22.4 C
Skopje
Sunday, June 16, 2019
Vendi per Reklame

Kush është fitues nga lufta tregtare Kosovë – Serbi?

Për shkak të vendimit të qeverisë Kosovare që të vendos taksat 100 për qind të importit të mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina në Kosovë, pritet që disa produkte të shtrenjtohen. Kjo përfshirë rritjen e çmimin të bukë, i cilit pritet të rritet...

Ministri serb Rasim Lajiç: Taksa e Kosovës po i kushton Serbisë 1 milion euro në ditë

Zyrtarë të Qeverisë së Serbisë vazhdojnë të ankohen se taksa 100 për qind, e vendosur nga Qeveria e Kosovës për mallrat që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, po u shkakton dëme të mëdha bizneseve të shtetit fqinj.

“Më jep para ose do t’i nxjerr videot” – kërcënohet 20 vjeçarja nga Tetova

Arrestohet një djalë 22 vjeçar, pasi që ka kërcënuar një vajzë 20 vjeçare me fotografi dhe video, me që rast ka kërkuar para nga ajo për të mos i publikuar foto dhe videot. "Dje në ora...

Nga mesnata pritet rënia historike e çmimit të karburanteve në Maqedoni!

Lëvizja e çmimeve të naftës së papërpunuar në tregjet botërore pësuar një renie të madhe që sjellë zvoglimin historik në çmimet të shitjes me pakicë të derivateve të naftës. Brent kompania për naftën e papërpunuar të Amerikës së Veriut në bursën e Londrës të premten...

Në Tetovë arrestohet 17 vjeçari nga Radusha, me vete mbante lëndë narkotike

Dje (26.03.2019) rrerh orës 18.15 në rrugën Boris Kidriq në Tetovë nga ana e policisë është arestuar personi B. F. (23) dhe një 17 vjeçar nga fshati Radushë i Shkupit. Gjatë kontrollit të tyre është gjetur kanabis. Ata janë...

‘Rama’ tenton të rrahë bastexhiun që vendos lloto, Ardit Gjebrea tenton ta ndalojë (Video)

Qeveria ka depozituar në parlament projektligjin për mbylljen e pikave të basteve deri në 31 dhjetor të 2018. Krahas projektligjit për lojërat e fatit, në media është hapur një diskutim mbi funksionimin e tij. Ndërkohë, më të shqetësuar duket se janë personat që kanë krijuar varësi...

Shteti i Serbisë në Kosovë ka vrarë mbi 13 mijë civilë shqiptarë, ka dhunuar mbi 20 mijë femra …

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka përmendur me shifra të gjitha viktimat e luftës së fundit në Kosovë, të kryera nga agresori serb. Fjalimi i Thaçit në OKB: Pavarëisht që s’jeni viktima sot në Kosovë më tepër ka të dënuar për krime lufte në Kosovë...

Pas Gruevskit, plasin protestat anti-qeveritare në Hungari!

Me mijëra student vërshuan rrugët e Budapestit, deri sa kërkonin që të ruhet pavarësia akademike dhe protestuan kundër masave të qeverisë, të cilat kanë ndikuar në mbylljen e universitetit të themeluar nga miliarderi amerikan Xhorgj Soros. Universiteti I Evropës Qendrore (CEU) paralajmëroi se do të...

Në Serbi afër 2600 ndërmarrje në prag të falimentimit, shkak taksa

Zëvendëskryeministri i Serbisë, Rasim Lajiq thotë se Kosova nuk po e dëgjon zërin e Bashkimit Evropian që të hiqet taksa 100 për qind për mallrat serbe. Ai mendon se duhet ndërhyrja  e SHBA-ve dhe BE-së kur bëhet fjalë për këtë problem. “Në parim ky nuk është...

“Liderët e robotikës ushtarake, do të udhëheqin botën”

Ndërkohë që Rusia përdor tanke të telekomanduara në Siri; Izraeli prodhon “kulla mitralozi” që mund të qëllojnë kur u duket se u afrohet një armik; Ukraina zhvillon makina që lëvizin në mënyrë të pavarur; industria e luftës shkon çdo vit e më shumë drejt...

Lexo dhe:

Sa paguhen aktorët e serialit “Game of Thrones”?

“Game of Thrones” është në hapat e fundit drejt finishit dhe ka ndryshuar shumë që nga debutimi në vitin 2011.

Postimi më i famshëm në Twitter

Ju ndoshta nuk keni dëgjuar për Yusaku Maezawa më parë, por miliarderi japonez ka shumë famë, posedon super-makina, vepra arti Picasso dhe...

Rama tregon të vërtetën nëse është sëmurë

Kryeministri Rama ka reaguar sot në Twitter ndaj zërave është i sëmurë dhe se po kurohet në Berlin për shkak të problemeve...

Serbia do të shkatërrohet, nëse nuk arrihet marrëveshje me Kosovën

KNacionalisti serb, i njohur për deklaratat e tij antishqiptare, i ka thënë “TV Pink” se sa më parë duhet arritur një marrëveshje...

ROSU-ja ka pavarësinë të veproj në çdo kënd të territorit të Kosovës

ROSU apo Njësiti special i policisë së Kosovës kanë mandat të veprojnë në pavarësi të plotë në çdo cep të Kosovës, pra aty ku...