32.9 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

(Video) Milani nuk ka të ndalur, fiton bindshëm ndaj Empolit, i afrohet Interit në një pikë

Milani ka vazhduar me formën e mirë në Serie A, duke e marr fitoren e tretë rresht, kësaj radhe ndaj Empolit me rezultat 3-0. Kuqezinjtë shënuan në pjesën e parë me brazilianin Paqueta, por që goli u anulua.

Luka Modric mbetet në Madrid, është afër rinovimit me Real Madridin

Luka Modric ka qenë i lidhur me një lëvizje në verë te Interi, por mediat spanjolle raportojnë se ai është gati të rinovojë kontratën me Real Madridin. Interi është parë si ekipi i parë në garë për të nënshkruar...

Dihen 16 ekipet që vazhdojnë tutje në Ligën e Evropës

Janë mësuar 16 ekipet më të mira të këtij edicioni në Ligën e Evropës, pas mbylljes së fazës së 1/16. Sot kanë përfunduar ndeshjet e para të eliminimit direkt në këtë garë dhe pothuajse të gjitha ekipet favorite kanë...

Xhaka e Mustafi shkëlqejnë, përmbysin bjelorusët e Bate Borisovin

Të udhëhequr nga Granit Xhaka, Arsenali ka arritur fitore të lehtë me rezultat 3-0 ndaj Bate Borisovit. Arsenali kishte pësuar humbje minimale 1-0 në ndeshjen e parë dhe që nga fillimi i ndeshjes kthyese filloi të sulmonte.

(Video) Atletico fiton 2-0 ndeshjen e parë ndaj Juves

Atletico Madridi ka fituar ndeshjen e parë ndaj Juventusit në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve me rezultat 2-0. Ishte një ndeshje e bukur për t’u parë: raste për gol nga të dy anët, lojë e mirë në...

Tifozët e Atleticos i fishkëllejnë gjatë gjithë ndeshjes, Ronaldo i ngacmon duke i treguar se sa Liga të Kampionëve i ka të fituara

Pjesa e parë mes Atletico Madridit dhe Juventusit në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve përfundoi me rezultat 0-0. Përveç rasteve nga të dy skuadrave, ajo për të cilët të gjithë tashmë po flasin është gjesti i Cristiano...

Tevdovski: Në vitin 2018 ka rritje më të madhe të pagave krahasuar me dy vitet e fundit

Ministri i Financave, Dragan Tevdovski për MIA tha se në vitin 2018 ka pasur rritje më të madhe të pagave krahasuar me dy vitet e fundit. “Në dhjetor të vitit 2018 paga mesatare është afruar në 26 mijë...

Formacionet zyrtare, Schalke – Manchester City

Schalke dhe Manchester City do të përballen në Veltins Arena të Gelsenkirchen në 1/8 e Ligës së Kampionëve. City shihen favorit në këtë përballja, edhe pse gjermanët shumë shpesh dinë të befasojnë. Pep Guardiola në qendër...

Formacionet zyrtare, Atletico-Juventus: Dybala nga fillimi

Atletico Madridi do ta pres Juventusin në Wanda Metropolitana, në ndeshjen e parë të  1/8 të Ligës së Kampionëve. Diego Simeona dhe Max Allegri i kanë përgatitur skuadrat e tyre për një ndeshje të madhe. Te...

Lyon–Barcelona çerekfinalisti vendoset në Camp Nou

Ndeshja mes Lyonit dhe Barcelonës nuk solli gola duke bërë që çerekfinalisti të vendoset në Camp Nou. Kjo përballjet u karakterizua me mbajtje të topit nga katalunsit, por dhe francezët kishin rastet e tyre. Katalunsit e...

Lexo dhe:

Risi në Dubai, po vjen “policia fluturuese”

Kjo është një tjetër shenjë që ne po ecim drejt së ardhmes; Policia e Dubait shumë shpejt, mund të patrullojë nëpër rrugë me hoverbike,...

Shaqri shënon, Liverpooli fiton (VIDEO)

Liverpooli ka vazhduar me fitore në Ligën Premier, këtë herë fitoi ndaj Newcastle Untiedit me rezultat 4-0. Goli i parë u shënua nga Dejan Lovren...

Vdes një foshnje nga fruthi. A do ketë masa preventive?

Foshnja 13 muajsh nga Sveti Nikolla është viktima e dytë e fruthit. Nga komplikimet qe ka shkaktuar...

Ali Ahmeti fton shqiptarët ta votojnë kandidatin maqedonas, Pendarovski’n

Kryetari i partisë më të madhe shqiptare në Maqedoni, BDI’së, Ali Ahmeti ka ftuar shqiptarët të votojnë kandidatin maqedonas, Stevo Pendarovski, kandidat...

Drejtësia zvicerane kërkon burgim të përjetshëm për shqiptarin

Në mars 2017 një shqiptar vrau dy bashkëkombas në Basel të Zvicrës. Prokuroria zvicerane ka kërkuar burgim të përjetshëm për shqiptarin, kurse...