31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Filmi më i shikuar në historin e Netflixit!?

Filmi i drejtuar nga Susanne Bier, “Bird Box” me Sandra Bullock ka bërë për vete shumë shikues në mbarë botën. “Bird Box” me Sandra Bullock  në dispozicion tw Netflix për shtatë ditë wshtw shikuar mbi 45 milionë herë, më së shumti në historinë e kësaj...

Vdes Kiço Blushi, skenaristi i filmit “Beni Ecën Vetë”

Është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare Kiço Blushi, gazetar, shkrimtar dhe skenarist i njohur. Blushi lindi në qytetin e Korçës më 23 gusht 1943. Pas mbarimeve të studimeve për letërsi shqipe dhe ruse filloi punë si redaktor pranë RTSH dhe në...

Kështu dukej Dua Lipa në premierën e filmit “Alita: Battle Angel”(Foto)

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka shkëlqyer në premierën e filmit “Alita: Bettle Angel” në Los Angelos. Dua ka tërhequr vëmendjen gjatë kalimit në tepihun e kuq me një fustan ngjyrë ari, transmeton koha.net. Dua ka marrë...

Filmat më të mirë në 2018 sipas Rotten Tomatoes

Sipas Rotten Tomatoes për vitin 2018 filmat më të mirë janë; 1."Black Panther" ndjek T'Challa i cili, pas ngjarjeve të "Captain America: Civil War", kthehet në vendin e tij të izoluar, të avancuar teknologjikisht në...

Një film biografik për Nënë Terezën

Një film biografik mbi Nënë Terezën pritet të publikohet në vitin 2020, realizuar nga regjisorja indiane Seema Upadhyay. “HindustanTimes” shkroi se aktorët do të jenë indianë dhe ndërkombëtarë. Filmi do të prodhohet nga Praeep Sharma, Nitin Mahnmohan, Girish Johar...

Lexo dhe:

SHBA-ja nënvlerëson statusin diplomatik të BE-së në Uashington

Zyrtarët evropianë thonë se çështja doli në dritë vetëm kur i dërguari evropian në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara, diplomati irlandez David O’Sullivan, zbuloi...

Cilat ishin ushtritë më të forta më 2018?

Me Strategjinë Nacionale të Mbrojtjes të lëshuar më parë gjatë këtij viti, SHBA ka ndërruar strategjinë e saj nga operacionet e shkallës së vogël...

BE-ja t’i liberalizoj vizat Kosovarëve

Kongresmeni amerikan, Eliot Engel është deklaruar për ushtrinë e Kosovës, taksën ndaj Serbisë dhe liberalizimin e vizave. Ai vlerësoi se shumë gjëra të mira kanë...

El Cheka dhe Erolld Musliu janë bashkëfshatarë, ja çfarë thonë në fshatin e tyre...

Fatmir Aliu/TV21 Shtëpi të reja e të vjetra, por shumë prej tyre pa zot shtëpie. I...

Ëndërrimtari

Besohet se ndërtimi i personalitetit të një njeriu fillon që në fëmijërinë e tij. Në mënyrën se si edukohet...