31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Kështu dukej Dua Lipa në premierën e filmit “Alita: Battle Angel”(Foto)

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka shkëlqyer në premierën e filmit “Alita: Bettle Angel” në Los Angelos. Dua ka tërhequr vëmendjen gjatë kalimit në tepihun e kuq me një fustan ngjyrë ari, transmeton koha.net. Dua ka marrë...

Golden globe 2019, fitojnë “Bohemian Rhapsody” dhe “Green Book”

Tre Globe të artë për “Green Book”, dhe dy për “Bohemian Rhapsody”, dy për “Roma”, dhe vetëm një për “A star is born” ne Ceremonine e Golden Globe. Kjo shënoi hapjen e sezonit të çmimeve të kinemasë duke e shpallur “Green book”...

Në Hollywood, sot ndahen çmimet e “Golden Globes 2019”

“Vice”, një biografi satirike e ish-zv.presidentit amerikan Dick Cheney, është filmi me më shumë nominime për këtë vit, plot 6 të tilla. Por, ndjekësit më të afërt nuk janë edhe aq të papërfillshëm. “A Star is Born”, me pjesëmarrjen...

Filmat më të mirë në 2018 sipas Rotten Tomatoes

Sipas Rotten Tomatoes për vitin 2018 filmat më të mirë janë; 1."Black Panther" ndjek T'Challa i cili, pas ngjarjeve të "Captain America: Civil War", kthehet në vendin e tij të izoluar, të avancuar teknologjikisht në...

Filmi më i shikuar në historin e Netflixit!?

Filmi i drejtuar nga Susanne Bier, “Bird Box” me Sandra Bullock ka bërë për vete shumë shikues në mbarë botën. “Bird Box” me Sandra Bullock  në dispozicion tw Netflix për shtatë ditë wshtw shikuar mbi 45 milionë herë, më së shumti në historinë e kësaj...

Lexo dhe:

Ruzhdi Lata në gjendje të rëndë shëndetësore?!

Kryetari i Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lata është në gjendje të rëndë shëndetësore. Burime të portalit informativ Fol thonë se Lata është i shtruar...

Me LDK-në po bashkëpunojmë për rrëzimin e Qeverisë

Kryetari i Lëvizjen Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se vendi sa më parë duhet të shkojë në zgjedhje në mënyrë që t’i hapet...

Shtyhet për nesër seanca për ndryshimet kushtetuese

Shtyhet për nesër seanca e Kuvendit në të cilën duhet të votohen ndryshimet kushtetuese. Pas fjalimit të...

Partia e Presidentit Erdogan kërkon rivotim në Stamboll

Partia AK e Presidentit turk, Tayyip Erdogan ka paraqitur zyrtarisht kërkesën për anulimin dhe përsëritjen e zgjedhjeve lokale të Stambollit, më shumë...

Protesta studentore në Shqipëri ka rifilluar, studentët mblidhen para kryeministrisë

Ashtu edhe siç kishin paralajmëruar, studentët nuk janë rikthyer në auditore këtë të hënë, por në protesta, të cilën e ndërprenë për...