21.6 C
Skopje
Monday, March 25, 2019
Vendi per Reklame

Kështu dukej Dua Lipa në premierën e filmit “Alita: Battle Angel”(Foto)

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka shkëlqyer në premierën e filmit “Alita: Bettle Angel” në Los Angelos. Dua ka tërhequr vëmendjen gjatë kalimit në tepihun e kuq me një fustan ngjyrë ari, transmeton koha.net. Dua ka marrë...

Golden globe 2019, fitojnë “Bohemian Rhapsody” dhe “Green Book”

Tre Globe të artë për “Green Book”, dhe dy për “Bohemian Rhapsody”, dy për “Roma”, dhe vetëm një për “A star is born” ne Ceremonine e Golden Globe. Kjo shënoi hapjen e sezonit të çmimeve të kinemasë duke e shpallur “Green book”...

Në Hollywood, sot ndahen çmimet e “Golden Globes 2019”

“Vice”, një biografi satirike e ish-zv.presidentit amerikan Dick Cheney, është filmi me më shumë nominime për këtë vit, plot 6 të tilla. Por, ndjekësit më të afërt nuk janë edhe aq të papërfillshëm. “A Star is Born”, me pjesëmarrjen...

Filmat më të mirë në 2018 sipas Rotten Tomatoes

Sipas Rotten Tomatoes për vitin 2018 filmat më të mirë janë; 1."Black Panther" ndjek T'Challa i cili, pas ngjarjeve të "Captain America: Civil War", kthehet në vendin e tij të izoluar, të avancuar teknologjikisht në...

Filmi më i shikuar në historin e Netflixit!?

Filmi i drejtuar nga Susanne Bier, “Bird Box” me Sandra Bullock ka bërë për vete shumë shikues në mbarë botën. “Bird Box” me Sandra Bullock  në dispozicion tw Netflix për shtatë ditë wshtw shikuar mbi 45 milionë herë, më së shumti në historinë e kësaj...

Lexo dhe:

Sulm kibernetik në Gjermani, qindra politikanë në shënjestër

Qeveria gjermane njoftoi se të dhëna private të qindra politikanëve të vendit, përfshirë edhe kancelaren Angela Merkel, janë hakeruar dhe postuar në...

Vrasje në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit

Në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit ka ndodhur një vrasje. Ky informacion është konfirmuar nga banorët e lagjes. Sipas informacioneve jo zyrtare...

BERZH do të financojë blerjen e autobusëve me gaz natyror për NTP Shkup

Banka Evropiane për Ripërtëritje dhe Zhvillim (BERZH) sot edhe zyrtarisht ka informuar drejtorët se ka miratuar projektin për financim të blerjes së 35 autobusëve...

Xhevat Ademi: Nuk do të pranohen amandamentet e opozitës! 

BDI-ja paralajmëron se amendamentet e opozitës shqiptare nuk do të pranohen nga arkivat e Kuvendit. Deputeti i integristevë, Xhevat Ademi në emisionin “Rruga drejtë…”...

Malit të Zi i pengon flamuri shqiptar

Nik Gjeloshaj, kryetari i Alternativës Shqiptare, ka ftuar shqiptarët të përdorin flamurin e tyre pa frikë, ndërsa nëse dënohet, dënimet do ti paguaj partia...