49 të vdekur nga sulmi terrorist në Zelandën e Re

190

Një sulmues në Zelandë të Re ka hyrë në xhami duke vrarë 49 vetë dhe duke lënë shumë të plagosur.

Mësohet se sulmuesi ka qenë duke dëgjuar muzike serbe gjat afrimit drejt xhamisë, ku dhe fillon masakrën kundër myslimanëve

Advertisement