30.4 C
Skopje
Sunday, June 16, 2019
Vendi per Reklame

BIE VLERA E BITCOIN PËR 5%, 13 MILIARDË DOLLARË HUMBJE PËR TRE ORË

Vlera e monedhave kryesore kriptografike ra me shpejtësi mëngjesin e ditës së Enjte ku 13 miliardë dollarë u fshinë në pak orë. Bitcoin ra me 5% në 6,303 dollarë ndërsa XRP dhe ethereum ranë me 10% sipas të dhënave të CoinMarketCap.com. Në vetëm tre...

DËRGESA E GAZIT NGA RRJEDHA TURKE E MUNDSHME NGA VITI 2020

Ministri rus i Energjetikës Aleksandr Novak njoftoi se dorëzimi i gazit përmes dy tubacioneve të Rrjedhës Turke mund të fillojë nga 1 janari i vitit 2020, transmeton Anadolu Agency (AA). Novak në një intervistë për televizionin “Rossiya24″ tha se ndërtimi i gazsjellësit Rrjedha Turke po...

ORGANIZIMI I OLIMPIADËS “TOKIO 2020” DO TË KUSHTOJË 25 MILIARDË DOLLARË

Shpenzimet e deritanishme rreth organizimit të Lojërave Olimpike Verore “Tokio 2020” arrijnë rreth 25 miliardë dollarë, raporton Anadolu Agency (AA). Raporti financiar i Këshillit mbikëqyrës të Japoniseë thotë se organizmi deri më tani ka kushtuar afër 25 miliardë dollarë dhe se shpenzimet deri në përfundim...

VIP ME APARAT PËR GJETJEN E KAFSHËVE SHTËPIAKE

Kompania “VIP” ka prezantuar sot ofertën e saj më të re, një prodhim unikat kësaj radhe i dizajnuar për kafshët shtëpiake. “MyKi” aparati është i kapshëm ekskluzivisht në rrjetin “Vip” u ndihmon pronarëve të kafshëve shtëpiake që të ndjekin lëvizjen e tyre dhe lokacionin...

Lexo dhe:

Tragjedi në Çair, dy vëllezër humbin jetën gjatë hapjes së një kanali (FOTO)

Dy persona kanë vd*ekur, ndërsa njeri ka pësuar lëndime të renda trupore si pasoje e rënies se dheut derisa groponin për hapjen...

Si do të shpenzohet buxheti prej 3.44 miliard euro?

Qeveria dhe institucionet shtetërore planifikojnë të shpenzojnë një total prej 3.44 miliard euro në vitin e ardhshëm, dhe këtë duke e paraqitur në projekt-buxhet...

Australi, nxënësit braktisin shkollën, në protesta masive për ndryshimet klimatike

Mijëra nxënës të shkollave australiane janë ngritur në protesta duke kërkuar më shumë reagim nga shteti për ndryshimet klimatike. Nxënësit braktisën shkollat të premten dhe...

Merkel dhe Abe: Kundërshtojmë çdo lloj forme proteksionizmi si aj i ShBA së

Mbështetje shkëmbimesh të lira të mallrave në kundërshtim me çdo formë të proteksionizmit dhe globalizimi të tregtisë ishin temat e promovuara gjatë...

Lakers, Pistons dhe Rockets shënojnë fitore në NBA (VIDEO)

Të pandalshëm në këtë takim ishin LeBron James dhe Lonzo Ball, ku të dy realizuan triple double. LeBron realizoi 24 pikë, 12 kërcime dhe 11...