21.5 C
Skopje
Sunday, May 26, 2019
Vendi per Reklame

Ahmeti: Qoftë i përjetshëm kujtimi për Fadilin dhe të gjithë dëshmorët...

“Më 18 maj 2001 Brigada 113 vijoi betejën në zonën në mes fshatit Llojan dhe Vaksincë me luftime të ashpra, ndërsa sulmi...

Naim Halili: O Ali Ahmeti, pse nuk erdhe sot ta përkujtosh...

Nga Naim Alili Të Nderuar Vëllezër dhe motra, Të nderuar Bashkëluftëtar, Invalid dhe familje të dëshmorëve, Të nderuar elita...

“Nefa Mebel” zhduket brenda natës, qindra familje të mashtruar

Kompania serbo-ruse “NEFA mebel” ka mbyllur brenda natës dyqanet zinxhir në të gjithë Maqedoninë dhe Serbinë, dhe qindra konsumatorë që kanë paguar...

Lajme

Naim Halili: O Ali Ahmeti, pse nuk erdhe sot ta përkujtosh komandant Tigrin?

Nga Naim Alili Të Nderuar Vëllezër dhe motra, Të nderuar Bashkëluftëtar, Invalid dhe familje të dëshmorëve, Të nderuar elita...

“Nefa Mebel” zhduket brenda natës, qindra familje të mashtruar

Kompania serbo-ruse “NEFA mebel” ka mbyllur brenda natës dyqanet zinxhir në të gjithë Maqedoninë dhe Serbinë, dhe qindra konsumatorë që kanë paguar...

Mbyllet reparti i kirurgjisë në Strugë, sëmuren të punësuarit nga fruthi

Në repartin kirurgjik në Spitalin e përgjithshëm të Strugës janë sëmurë nga fruthi 16 për qind e të punësuarve, gjegjësisht nëntë nga...

Ekonomi

Fryma

Artikuj

Valbona

Valbona është një grua me sharmin e Gadishullit Ilirik plot ujëra dhe freski myshku. Të vjen njëlloj zilie me dashuri kur e...

Ju jeni për turp Flora Brovina

Shkruan: Haki Abazi Ju jeni bere, jo per here te pare masha e mbeturinave te qelbura. Ju jeni pjese...

ME KENË A MOS ME KENË …

(Pse pranvera e sivjetme ta kujton dimnin e acartë të motit 1956...) Dimën 1956... “Sutra...

Magazina

Lëvizjet e studentëve që ndryshuan botën

Disa nga lëvizjet më të rëndësishme sociale në botë i detyrojnë suksesin e tyre aktivistëve të studentëve të cilët kanë ndërmarrë veprime në mbështetje...

Fotot që po trondisin botën!

Artisti me prejardhje ujgure Ugurgallen nga tronditur opinionin botëror me shfaqjen e paradoksit që botës që duam dhe botës që ekziston. Fotot...

Kur Isa Boletini çarmatosi rusët

"Daily Telegraph" me titull: RUSIA DHE SHQIPËRIA, ku tregon për arresimin e zyrëtarve të “Carit” në Mitrovicë nga Isa Boletini, në...

Cilësitë e një gruaje të virtytshme

Gruaja me vyrtyte të larta nuk duhet nënvlerësuar. Ajo është një person me dhembshuri të madhe dhe vetëvlerësim, dhe janë të rrallë burrat që...

Shprehu

Valbona

Të rastit

Bursat botërore e mbyllin vitin me humbje të mëdha

Tregjet e aksioneve në të gjithë botën pësuan shitjen më të keqe për vitin 2018 që prej krizës financiare, duke i lënë investitorë me...

Kryeqyteti i Kazakistanit Astana ndryshon emrin në Nur-Sulltan

Kryeqyteti i Kazakistanit sot ka ndryshuar emrin nga Astana në Nur-Sulltan, për nder të liderit Nursulltan Nazarbaev, i cili javën e kaluar...

Miliardat në infrastrukturë, premtime apo fushatë zgjedhore?

Pas zgjidhjes së kontestit të emrit, Qeveria në Maqedoni ka thënë se e gjithë energjia tani do të përqendrohet në çështjet ekonomike e infrastrukturore,...

Sport

Maqedonia e Veriut me 6 futbollistë shqiptarë në Kualifikueset e Europianit

Maqedonia e Veriut ka publikuar listën zyrtare sa i përket futbollistëve që ka...

Niki Lauda, një legjendë e automobilizmit

Niki Lauda është ndarë nga jeta e tij, duke lënë prapa vetes një...

Momenti kur Wijnaldum tallet keq me Busquetsin dhe Arthurin (Video)

Georginio Wijnaldum ishte mbrëmë njëri ndër lojtarët më të rëndësishëm të Liverpoolit në...

Ja si festoi Shaqiri pas kalimit të Liverpoolit në finale të Ligës së Kampionëve (Video)

Xherdan Shaqiri ishte mbrëmë njëri ndër protagonistët kryesor të Liverpoolit.

Maratona e Shkupit, 12 mijë njerëz nga vende të ndryshme (VIDEO)

Me mijëra sportistë dhe jo vetëm, kanë vërshuar rrugët e Shkupit, secili në...

Video

Tech