31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Në Tetovë arrestohet 17 vjeçari nga Radusha, me vete mbante lëndë narkotike

Dje (26.03.2019) rrerh orës 18.15 në rrugën Boris Kidriq në Tetovë nga ana e policisë është arestuar personi B. F. (23) dhe një 17 vjeçar nga fshati Radushë i Shkupit. Gjatë kontrollit të tyre është gjetur kanabis. Ata janë...

Refuzojnë sistematizimin, dëshirojnë paga nga shtëpia

Nga 958 të punësuar në administrate që merrnin rroga duke mos shkuar në punë, 200 prej tyre kanë refuzuar të nënshkruajnë kontratë për sistematizimin e tyre. Këta 200 të punësuar do të futen në transfer list, që do të thotë se do të analizohen ato institucione të cilat kanë nevojë për më...

Aksident i rënd në autostradën Gostivar-Tetovë, vdes 52 vjeçari

Në mbrëmjen e sotme në autostradën Gostivar-Tetovë, ka ndodhur një aksident i rënd, në të cilin ka humbur jetën një burrë i moshës 52 vjeçare. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të patarinës së Gostivarit. Prokuror nga Prokuroria themelore e Gostivarit së bashku me një...

Banka Botërore: Me këtë tempo Maqedonisë i nevojiten 70 vite për t’i arritur standardet e BE-së

Në qoftë se nuk ka një politikë sistematike ndaj shkallës së korrupsionit, nuk mund të ketë as rritje të qëndrueshme ekonomike, ky është njëri nga konstatimet e Bankës Botërore në analizën treguesve ekonomikë të vendit. Mundësi për rritje ekonomike ka, por duhet të bëhet në...

Rajoni i Shkupit paraprinë në PBB!

Sipas të dhënat nga Enti Statistikor i Maqedonisë, rajoni i Shkupit paraprinë në Prodhimin Bruto të Brendshëm në Maqedoni. Nga gjithsej 8 rajone ekonomike në Republikën e Maqedonisë, rajoni i Shkupit merë pjesë me 43% në PBB Rajoni i Shkupit është kontribuuesi më i madh...

Mickoski: VMRO-DPMNE përgatitet për presidencialet, por është e gatshme edhe për zgjedhjet parlamentare

VMRO-DPMNE përgatitet për zgjedhjet presidenciale, por nëse shumica parlamentare sjell vendim, partia jonë është e gatshme për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, deklaroi kryetari i partisë në fjalë Hristijan Mickoski, njofton Medial.mk. “VMRO-DPMNE do të përballoj të gjitha presionet, parti e cila dita ditës po bëhet...

BERZH do të financojë blerjen e autobusëve me gaz natyror për NTP Shkup

Banka Evropiane për Ripërtëritje dhe Zhvillim (BERZH) sot edhe zyrtarisht ka informuar drejtorët se ka miratuar projektin për financim të blerjes së 35 autobusëve me gaz natyror për nevojat e Ndërmarrjes Transportuese Publike – Shkup. Pas vendimit, në kohë të shkurtë edhe zyrtarisht do të...

MICKOSKI: DEPUTETËT QË VOTUAN “PËR” JANË PËRJASHTUAR NGA VMRO-DPMNE-JA

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, hristijan Mickoski në pres konferencën e sontem deklaroi se në një seancë të jashtëzakonshme të Komitetit ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së kanë sjell vendim që deputetët e kësaj partie që kanë votuar “për”, të përjashtohen nga VMRO-DPMNE-ja. Emilija Aleksandrova, Luben Arnaudov, Sasho Vasilevski, Nolla...

”Vojvodët” e Teteksit ofendojnë shqiptarët midis Tetovës (VIDEO)

Grupi i tifozëve ”Vojvodët” e skuadrës tetovare Teteksi sonte kanë festuar 30 vjetorin e themelimit të klubit të tyre në qendër të Tetovës. Sheshi Iliria ka qenë e bllokuar rreth 30 minuta deri sa zgjati festa e tifozëve, ndezën fishekzjarre, dëmtuan parkun e qytetit dhe...

Para pak çastesh krisma në qendër të Tetovës.

Dy vetura ende të pa identifikuara para pak çastesh kanë gjuajtur mes vete në qendër të Tetovës ku disa plumba kanë përfunduar në lokale. Deri më tani fatëmirisisht nuk ka të lënduar, policia gjendet në vendngjarje. Sulmet mes dy veturave kanë qenë me armë...

Lexo dhe:

Mickoski: Zaev po tregton me ndjenjat e shqiptarëve

Lideri i VMRO-DPMNE, në një emision televiziv në TV Alfa ka deklaruar se Zaev nëpërmjet dygjuhësi është duke tentuar të tregtoj...

Të rinjtë kosovarë duan të punësohen vetëm në punë të shtetit

Të rinjtë në Kosovë janë më të papunët në rajon, ndërsa mbi 70 përqind e tyre duan të punësohen në sektorin publik...

Shqiptari me dy këmbë të amputuara, pritet të dëbohet nga Gjermania

Një djalë i ri pësoi një aksident tragjik ku humbi të dy këmbët. Ai tashmë kërkon të qëndrojë në landin gjerman Hessen,...

Lideri musliman i Çeçenisë i jep dhuratë “Mercedes” Khabibit

Boksieri Khabib Nurmagomedov arriti të shpallej kampion bote në peshat e lehta në UFC përballë irlandezit Conor McGregor, një fitore nga dhe ku po...

Reagon Selmani: Reka e ka gabim, në tubim nuk isha në cilësinë e konsullit...

Ish kandidati presidencial, Imer Selmani u gjend në shënjestër të kritikave të opinionit për shkak të përkrahjes publike që i bëri kandidatit...