32.9 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Messi dhe Ronaldo përsëri golashënuesit më të mirë të vitit

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë lojtarët që kanë shënuar më shumë gola brenda vitit kalendarik 2018. Mesi ka shënuar rrjetën plot 51 herë dhe duke lënë pas vete rivalin e tij kryesorë, Cristiano Ronaldon me 49 gola. Ylli argjentinas arriti të shënojë plot 51...

UEFA publikon listën e klubeve më të mira në 5 dhe 10 vitet e fundit

Shtëpia më e madhe e futbollit Europian, UEFA, ka publikuar renditjen e klubeve më të mira, renditje e cila është e fundit për këtë vit. Real Madridi kryeson këtë renditje me statistika në 5 dhe 10 vitet e fundit. Madrilenët që kanë fituar 3 Champions...

Sulmuesin e Kosovës Vedat Muriqin e kërkon Galatasaraji

I fundit që po kërkon shërbimet e futbollisistit kosovar Vedat Muriqit është Galatasaray. Ekipi nga Stambolli po kërkon sulmues, e për këtë arsye i ka hedhur sytë nga kampionati vendas.   Në orbitën e kampionëve të Turqisë, të cilët në gjysmën e parë të këtij sezoni nuk...

Interi fiton ndaj Napolit në ndeshjen e javës

Derbi i kësaj jave në Serie A ndërmjet Interit dhe Napolit i ka takuar atij të parit. Nerazzurët rrëmbyen pikët e plota duke shënuar fitore minimale prej 1 me 0, transmeton Koha.net. Në minutën e 81 Napoli mbeti pa mbrojtësin Koulibaly që u ndëshkua me kartonin...

Shaqri shënon, Liverpooli fiton (VIDEO)

Liverpooli ka vazhduar me fitore në Ligën Premier, këtë herë fitoi ndaj Newcastle Untiedit me rezultat 4-0. Goli i parë u shënua nga Dejan Lovren në minutën e 11-të, kroati shënoi gol të bukur dhe me rezultatin 1-0 përfunduan 45 minutat e parë në Anfield....

Festat e fundvitit nuk e ndalojnë Seria A dhe Premier Lague

Festat e fundvitit nuk e pengojnë zhvillimin e ndeshjeve në Seria A dhe Premier Lague. Këto Liga do të vijojnë kalendarin sipas agjendës së paraparë. Sfida më interesante e kësaj xhiroje është ajo në mes të Interit dhe Napolit në Serie A. Vëmendje do...

Reali e largon Iscon vetëm për këtë lojtar

Objektivat e Realit të Madridit janë të qarta: Isco largohet vetëm në rast të transferimit të Eden Hazard në "Santiago Bernabeu" . Fantazisti spanjoll luan në të njëjtin pozicion me yllin e Chelsea, i cili është prej kohësh një futbollist i pëlqyer nga Florentino Perez,...

Lexo dhe:

Për Veljanoskin: Mos heqja e imunitetit të deputeti është vendim parimorë i Kuvendit

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Trajko Veljanoski vlerëson se mos heqja e imunitetit të deputeti nga Kuvendi është vendim princip.

Aksident i dyfishtë, vdesë një polic (VIDEO)

Rruga rajonale Kumanovë- Sveti Nikollë në afërsi të lagjes Ajduçka Çeshm ka qenë vend i kobshëm për një polic 37 vjeçar, dhe...

Arrestohet ish kryetari i komunës së Karposhit dhe lideri i partisë “Grom”

Ish kryetari i komunës së Karposhit dhe lideri i partisë “Grom”, Stevço Jakimovski sot në mëngjes është arrestuar dhe është dërguar para...

Arratiset sulmuesi i Ziadin Selës në ngjarjet e 27 prillit

Nikolla Vojminovski i cili është i dënuar me 13 vite dhe 6 muaj burg, për tentim vrasje të Ziadin Selës më...

Makinat elektrike – Volkswagen

Makinat elektrike mund të jenë të papërballueshme për njerëzit me të ardhura të ulëta. Kështu është shprehur Presidenti i Volkswagen, Hans-Dieter Poetsch,...