25.5 C
Skopje
Wednesday, July 17, 2019
Vendi per Reklame

Trump drejtuar Putinit: Mos u përziej në zgjedhje

Presidenti Donald Trump i tha presidentit rus Vladimir Putin të mos ndërhyjë në zgjedhje. Presidenti Trump u pyet gjatë një takimi të premten në Japoni nëse ai do t’i thoshte presidentit rus të mos ndërhyjë në zgjedhje – siç...

Barcelona ka zyrtarizuar blerjen e portierit Norberto Neto nga Valencia

Akordi mes palëve është arritur mbi bazën e 26 milionë eurove, të cilave do iu shtohen dhe 9 milionë euro bonuse. Ish-portieri i Juventusit ka bërë 80 paraqitje me fanellën e Valencias. Në të shkuarën ai ka luajtur me...

Kriza politike/ Ndërkombëtarët zbarkojnë në zyrën e Metës

Kreu i Delegacionit të BE në Tiranë, Luigi Soreca, ambasadorja e Gjermanisë, Sussane Schutz, ambasadori britanik, Duncan Norman si dhe Christina Vasak, ambasadore e Francës kanë mbërritur në Presidencë. Mësohet se ata janë pritur në takim nga kreu i...

Këshilli i Europës: Nuk monitorojmë zgjedhje me një kandidat

Në Shqipëri, Kongresi i Autoriteteve Rajonale dhe Lokale, strukturë e pavarur e Këshillit të Europës, ka njoftuar sot se ka anulluar dërgimin e misionit të vëzhguesve të vet për zgjedhjet vendore, për shkak të paqartësive mbi zhvillimin e zgjedhjeve dhe pasigurisë së...

Përkëdhelja ulë dhimbjet tek foshnjat

Përkëdhelja e lehtë e foshnjave ulë aktivitetin në trurin e tyre që lidhet me eksperienca të dhimbshme, ka treguar një studim i realizuar së fundmi. Hulumtuesit nga Universiteti Oxford dhe Liverpool John Moores, kanë monitoruar aktivitetin e trurit të...

Kthehet minarja në xhaminë e Ohrit, qytetarët falënderojnë Asaf Ademin (Foto)

Edhe përskaj kundërshtimeve të shumta, është kthyer minarja në xhaminë e Ali Pashës në Ohër. Kundër ndërtimit të miniaresë ishin disa organizata joqeveritare maqedonase, por që përkraheshin deri diku edhe nga institucionet. Ata kërkonin të ndalohet...

El Cheka dhe Erolld Musliu janë bashkëfshatarë, ja çfarë thonë në fshatin e tyre Tuhin të Kërçovës

Fatmir Aliu/TV21 Shtëpi të reja e të vjetra, por shumë prej tyre pa zot shtëpie. I tillë është sot fshati Tuhin, i Kërçovës! Pak njerëz mund të takosh rrugës së re të fshatit.

Nesër autobusët e transportit publik qarkullojnë me orar të së dielës

Për shkak të ditës së parë së festës së Fitër Bajramit, e cila është ditë jopune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë, nesër autobusët do të qarkullojnë sipas orarit të ditës së diel, informojnë nga NQP Shkup.

Ja si do të jetë moti për festën e Fitër Bajramit

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për sot pasdite paralajmëron mot jostabil me shi lokal, bubullima, erë të përforcuar dhe paraqitje të breshrit. Temperatura maksimale do të lëviz prej 16 deri në 26 gradë. Mot i ngjashëm me shi dhe bubullima...

Kan.ceri po “ha” shqiptarët: Rriten frikshëm shifrat në 2018, (FOTO LAJM)

Vdekshëria nga sëmundjet tumorale ka shënuar një rritje të fortë te meshkujt përgjatë vitit 2018, ndërsa në të kundërtën është ulur tek femrat. Sipas të dhënave të raportuara nga INSTAT, numri i meshkujve që humbën jetën nga sëmundja e...

Lexo dhe:

Platforma e Dialogut me Serbinë të martën do të diskutohet në Kuvend

K“Po, platforma do të jetë gati në datën përkatëse. Mandati jonë është të negociojmë, të raportojmë dhe të arrijmë marrëveshjen. Para se...

Mocioni në Dibër, Hekuran Duka merr postin e të parit të Dibrës

Këshilli i Komunës së Dibrës ka ngritur një mocion votëbesimi për të rrëzuar kryetarin e përkohshëm të qytetit z. Eugjen Cami.

Burim Alimi, djali i të dënuarit për rastin e 27 prillit Abdulfeta Alimi bën...

Burim Alimi, djali i të dënuarit për rastin e 27 prillit Abdulfeta Alimi ka ndërmarrë iniciativë për të organizuar një protestë gjatë...

BE-ja kërkon nga Kosova e Serbia të vazhdojnë dialogun pa kushtëzime

Bashkimi Evropian e ka quajtur provokim vendimin e Qeverisë së Kosovës për rritjen e taksës në 100 për qind ndaj importit të produkteve serbe. Kështu,...

Fotot e mrekullueshme që tregojnë fuqinë e natyrës

Është e mrekullueshme se si natyra krijon efekte, vende dhe fenomene nga më të çuditshmet. Cunami, dallgë, vullkan, pemë...