31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

“Kurrë nuk kam shkuar në xhami për lutje dhe e vetmja gjë që me lidh me muslimanët është emri”

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, në një intervistë për gazetën Vecernji List, tha se nuk kam lidhje me asnjë fe, e kam thënë dhe po e përsëris nuk jam i ngarkuar me asnjë besim fetar dhe unë se pari jam shqiptar. Edhe në disa raste...

Rrah nënën, arrestohet gjakovari

Një person është arrestuar në Gjakovë, i cili pas një mosmarrëveshje, e kishte sulmuar fizikisht nënën e tij. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i është ofruar tretman mjekësor. Pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje. Dhuna në familje në Kosovë vazhdon...

Taksisti ilegal sulmon seksualisht një grua në Fushë Kosovë, ajo hidhet nga vetura

Një grua është sulmuar seksualisht derisa ishte duke udhëtuar me një taksist ilegal në Fushë Kosovë. Ajo ishte hedhur nga vetura e cila ishte në lëvizje, por nuk ka marrë lëndime, njofton Klan Kosova. “Me datën 26.10.2018 viktima femër K/Shqiptare ka raportuar se derisa kishte qenë...

Haradinaj: Kërkojmë liberalizim, ndërsa hedhim bërllok – marre

Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në pastrimin e deponisë ilegale në rrugën Gjakovë-Deçan. Ai tha se tani e tujte të gjitha ata që hedhin mbeturina edhe do të dënohen, njofton Klan Kosova. “Ne po kërkojmë liberalizim, por kur të na shohin gjithë këtë bërllok –...

ADEM MIKULLOVCI: NA KANË HYP NË KOKË DIASPORA

Ka filluar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës ndërsa deputetët janë duke diskutuar për disa pika të ndryshme, ndër to për Televizionin Publik të Kosovës. Është pikërisht deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adem Mikullovci i cili ka shprehur pakënaqësinë e mërgimtarëve të cilët janë...

Ideja e rrezikshme për ndryshimin e kufijve

Analisti i çështjeve të Ballkanit Shaban Murati, thotë se diskutimi për ndryshimin e kufijve të Kosovës me Serbinë është i parakohshëm, pasi kjo nuk mund të bëhet pa një njohje reciproke mes dy vendeve si palë të pavarura. “Është nevojë direkte e Serbisë për të...

Pacolli: Serbia po përhap lajme të rreme të cilat po “hahen”, edhe në Kosovë

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh shefi i diplomacisë Behgjet Pacolli ka reaguar ndaj obstruksioneve, të cilat Serbia i projekton kundër afirmimit ndërkombëtar të Kosovës, duke thënë se bëhet fjalë për një subordinim deri në nënshtrim të mediave në Beograd nga Qeveria e Serbisë. Ai në një...

Lexo dhe:

Një musliman mund të drejtojë Britaninë e Madhe, dikur refugjat sot ministër i brendshëm

Konservatorët britanikë ndodhen përsëri përballë sfidës për të caktuar liderin dhe kryeministrin e ardhshëm. Kryeministrja e tanishme Theresa May, ka premtuar se...

Vajza 22 vjeçare hidhet në lumin Vardar!

Dje në ora 22 dhe 8 minuta, në ujërat e lumit Vardar është hedhur një vajzë, transmeton "Sloboden Peçat"

Departamenti Amerikan i Shtetit: Përshëndesim këtë mundësi historike

Sekretari shtetëror i SHBA-së Mike Pompeo ka përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës nga Kuvendi grek, duke shtuar se kjo do...

Ali Ahmeti ministrija e re do të ketë më shumë forcë

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, ka komentuar transformimin e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit në ministri. Ai tha se kjo...

Ismail Qemali dhe Abdul Hamidi II, teravinë e falnin së bashku

Në librin me Kujtime të Ismail Qemalit, krahas shumë ndodhive të shumta rreth çështjes shqiptare dhe osmane, ai përmend edhe një...