32.9 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Zyrtare/ FSHF shkarkon trajnerin Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. Vendimi është marrë pas përfundimit të sfidës së djeshme në “Loro Boriçi”, ndaj Turqisë, ku kuqezinjtë u mposhtën me rezultatin 0-2. Rezultatet e dobëta, që...

Danezët i gëzohen lëndimit të Xherdan Shaqirit

Danimarka dhe Zvicra janë ndër favoritët më të mëdhenj të Grupit D, dhe tashmë ata do të përballen mes vete më 26 mars. Ndërkaq, Zvicra do të duhet të luajë pa futbollistin kosovar të Liverpoolit,...

Muhamed Sejdini , kryetarë i ri i Fedaratës së Fudbolit të Maqedonisë së Veriut

Në Kuvendin Zgjedhor të FFM-së , Muhamed Sejdini si kandidat i vetëm i FFM-së, mori pëlqimin e 82 delagatëve nga 90 të pranishmëve. Mandati I tij do të jetë deri në vitin 2021, deri në zhvillimin e Kuvendit të rregullt të...

Në Kampionatin Botëror – Katar 2022 do të marrin pjesë 48 përfaqësuese

Në mbledhjen e Këshillit të FIFA në Majami, sot është pranuar propozimi që në Kampionati Botëror në vitin 2022 të marrin pjesë 48 përfaqësuese. Për zgjerimin e këtij kompeticioni nga 32 në 48 ekipe, më së shumti ka...

Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Evropës, përballja më interesante ajo mes Arsenalit dhe Napolit

Është hedhur shorti nga UEFA edhe për ndeshjet çerekfinalet në Ligën e Evropës. Tetë skuadrat që kanë siguruar çerekfinalen do të synojnë të shkojnë tutje. Chelsea, Napoli, Valencia, Villareal, Benfica, Arsenal, Eintracht Frankfurt dhe Slavia e...

Shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, derbi Manchester United – Barcelona

Hidhet shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, Barcelona – Manchester United ndeshja më e fortë Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve Tetë skuadrat më të mira aktualisht në...

Cristiano Ronaldo golashënuesi më i mirë i Ligës së Kampionëve

Cristiano Ronaldo realizoi tre golat e fitores së Juventusit kundër Atletico Madridit në kuadër të 1/16 së finales të Ligës së Kampionëve. Pra, portugezi e ndihmoi skuadrën italiane të arrij një gjë që kurrë deri më tani nuk e...

Zidane rikthehet me buxhet 400 milionë euro – Kush janë yje të ri në Real Madrid?

Zinedine Zidane është kthyer si trajner i Real Madridit, pas më pak se 300 ditësh kur e la këtë post. Fillimisht Julien Lopetegui e pastaj edhe Santiago Solari, nuk arritën ta bënin dallimin, duke u eliminuar nga të gjitha...

Vritet perandori ‘dekadent orientalist’ Elagabal

Së bashku me nënën e tij në 11 mars 222 pas krishtit u vra perandori, Marcus Aurelius Antoninus, i quajtur Elagabal. Ai u vra nga ushtarët e tij, kurse kufoma u hudh në Tiber, shkruan “Die Welt”. Në moshën...

Sonte në ora 21:00 “el clasico” për finalistin e parë në Copa del Rey, Real Madrid – Barcelona (Video)

Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Spanja. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet e një ndeshje të madhe. Real Madridi do të mirëpres Barcelonën...

Lexo dhe:

Qeveria refuzon kërkesën e sopotasve për dëmshpërblim

Saga e sopotasve nuk ka të mbaruar. Edhe pse tashmë ka vendim gjykate për rastin e tyre, me të cilin ata shpallen të pafajshëm,...

Popullata e Zvicrës është më e pasura në botë

Pavarësisht një rënie të lehtë, zviceranët ende pasurinë mesatare më të lartë për një të rritur, sipas një raporti të “World Wealth Report” nga...

PSE DITA E HËNË ËSHTË E MËRZITSHME?

Është cilësuar si një nga ditët më të bezdisura të javës dhe ky “mit”, nuk do të zhduket asnjëherë për të hënën.  Pasi jemi mësuar...

“Medalje për guxim” katër pjesëtarëve shqiptar të ARM-së për aksidentin në Llaskarcë

Gjorge Ivanov u ka dhuruar medalje për guxim katër pjesëtarëve të Armatës të Republikës së Maqedonisë të cilët kontribuuan në ofrimin e...

Studentët protestojnë në Tetovë

Në Tetovë ka filluar protesta e studentëve e paralajmëruar për sot për kushte më të mira. Studentët janë tubuar për të shprehur pakënaqësitë e...