32.9 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Liverpoolit dhe Bayernit ndahen me barazim, gjithçka vendoset në ndeshjen e kthimit

Liverpooli dhe Bayern Munichu janë ndarë pa gola (0-0) në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, në ndeshjen që u zhvillua të martën mbrëma në Anfield. Një mundësi të mirë në minutat e para...

Liverpool-Bayern: Formacionet e mundshme, mungesa nga të dy skuadrat (Video)

Liverpool-Bayern Munich është një nga ndeshjet më interesante në 1/8 e finales për sezonin 2-18/19 të Ligës së Kampionëve. Një sfidë e dy klube me traditë të madhe në arën evropiane. Me dhjetë kupa të LK-së (pesë secili klub),...

Reali Madridi mposhtet nga Girona (VIDEO)

Pas tetë ndeshjeve pa humbje, Real Madridi është mposhtur nga Girona 1-2 në ‘Santiago Bernabeu’. Ekipi i Solarit gjithashtu në tetë ndeshjet e fundit ka arritur vetëm njëherë ta mbajë portën e paprekur. Në fakt, ndeshja...

Barcelona fiton ‘me zor’, Messi shënon prej penaltisë (VIDEO)

Teksa pritej që Barcelona të shpërthente me gola ndaj Valladolid, ndodhi krejt e kundërta. ‘Blaugranasit’ fituan me rezultat minimal dhe atë falë një penalltie, të cilën e shëndrroi në gol Lionel Messi (43′).

Milan me Piatek, fiton ndaj Atalantas (VIDEO)

Milan ka shënuar fitore të rëndësishme sa i përket pozitës së katërt, duke mposhtur Atalantan me rezultat 1-3.  Vendasit e nisën më mirë takimin duke shënuar nëpërmjet Remo Freuler (33′). Por...

Ajax – Real Madrid formacionet e mundshme

Gjigantët holandez të Ajaxit do të mirëpresin kampionët aktual evropian dhe botëror Real Madridin në shtëpinë e Ajax it Amsterdam Arena. Reali do të mundohet të përfundoj gjithçka qysh në takimin e parë të 16-të të finales së Ligës...

Real Madridi fiton derbin Madrilen

Real Madridi ka arritur të fitojë në udhëtim te rivali i urryer, Atletico Madridi, me rezultat 3-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të në La Liga. Mbretërit kanë arritur edhe fitoren e pestë me radhë në kampionatin...

VIDEO/ Supergol nga 40 metra i Vedat Muriqit që dhuron spektakël në Turqi

Sulmuesi shqiptar Vedat Muriqi i ka surprizuar të gjithë me supergolin e shënuar në sfidën e sotme ndaj Antaliasporit në takimin e vlefshëm për Superligën turke. Në minutën e 6-të, shqiptari i Kosovës, i zhvendosur nga krahu i djathtë,...

Armand Duka triumfon në UEFA, zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv

Sot në Romë është zhvilluar Kongresi i 43-të i UEFA-s që kishte në rendin e ditës zgjedhjen e Presidentit të UEFA-s dhe antarëve të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, pozicion për të cilin kandidonte dhe Presidenti i FSHF, Armand Duka.

Barcelona dhe Real Madridi ndahen me barazi (VIDEO)

Ka përfunduar pa fitues ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Mbretit, El Classico-ja e madhe Barcelona-Real Madrid, e cila u mbyll me rezultatin 1-1. E cilësuar si një finale e parakohshme, sfida prodhoi një 90-minutësh vërtetë spektakolar, ku...

Lexo dhe:

Vuçiç: Kosova është e gatshme të vendosë dhe 3 masa të reja kundër serbëve

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se Kosova është e gatshme të aplikojë 3 masa të reja ndaj Serbisë. Kreu i shtetit serb nuk tregoi...

Shqiptarja që garon për partinë e Berluskonit

Zgjedhjet administrative në itali do të mbahen më 26 maj, në të njëjtën kohë me zgjedhjet europiane.Votuesit për zgjedhjet administrative do të...

Talat Xhaferi: Presidenti po e shkel kushtetutën për Ligjin që zyrtarizon gjuhën shqipe

Refuzimi i presidentit maqedonas Gjorge Ivanov për të dekretuar Ligjin që zyrtarizon gjuhën shqipe, që ende nuk botohet në Gazetën Zyrtare të atij vendi,...

Enver Hoxhaj: Kosova, Kroacia, Maqedonia dhe Mali i Zi të krijojnë pakt kundër Serbisë

Loja që po luan Vuçiçi me shkëmbimin e territoreve nuk e ka për qëllim Kosovën, por BH-në, ka porositur zv. kryeministri i Kosovës. Zëvendës kryeministri...

Nëse Serbët nuk pranojnë agresionin ndaj Kroatëve të harrojnë BE-në

Opozitarët në Kroaci, Hrvoje Zekanoviç dhe Ruza Tomasiç në parlament i kanë adresuar një kërkesë qeverisë kroate. Ata po...