14 C
Skopje
Monday, August 19, 2019
Vendi per Reklame

“Nefa Mebel” zhduket brenda natës, qindra familje të mashtruar

Kompania serbo-ruse “NEFA mebel” ka mbyllur brenda natës dyqanet zinxhir në të gjithë Maqedoninë dhe Serbinë, dhe qindra konsumatorë që kanë paguar porositë e mobilieve kanë mbetur të mashtruar. Në Maqedoni ka dhjetëra dyqane “NEFA mebel”. Ekipi i...

Mbyllet reparti i kirurgjisë në Strugë, sëmuren të punësuarit nga fruthi

Në repartin kirurgjik në Spitalin e përgjithshëm të Strugës janë sëmurë nga fruthi 16 për qind e të punësuarve, gjegjësisht nëntë nga gjithsej 56 punonjës shëndetësorë të cilët punojnë në këtë repart, ndërsa pesë e kanë kaluar sëmundjen dhe janë në vendin...

Politika mbron grupet kri*minale nga Haraçina, Kondova dhe Gërçeci

Sipas raportit të Iniciativës globale kundër kri*mit të organizuar transnacional, “grupet kryesore kri*minale në Shkup kontrollohen nga shqiptarët etnikë. Format më të shpeshta të kr*imit të organizuar janë tregtia me dr*ogë, vjedhja e veturave, kontr*abandimi i migrantëve”, shkruan...

BDI e Shkupit me ministër, ja kush përmendet?!

Në fillim të qershorit do të bëhen të ditura detajet e para lidhur me ndryshimet qeveritare. LSDM dhe BDI nuk kanë dhënë detaje se kush do të mbetet dhe kush do të largohet nga Qeveria. Portalet e ndryshme...

Ja kur pritet të hapet vendkalimi i ri kufitar mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Në një prononcim për Gazetën Express, zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë bërë të ditur se vendkalimi kufitar Bellanoc-Stançiç pritet të hapet për qarkullim në muajin gusht të këtij viti. Punët në këtë vendkalim kufitar janë ndërprerë...

Maqedonia e Veriut me 6 futbollistë shqiptarë në Kualifikueset e Europianit

Maqedonia e Veriut ka publikuar listën zyrtare sa i përket futbollistëve që ka grumbulluar për ndeshjet e qershorit. Ajo që veçohet në të, është se janë pjesë e kësaj përfaqësuese 6 shqiptarë. Dy prej tyre janë nga ekipi shqiptar...

Dëgjoni reagimin Erolld Musliu pas komenteve të Bujar Osmanit (VIDEO)

Erolld Musliu, drejtori i ri i Agjencisë për Zbulim, ka refuzuar që të komentojë deklaratat e anëtarëve të BDI-së, se janë të shqetësuar pas emërimit të tij si drejtor i Agjencisë për Zbulim. Musliu ka sqaruar se është e...

Filloi “fshesa”, Zaev sot i nënshkruan shkarkimet e para, ja kush janë funksionarët!

Kryeministri Zoran Zaev ka bërë të ditur sot shkarkimet e para që ka vendosur t’i bëjë. Ai tha se ka sjellë vendim për shkarkim të gjithë kryetarëve të degëve të LSDM-së. “Mbrëmë solla vendimet, kurse rendi e don që...

Zbulohet ngatërresa në Eurovizion, Maqedonia e Veriut është fituese e jurisë

Nuk është hera e parë që ndodh gabimi në numërimin e votave në Eurovision. Edhe këtë vit, kështu ka ndodhur. Lajmin e ka publikuar faqja zyrtare e Eurovisionit, duke lajmëruar se pas rillogaritjes së pikëve, renditja ka ndryshuar. Pas numërimit të votave...

Osmani: Jemi të shqetësuar për emërimin e Erolld Musliut

Zv. Kryeministri Bujar Osmani në lidhje me emërimin e Erolld Musliut në krye të Agjencisë për zbulim ka deklaruar: “Vendimi i djeshëm i presidentit na ka shqetësuar të gjithëve. Mendojmë se ka qenë një vendim që është marrë nga...

Lexo dhe:

Majlinda Kelmendi nuk ka të ndalur fiton medaljen e artë në Dyseldorf

Majlinda Kelmendi pas pak minutash do të zbresë në sallë për ta zhvilluar finalen e Grand Slamit të Dyseldorfit të Gjermanisë.

Sipas „Аirvisual“, Shkupi qyteti më i ndotur në Europë

Shkupi gjatë natës së kaluar ka qenë ndër qytetet më ndotura në botë. Sipas „Аirvisual“, kryeqyteti i Maqedonisë ishte në vendin e pestë të qyteteve...

AlternAtivA: Jemi kundër diskriminimit të çdokujt dhe jemi PRO familjes tradicionale

Pasi që në opinion ka pasur disa reagime se, gjoja, ne kemi mbështetur një ligj që bie ndesh me vlerat tradicionale konservatore familjare,...

Mile Janakievski dhe Kiril Bozhinovski dërgohen në Shutkë

Me kërkesë të PSP-së, ish minitri i Transportit Mile Janakievski dhe ish sekretari i Qeverisë Kirill Bozhinovski u dërguan në burgun e Shutkës. Një...

Vdes kompozitori me famë botëre Michel Legrand (Video)

Fituesi i Oskarit, kompozitori francez Michel Legrand ka ndërruar jetën në Paris në moshën 86 vjeçare, deklaroi zëdhënësi i tij, raporton BBC.