31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Gruevski jep dorëheqje nga funksioni i deputetit

Ish-kryeministri dhe deputeti i VMRO-DPMNE-së, Nikola Gruevski ka dhënë dorëheqje nga funksioni i deputetit. Ai vendimin e tij e bëri të ditur përmes profilit të tij në Facebook. “Vendosa të tërhiqem nga funksioni i deputetit,për të njejtin vendim ditëve...

Detaje rreth ngjarjes së rëndë në Çair

Dy persona kanë vd.ekur ndërsa njeri ka pësuar lëndime të renda trupore si pasoje e rënies se dheut derisa groponin për hapjen e kanalit. Të dy të vd.ekurit kane qenë vëllezër te cilët kanë punuar në kompaninë ku pronar ka qene babai...

Tragjedi në Çair, dy vëllezër humbin jetën gjatë hapjes së një kanali (FOTO)

Dy persona kanë vd*ekur, ndërsa njeri ka pësuar lëndime të renda trupore si pasoje e rënies se dheut derisa groponin për hapjen e kanalit. Të dy të vd*ekurit kane qenë vëllezër te cilët kanë punuar në kompaninë ku pronar ka qene babai...

Edhe BDI fillon me publikimin e “bom.bave” (Foto)

Bom.bat e Ali Ahmetit Antarsimi ne NATODy Univerzitete në gjuhën shqipe, Tetovë dhe ShkupLigji i gjuhës shqipe. ne nivel republikan.( ne kuvend. qeveri, kryetar i shtetit)Kryetari i kuvendit shqiptar.Prej struge deri kumanovë të gjithë komunat drejtohen nga shqiptarët...

Valon Bela i përgjigjet Zoran Zaevit (Dokument)

Valon Bela Punët po bëhen edhe më interesant.Involvimi i Kryeministrit Zaev tregon qartazi se rrënjët e krimit shkojnë shumë larg! 1. Nëse mua më është bërë e ditur se do të shkarkohem, përse mu vazhdua vendimi...

Zaev flet për shkarkimin e Valon Belës

Kryeministri Zoran Zaev në lidhje me shkarkimin e Valon Belës nga posti i Drejtorit ekonomik në spitalin gjinekologjik, ka deklaruar se Bela ka qenê në listën e zyrtarëve që do shkarkohen. Ai ka thënë se secili duhet të...

Si po zhvillohen negociatat për Prokurorinë sipas Zaev?

Kryeministri Zoran Zaev ka theksuar se janë thelluar dallimet me opozitën mbi propozim Ligjin për Prokurori Publike. Sipas Zaev para se marrëveshja të arrihet, VMRO ka dalë me kërkesa të reja të cilat do ta obligonin pushtetin për ligj...

Ja për sa do të ulen çmimet e naftës në Maqedoninë e Veriut

Nga sonte në mesnatë derivatet e naftës do të shiten me çmim më të ulët në Maqedoninë Veriore. Sipas vendimit të Komisionit Rregullator për Energjetikë (KRRE) nga mesnata benzina do të shitet për 1 denar më lirë derisa dizeli...

Ahmeti: Qoftë i përjetshëm kujtimi për Fadilin dhe të gjithë dëshmorët e kombit

“Më 18 maj 2001 Brigada 113 vijoi betejën në zonën në mes fshatit Llojan dhe Vaksincë me luftime të ashpra, ndërsa sulmi vazhdoi më 25 maj në Vaksincë e Llojan në betejën 24 orëshe pa ndërprerje. Brigada 113 në...

Naim Halili: O Ali Ahmeti, pse nuk erdhe sot ta përkujtosh komandant Tigrin?

Nga Naim Alili Të Nderuar Vëllezër dhe motra, Të nderuar Bashkëluftëtar, Invalid dhe familje të dëshmorëve, Të nderuar elita intelektuale, elita politike Shqiptare në R. Maqedonisë, Të nderuar bashkëqytetar të Komunës së Likovës dhe gjetiu,Dua të...

Lexo dhe:

Xhamia në Jeruzalem u dogj në të njëjtën kohë me katedralen Notre Dame në...

Përveç në Notre Dame, Paris, zjarri shpërtheu dje edhe në xhaminë Al-Aqsa në Jerusalem, transmeton Klan Kosova. Disa video...

Liga Premier kthehet për të sunduar mbi Evropën

Në dhjetë vitet e fundit, klubet e Ligës Premier kanë qenë vetëm ura për të shkuar drejt finaleve në Ligën e Kampionëve.

Majlinda Bregu takon Vuçiqin dhe Daçiqin, çfar u diskutua në këto takime?

Një takim shumë konstruktiv me presidentin Vuçiç. Është në interesin e përbashkët për të ecur përpara si rajon dhe të flasim haptazi...

SHBA-ja nënvlerëson statusin diplomatik të BE-së në Uashington

Zyrtarët evropianë thonë se çështja doli në dritë vetëm kur i dërguari evropian në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara, diplomati irlandez David O’Sullivan, zbuloi...

Messi, 50 gola të shënuara në 2018-n

Lionel Messi do të mbyllë vitin 2018 në nivelin maksimal. Kapiteni i Barcelonës i është kthyer normalitetit, pas dëmtimit në bërryl të pësuar në...