25.5 C
Skopje
Wednesday, July 17, 2019
Vendi per Reklame

Kështu dukej Dua Lipa në premierën e filmit “Alita: Battle Angel”(Foto)

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka shkëlqyer në premierën e filmit “Alita: Bettle Angel” në Los Angelos. Dua ka tërhequr vëmendjen gjatë kalimit në tepihun e kuq me një fustan ngjyrë ari, transmeton koha.net. Dua ka marrë...

Golden globe 2019, fitojnë “Bohemian Rhapsody” dhe “Green Book”

Tre Globe të artë për “Green Book”, dhe dy për “Bohemian Rhapsody”, dy për “Roma”, dhe vetëm një për “A star is born” ne Ceremonine e Golden Globe. Kjo shënoi hapjen e sezonit të çmimeve të kinemasë duke e shpallur “Green book”...

Në Hollywood, sot ndahen çmimet e “Golden Globes 2019”

“Vice”, një biografi satirike e ish-zv.presidentit amerikan Dick Cheney, është filmi me më shumë nominime për këtë vit, plot 6 të tilla. Por, ndjekësit më të afërt nuk janë edhe aq të papërfillshëm. “A Star is Born”, me pjesëmarrjen...

Filmat më të mirë në 2018 sipas Rotten Tomatoes

Sipas Rotten Tomatoes për vitin 2018 filmat më të mirë janë; 1."Black Panther" ndjek T'Challa i cili, pas ngjarjeve të "Captain America: Civil War", kthehet në vendin e tij të izoluar, të avancuar teknologjikisht në...

Filmi më i shikuar në historin e Netflixit!?

Filmi i drejtuar nga Susanne Bier, “Bird Box” me Sandra Bullock ka bërë për vete shumë shikues në mbarë botën. “Bird Box” me Sandra Bullock  në dispozicion tw Netflix për shtatë ditë wshtw shikuar mbi 45 milionë herë, më së shumti në historinë e kësaj...

Lexo dhe:

Papa Françesku arrin në Shkup

Papa Françesku ka arritur sot në aeroportin e Shkupit ku është pritur tradicionalisht me bukë dhe kripë. Kreun e...

Rikthehen “Piratët e Karaibeve”

Johnny Depp nuk do të jetë më Jack Sparrow në filmin e ri të sagës “Pirates of the Caribbean”, që do të...

Vdes kompozitori me famë botëre Michel Legrand (Video)

Fituesi i Oskarit, kompozitori francez Michel Legrand ka ndërruar jetën në Paris në moshën 86 vjeçare, deklaroi zëdhënësi i tij, raporton BBC.

Rrëfimi prekës i azilantit shqiptar nga kampi në Francë: Po flemë në karrige, po...

Madje ai thotë se nëse dikush mbyll sytë për të fjetur, roja shkon dhe e ngre. Kushtet e vështira të jetesës dhe papunësia në trevat...

Efekti Trump, bie papunësia në Amerikë në nivel më të ulët në 50 vitet...

Kompanitë amerikane hapën 271.000 vende pune në dhjetor, dukshëm më të larta se pritjet, sipas të dhënave të sotme nga agjencia private...