Ekonomi

Do të shtrejtohen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

Do të shtrejtohen çmimet e derivateve të naftës Komisioni Rregullator për Energjetikë gjatë mbledhjes së sotme...

Si mund t’i ndihmojë COVID-19 firmat të ndërtojnë një të ardhme të qëndrueshme

Si mund t’i ndihmojë COVID-19 firmat të ndërtojnë një të ardhme të qëndrueshme COVID-19 ofron...

Turizmi, 20 mijë punonjës rrezikojnë vendet e punës në Maqedoninë Veriore

Turizmi vendor, 20 mijë punonjës rrezikojnë vendet e punës Nga 4 deri në 20 mijë njerëz...

Banka Botërore aprovon 46 milionë euro kredi për Projektin e Emergjencës Covid-19

Banka Botërore aprovon 46 milionë euro kredi për Projektin e Emergjencës Covid-19 Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar pjesë...

A do ta humbasim vendin e punës në këtë periudhë depresioni?

A do ta humbasim vendin e punës në këtë periudhë depresioni? Të premten, Departamenti i Punës...

Magazina

Pas imazhit ku u kapën ‘mat’, Loredana e bën këtë për...

Loredana Zefi dhe Zuna po e shijojnë lidhjen e tyre të dashurisë. Loredana Zefi dhe reperi Zuna mbrëmjen e djeshme janë fotografuar duke kaluar kohën...

Arjan Curi nuk kursen komplimentet ndaj Grida Dumës: Je shumë e...

Arjan Curi nuk kursen komplimentet ndaj Grida Dumës: Je shumë e bukur Politologun Arjan Curi i ka bere komplimente te hapura mbremjen e sotme Grida...

Gruaja e aktorit të njohur, vritet me thikë nga djali

Gruaja e aktorit të njohur amerikan Ron Ely, i famshëm për rolin e tij si Tarzan, në mesin e viteve ’60-të, u qëllua për...

LifeStyle

Po, janë të vërteta! 10 vende spektakolare të planetit Tokë

Fantastike- kështu mund t’i cilësojmë këto vende të çuditshme e përrallore, të cilat nuk i...

Pesë librat që mund ti lexoni në fundjavë

Pesë librat që mund ti lexoni në fundjavë Leximi dhe librat ofrojnë mundësinë e ngritjes intelektuale...

Afër detit përmisohet shëndeti mendor i njeriut

Kur jetoni afër detit, shëndeti juaj mendor përmirësohet Kjo mund të jetë e qartë për disa,...

Shëndetësi

Gjithçka

Sport

Massa-Schumin e kam mir, gjendja e tij shëndetësore është e komplikuar

MASSA: SCHUMIN E KAM MIK, GJENDJA E TIJ SHËNDETËSORE ËSHTË E KOMPLIKUAR Shtatë herë kampioni i...

Ancelotti “i fiksuar” me mbrojtësin e Barcelonës, Everton gati të paguajë 25 milionë euro

Jean-Clair Todibo vijon të jetë një nga emrat më të lakuar të merkatos së Barcelonës,...

Fenerbahce insiston për Hadërgjonajn

Fenerbahce insiston për Hadërgjonajn Një tjetër futbollist i përfaqësueses së Kosovës mund t’i bashkohet Vedat Muriqit...

Juventusi nis bisedimet për transferimin e Pogbës

Juventusi nis bisedimet për transferimin e Pogbës Juventusi ka nisur bisedimet me Mino Raiolan për ta...

Flamengo nis me stërvitjet, edhe pse kishte 38 të infektuar

Edhe pse Brazili aktualisht është në vendin e tretë në botë me numrin më të...

Reali e liron Balen pa dëmshpërblim?

Reali e liron Balen pa dëmshpërblim? “Los Blancos” janë të gatshëm të heqin dorë nga ylli...

Zyrtare: Nga 18 maji stërvitje kolektive, ‘nëse një futbollist rezulton pozitiv, skuadra do të futet në karantinë’

Zyrtare: Nga 18 maji stërvitje kolektive, ‘nëse një futbollist rezulton pozitiv, skuadra do të futet...

Armando Duka – Fudbolli të mbajë veten

Armando Duka - Fudbolli të mbajë veten Presidenti i FSHF Armand Duka u ka bërë thirrje...

6 klube të Serisë A s’i kanë paguar lojtarët që prej janarit, sipas mediave italiane

6 klube të Serisë A s’i kanë paguar lojtarët që prej janarit, sipas mediave italiane Të...

Higuain larg Juventus/ Gati të zgjidhë akordin për River

Higuain larg Juventus/ Gati të zgjidhë akordin për River Data e rikthimit në Itali ende nuk...

Religjion

Rexhepi uron besimtarët për Fitër Bajramin

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë...

Disa nga thëniet më të mira nga Rumi

Disa nga thëniet më të mira nga Rumi Ndonëse rruga s’merr kurrë fund, bëj një hap përpara dhe vazhdo të ecësh, mos u tut nga...

Tetova hapi xhamitë për faljen e namazeve me xhematë

Tetova hapi xhamitë për faljen e namazeve me xhematë Prej sot Bashkësia Fetare Islame ka hapur xhamitë për besimtarët pas mbylljes dy mujore për shkak...

BFI me masa mbrojtëse në xhami

BFI me masa mbrojtëse në xhami Rijaseti i BFI-së në Maqedoninë Veriore me rastin e rihapjeve të xhamive e me qëllim që të ruhet shëndeti...

Dobitë shëndetësore të Ramazanit, sipas fituesit të çmimit Nobel në mjekësi

Dobitë shëndetësore të Ramazanit, sipas fituesit të çmimit Nobel në mjekësi Agjërimi sjell shumë dobi për trupin e njeriut. Agjërimi është një vepër që ka shumë...

BFI-ja hap xhamitë më 12 maj

Bashkësia Fetare Islame (BFI) në mbledhjen e mbrëmshme ka sjell vendim që të gjitha xhamitë e vendit të hapen më 12 maj, duke iu...

Tech

Merkeli refuzon ftesën e Trumpit për Samitin e G7-ës në Uashington

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, e ka refuzuar ftesën e presidentit amerikan, Donald Trump, për të...

Fuqizohet Aleanca në Tetovë, i bashkohet krahu i Hazbi Likës (Foto)

Ish pjesëtarët e UÇK-së, Jetmir Lika dhe Berzat Bejtullahu janë takuar me kryetarin e Gostivarit,...

Pas imazhit ku u kapën ‘mat’, Loredana e bën këtë për të dashurin e ri

Loredana Zefi dhe Zuna po e shijojnë lidhjen e tyre të dashurisë. Loredana Zefi dhe reperi...

Maqedonia Veriore planifikon zgjedhjet më 5 korrik

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, Artan Grubi, thotë për emisionin...

Presidenti Trump akuzon Twitter-in për ndërhyrje zgjedhore, e kërcënon me mbyllje

Presidenti Trump akuzon Twitter-in për ndërhyrje zgjedhore, e kërcënon me mbyllje Presidenti Trump kërcënoi të mërkurën...