32.9 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Ajax – Real Madrid formacionet e mundshme

Gjigantët holandez të Ajaxit do të mirëpresin kampionët aktual evropian dhe botëror Real Madridin në shtëpinë e Ajax it Amsterdam Arena. Reali do të mundohet të përfundoj gjithçka qysh në takimin e parë të 16-të të finales së Ligës...

Armand Duka triumfon në UEFA, zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv

Sot në Romë është zhvilluar Kongresi i 43-të i UEFA-s që kishte në rendin e ditës zgjedhjen e Presidentit të UEFA-s dhe antarëve të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, pozicion për të cilin kandidonte dhe Presidenti i FSHF, Armand Duka.

Zidane rikthehet me buxhet 400 milionë euro – Kush janë yje të ri në Real Madrid?

Zinedine Zidane është kthyer si trajner i Real Madridit, pas më pak se 300 ditësh kur e la këtë post. Fillimisht Julien Lopetegui e pastaj edhe Santiago Solari, nuk arritën ta bënin dallimin, duke u eliminuar nga të gjitha...

Danezët i gëzohen lëndimit të Xherdan Shaqirit

Danimarka dhe Zvicra janë ndër favoritët më të mëdhenj të Grupit D, dhe tashmë ata do të përballen mes vete më 26 mars. Ndërkaq, Zvicra do të duhet të luajë pa futbollistin kosovar të Liverpoolit,...

(FOTO) Formacioni më i mirë në historinë e Premier Ligës angleze?

Ndjekësit e Premier Ligës në një anketë kanë votuar për zgjedhjen e formacionit më të mirë në historinë e kësaj lige. Në Angli kanë luajtur shumë yje të futbollit, por vetëm disa prej tyre kanë lënë gjurmë.

Rënia e një ‘gjiganti’ si Fenerbahçe

Skuadra që ka fituar më shumë tituj kampion në Turqi aktualisht lufton për qëndrimin në Superligë, ka një mal me borxhe e gjoba, si dhe përballet me damkën e rëndë të trukimeve që e ka katandisur si mos më keq reputacionin e...

Hysaj drejt Interit

Një kohë të gjatë është spekuluar për një transferim të Elseid Hysajt te Chelsea. Mirëpo, gjërat kanë ndryshuar dhe mbrojtësi shqiptar mund të mbetet në Itali, konkretisht tek Interi. Klubi zikaltër për momentin ka transferuar mbrojtësin e Southamptonit Cedric...

(VIDEO) Oblak i Atletiko Madridit bën pritjen e sezonit

Por klubi spanjoll sot, tregoi edhe njëherë se në përbërjen e saj ka një portier të madh, ndoshta më të mirin në botë për momentin. Ai është slloveni Jan Oblak, i cili ka bërë një pritje spektakolare. Në pjesën...

Zyrtare/ FSHF shkarkon trajnerin Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. Vendimi është marrë pas përfundimit të sfidës së djeshme në “Loro Boriçi”, ndaj Turqisë, ku kuqezinjtë u mposhtën me rezultatin 0-2. Rezultatet e dobëta, që...

Messi dhe Ronaldo përsëri golashënuesit më të mirë të vitit

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë lojtarët që kanë shënuar më shumë gola brenda vitit kalendarik 2018. Mesi ka shënuar rrjetën plot 51 herë dhe duke lënë pas vete rivalin e tij kryesorë, Cristiano Ronaldon me 49 gola. Ylli argjentinas arriti të shënojë plot 51...

Lexo dhe:

Kush është fitues nga lufta tregtare Kosovë – Serbi?

Për shkak të vendimit të qeverisë Kosovare që të vendos taksat 100 për qind të importit të mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina...

Ordanovski: BDI më mirë të mos përzihet në fushatën e Pendarovskit

Analisti i njohur maqedonas Sasho Ordanovski, nëpërmjet një shkrimi autorial për Civil Media, ka analizuar fushatën zgjedhore në rrethin e dytë.

Natasha Kandiq: I kam parë vetë krimet serbe

Aktivistja më e njohur serbe për të drejtat e njeriut, Natasha Kandiq, themeluese e Fondit për të Drejtën Humanitare, flet për bombardimet...

Kërkesa e SHBA’së për pezullim të taksës na e mbush mendjen

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pasi foli nga Kuvendi ka folur para mediave, për takimin me përfaqësuesit e lartë të Këshillit Kombëtar të...

Gjykata Kushtetuese: Gordana Jankulloskës nuk i është cenuar e drejta e të qenurit nënë

Nuk i është cenuar e drejta e të qenurit nënë Gordana Jankulloskës, vendosi Gjykata Kushtetuese. Ish ministrja e Brendshme është ankuar se gjykatësja Dobrilla...