31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Deputetët e VMRO-DPMNE-së të nervozuar pas votimit

video
Video https://youtu.be/oAwUhzFJ3Dg

Rama: Gëzuar ditëlindjen, Republika e Maqedonisë Veriore

Menjëherë sapo parlamenti maqedonas u hapi udhë ndryshimeve kushtetuese, për të proceduar më pas me miratimin e ndryshimit të emrit në Republikën e Maqedonisë Veriore, reagoi edhe kryeministri shqiptar, Edi Rama. Në një postim në Twitter, Rama uroi për “lindjen” e kësaj republike të re,...

MICKOSKI: DEPUTETËT QË VOTUAN “PËR” JANË PËRJASHTUAR NGA VMRO-DPMNE-JA

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, hristijan Mickoski në pres konferencën e sontem deklaroi se në një seancë të jashtëzakonshme të Komitetit ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së kanë sjell vendim që deputetët e kësaj partie që kanë votuar “për”, të përjashtohen nga VMRO-DPMNE-ja. Emilija Aleksandrova, Luben Arnaudov, Sasho Vasilevski, Nolla...

SHUMICA PARLAMENTARE SIGUROI 80 VOTA PËR NDRYSHIMET KUSHTETUESE

80 deputetë votuan për nevojën për ndryshime kushtetuese në Kuvend. Kështu u arritën 2/3 e votave të nevojshme për të hapur rrugën Kuvendit që të vazhdojë me ndryshimet kushtetuese për ndryshimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut.

Gjykata Penale vulosi vendimin për Gruevskin, ja kur do të përfundojë prapa grilave

Gjykata Penale sot ka pranuar vendimin e gjykatës së Apelit ku është vërtetuar vendimi i shkallës së parë, që parasheh dy vite burg për ish kryeministrin, Nikolla Gruevski, shkruan Pacensure. Gjykata Penale ka vulosur këtë vendim, dhe prej sot Gruevski ka dy javë kohë të...

E dashura e rreh tetovarin, ai ankohet në polici!

Personi me iniciale P.M nga fshati Tearcë, më datë 17.08.2018, në ora 00:10 në stacionin policor në Tearcë, ka denoncuar se pas nje zënke verbale, e dashura e tij e ka sulmuar edhe fizikisht. Polici i cili ka qenë në orar të punës atë kohë,...

Jankulloska, Janakieskit në zgjedhjet e 2013: Të shkaktojmë ndonjë aksident që të vonohen shqiptarët

Me dëgjimin e “bombave” të papublikuara në Gjykatën Penale në Shkup sot vazhdoi gjykimi për lëndën e Prokurorisë Speciale “Titanik” e cila ka të bëjë me parregullsitë zgjedhore. Në salllë të pranishëm janë gjithë të akuzuarit, mes të cilëve edhe Nikolla Gruevski, Mile Janakieski dhe...

Lexo dhe:

Moti i quajtur “bisha nga lindja” do rrisë kërkesat për energji

Një ngrohje e papritur stratosferike u shfaq në nisje të Janarit, fenomen që nxit zakonisht motin e ftohtë.  ...

Avokati i Çavkov: Klienti im nuk ka nevojë për amnisti, do të dëshmoj pafajësinë...

I akuzuari Mitko Çavkov nuk ka deponuar kërkesë për amnisti, ka pohuar avokati i tij Sashko Dukovski. Në një deklaratë për mediat Dukovski...

Moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta, ndërsa do të fryjë edhe erë e...

Joe Biden letër Thaçit: Mbështet zgjidhjen e cila çon në njohjen e pavarësisë së...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një postim në Facebook ka thënë se ka pranuar një letër dje nga ish-zëvendëspresidenti i SHBA-së,...

Turqia në luftë kundër ISIS-it, edhe pas tërheqjes së SHBA-ve

Turqia u zotua të hënën se lufta kundër Shtetit Islamik nuk do të ngadalësohet, edhe pas tërheqjes së SHBA-ve nga Siria, ku rebelët e...