32.9 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Reali Madridi mposhtet nga Girona (VIDEO)

Pas tetë ndeshjeve pa humbje, Real Madridi është mposhtur nga Girona 1-2 në ‘Santiago Bernabeu’. Ekipi i Solarit gjithashtu në tetë ndeshjet e fundit ka arritur vetëm njëherë ta mbajë portën e paprekur. Në fakt, ndeshja...

Interi fiton ndaj Napolit në ndeshjen e javës

Derbi i kësaj jave në Serie A ndërmjet Interit dhe Napolit i ka takuar atij të parit. Nerazzurët rrëmbyen pikët e plota duke shënuar fitore minimale prej 1 me 0, transmeton Koha.net. Në minutën e 81 Napoli mbeti pa mbrojtësin Koulibaly që u ndëshkua me kartonin...

Shaqri shënon, Liverpooli fiton (VIDEO)

Liverpooli ka vazhduar me fitore në Ligën Premier, këtë herë fitoi ndaj Newcastle Untiedit me rezultat 4-0. Goli i parë u shënua nga Dejan Lovren në minutën e 11-të, kroati shënoi gol të bukur dhe me rezultatin 1-0 përfunduan 45 minutat e parë në Anfield....

Danezët i gëzohen lëndimit të Xherdan Shaqirit

Danimarka dhe Zvicra janë ndër favoritët më të mëdhenj të Grupit D, dhe tashmë ata do të përballen mes vete më 26 mars. Ndërkaq, Zvicra do të duhet të luajë pa futbollistin kosovar të Liverpoolit,...

Juventusi triumfon në Superkupën e Italisë

‘Bardhezinjët’ mposhtën në finale Milanin me rezultat minimal, mjaftueshëm për ta ngritur trofeun e parë për vitin 2019. Ndeshja filloi me dominimin e ekipit të Allegrit, megjithatë disa raste të mira shënimi kishin edhe ‘Rossonerët’. Pas...

Sulmuesin e Kosovës Vedat Muriqin e kërkon Galatasaraji

I fundit që po kërkon shërbimet e futbollisistit kosovar Vedat Muriqit është Galatasaray. Ekipi nga Stambolli po kërkon sulmues, e për këtë arsye i ka hedhur sytë nga kampionati vendas.   Në orbitën e kampionëve të Turqisë, të cilët në gjysmën e parë të këtij sezoni nuk...

Vritet perandori ‘dekadent orientalist’ Elagabal

Së bashku me nënën e tij në 11 mars 222 pas krishtit u vra perandori, Marcus Aurelius Antoninus, i quajtur Elagabal. Ai u vra nga ushtarët e tij, kurse kufoma u hudh në Tiber, shkruan “Die Welt”. Në moshën...

Armand Duka triumfon në UEFA, zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv

Sot në Romë është zhvilluar Kongresi i 43-të i UEFA-s që kishte në rendin e ditës zgjedhjen e Presidentit të UEFA-s dhe antarëve të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, pozicion për të cilin kandidonte dhe Presidenti i FSHF, Armand Duka.

Shkupjani Mevlan Adili do mbroj ngjyrat e FC Zhalgiris

Mevlan Adili, pas prezantimit te skuadra e re Zhalgiris, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit lituanes. “Ndihem shumë mirë, jam i lumtur që jam anëtar i familjes Zhalgiris. Do të jap gjithçka nga vetja, unë dua...

Corriere dello Sport: Manxhukiq deri në fund të karrierës në Juventus

Një nga gazetat sportive më prestigjioze italiane "Corriere dello Sport" ka publikuar një lajm në të cilin thuhet se lojtari kroat Mario Manxhukiq do të luaj në Juventus deri në fund të karrierës. Manxhukiq luan në Juventus...

Lexo dhe:

Rriten çmimet e naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator për Energjetikë ka sjell vendim për rritjen e çmimeve të derivateve të naftës në Maqedoni. Sipas çmimeve...

Edi Rama edhe Ministër për Evropë dhe Punë të Jashtme?

Zbulohen detaje nga mbledhja Kryesisë së PS-së. Pas përplasjes me Presidentin Meta, për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, do te...

Blerim Bexheti: As nuk i legalizon platformat në Matkë, por as nuk do t’i...

Kryetari i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti tha se do t’i refuzojë kërkesat për legalizimin e tre platformave të Matkës, por tani...

Serbia angazhon kompani për të lobuar në Uashington për çështjen e Kosovës

Qeveria e Serbisë ka angazhuar kompaninë;Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP për të lobuar për të në Uashington, raporton Zëri i Amerikës...

Merret vendim për gjysmë vjetorit e dytë shkollor

Nuk ka anulim të fillimit të gjysmë vjetorit të dytë shkollor për vitin shkollor 2018-2019. Kjo është një ndër vendimet që...