21.6 C
Skopje
Monday, March 25, 2019
Vendi per Reklame

Shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, derbi Manchester United – Barcelona

Hidhet shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, Barcelona – Manchester United ndeshja më e fortë Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve Tetë skuadrat më të mira aktualisht në...

Cristiano Ronaldo golashënuesi më i mirë i Ligës së Kampionëve

Cristiano Ronaldo realizoi tre golat e fitores së Juventusit kundër Atletico Madridit në kuadër të 1/16 së finales të Ligës së Kampionëve. Pra, portugezi e ndihmoi skuadrën italiane të arrij një gjë që kurrë deri më tani nuk e...

Zidane rikthehet me buxhet 400 milionë euro – Kush janë yje të ri në Real Madrid?

Zinedine Zidane është kthyer si trajner i Real Madridit, pas më pak se 300 ditësh kur e la këtë post. Fillimisht Julien Lopetegui e pastaj edhe Santiago Solari, nuk arritën ta bënin dallimin, duke u eliminuar nga të gjitha...

Vritet perandori ‘dekadent orientalist’ Elagabal

Së bashku me nënën e tij në 11 mars 222 pas krishtit u vra perandori, Marcus Aurelius Antoninus, i quajtur Elagabal. Ai u vra nga ushtarët e tij, kurse kufoma u hudh në Tiber, shkruan “Die Welt”. Në moshën...

Sonte në ora 21:00 “el clasico” për finalistin e parë në Copa del Rey, Real Madrid – Barcelona (Video)

Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Spanja. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet e një ndeshje të madhe. Real Madridi do të mirëpres Barcelonën...

(Video) Milani nuk ka të ndalur, fiton bindshëm ndaj Empolit, i afrohet Interit në një pikë

Milani ka vazhduar me formën e mirë në Serie A, duke e marr fitoren e tretë rresht, kësaj radhe ndaj Empolit me rezultat 3-0. Kuqezinjtë shënuan në pjesën e parë me brazilianin Paqueta, por që goli u anulua.

Luka Modric mbetet në Madrid, është afër rinovimit me Real Madridin

Luka Modric ka qenë i lidhur me një lëvizje në verë te Interi, por mediat spanjolle raportojnë se ai është gati të rinovojë kontratën me Real Madridin. Interi është parë si ekipi i parë në garë për të nënshkruar...

Dihen 16 ekipet që vazhdojnë tutje në Ligën e Evropës

Janë mësuar 16 ekipet më të mira të këtij edicioni në Ligën e Evropës, pas mbylljes së fazës së 1/16. Sot kanë përfunduar ndeshjet e para të eliminimit direkt në këtë garë dhe pothuajse të gjitha ekipet favorite kanë...

Xhaka e Mustafi shkëlqejnë, përmbysin bjelorusët e Bate Borisovin

Të udhëhequr nga Granit Xhaka, Arsenali ka arritur fitore të lehtë me rezultat 3-0 ndaj Bate Borisovit. Arsenali kishte pësuar humbje minimale 1-0 në ndeshjen e parë dhe që nga fillimi i ndeshjes kthyese filloi të sulmonte.

(Video) Atletico fiton 2-0 ndeshjen e parë ndaj Juves

Atletico Madridi ka fituar ndeshjen e parë ndaj Juventusit në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve me rezultat 2-0. Ishte një ndeshje e bukur për t’u parë: raste për gol nga të dy anët, lojë e mirë në...

Lexo dhe:

Ngjyra e oqeaneve do të ndryshojë me rritjen e temperaturave – Studim

Temperaturat në rritje do të ndryshojnë ngjyrën e oqeaneve të botës, duke i bërë ato më të kaltër në dekadat e ardhshme,...

Kongresisti i Teksasit, Ted Poe kërkon që Washingtoni të jetë më i përfshirë në...

Sipas tij, Kosova ishte pjesë e problemit, për shkak të mosgatishmërisë për të gjetur një kompromis dhe një zgjidhje afatgjatë për paqen në rajon. “Unë...

Veriu i Shqipërisë rajoni më i varfër në Europë

Sipas të dhënave të fundit të Eurostat, veriu i Shqipërisë është rajoni më i varfër në Europë, ku të ardhurat e...

Hiqet “Shqiponja”, simboli i 100-vjetorit të Pavarësisë

Sheshit “Shqiponja” në kryeqytet i ka mbetur vetëm emri. Simboli identifikues është hequr. Në këtë zonë ka nisur puna për ndërtimin e një prej...

Azilanti Nikolla Gruevski do të mund të merr rrogën e deputetit vetëm nëse kthehet...

Deputetët e Kuvendit në seancën e sotme kuvendore pritet të votojnë propozimin për plotësimin e Ligjit për deputetë me të cilin ish-kryeministrit Nikolla...