22.4 C
Skopje
Sunday, June 16, 2019
Vendi per Reklame

Zaev flet për shkarkimin e Valon Belës

Kryeministri Zoran Zaev në lidhje me shkarkimin e Valon Belës nga posti i Drejtorit ekonomik në spitalin gjinekologjik, ka deklaruar se Bela ka qenê në listën e zyrtarëve që do shkarkohen. Ai ka thënë se secili duhet të...

UEFA: Kush nuk e pranon Kosovën përjashtohet nga garat

Aleksander Ceferin ka lëshuar një mesazh të fortë për shtetet që nuk pranojnë të luajnë me Kosovën në vendin e tyre. I pari i UEFA-s iu ka bërë të ditur të gjitha këtyre shteteve të respektojnë hedhjen e shorteve dhe të luajnë...

Si po zhvillohen negociatat për Prokurorinë sipas Zaev?

Kryeministri Zoran Zaev ka theksuar se janë thelluar dallimet me opozitën mbi propozim Ligjin për Prokurori Publike. Sipas Zaev para se marrëveshja të arrihet, VMRO ka dalë me kërkesa të reja të cilat do ta obligonin pushtetin për ligj...

Kërkohet caktimi i paraburgimit për gjashtë të ndaluarit gjatë aksionit në Veri

Prokuroria Themelore në Mitrovicë – Departamenti i Përgjithshëm, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë – Dega në Zubin Potok caktimin e paraburgimit për gjashtë të dyshuarit P.M, D.D, T.M, M.M, I.M dhe M.O, për shkak të dyshimit të bazuar për kryerjen...

Ja për sa do të ulen çmimet e naftës në Maqedoninë e Veriut

Nga sonte në mesnatë derivatet e naftës do të shiten me çmim më të ulët në Maqedoninë Veriore. Sipas vendimit të Komisionit Rregullator për Energjetikë (KRRE) nga mesnata benzina do të shitet për 1 denar më lirë derisa dizeli...

Librat e Javës V: Bazat e Moralit sipas Arthur Schopenhauer

1. "Bazat e moralit" - Arthur Schopenhauer "Bazat e moralit" - Arthur Schopenhauer Do të binim në një gabim të madh dhe shumë fëminor nëse besonim se të gjitha veprimet e drejta dhe të...

Në Shqipëri zbulohen burime të reja të naftës, investon kompania Shell

Është një ditë e shënuar për naftën dhe gazin shqiptar, por edhe për rritjen e ekonomisë së Shqipërisë. Kështu u shpreh sot, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku në një konferencë të përbashkët për shtyp me Drejtorin e Përgjithshëm të Shell...

Kush është eurodeputetja e parë shqiptare në PE?

Eurodeputetja e parë shqiptare e sapozgjedhur në Parlamentin Europian është Arba Kokalari. Deputetja që përfaqëson Suedinë në Parlamentin Europian është mbesa e intelektuales, disidentes dhe atdhetares së njohur Musine Kokalari. 32-vjeçarja mori mbështetjen e suedezëve në këto zgjedhje, ndërsa...

Ahmeti: Qoftë i përjetshëm kujtimi për Fadilin dhe të gjithë dëshmorët e kombit

“Më 18 maj 2001 Brigada 113 vijoi betejën në zonën në mes fshatit Llojan dhe Vaksincë me luftime të ashpra, ndërsa sulmi vazhdoi më 25 maj në Vaksincë e Llojan në betejën 24 orëshe pa ndërprerje. Brigada 113 në...

Naim Halili: O Ali Ahmeti, pse nuk erdhe sot ta përkujtosh komandant Tigrin?

Nga Naim Alili Të Nderuar Vëllezër dhe motra, Të nderuar Bashkëluftëtar, Invalid dhe familje të dëshmorëve, Të nderuar elita intelektuale, elita politike Shqiptare në R. Maqedonisë, Të nderuar bashkëqytetar të Komunës së Likovës dhe gjetiu,Dua të...

Lexo dhe:

Stankoviq: Nuk ka bisedime për jugun e Serbisë

Kryetari i këshillit koordinues për Preshevë, Bujanovc dhe Medvegjë, Zoran Stankoviq, u shpreh se nuk do ketë bisedime sa i përket jugut...

Vetëvendosje ndriçon Kurrizin e Prishtinën me fenerë!

Lëvizja Vetëvendosje ka protestuar sonte kundër mos ndriçimit të hapësirës së shëtitores mbi Kurriz në Prishtinë. Aktivistet e LVV-së kanë ndezur fenerë,...

Athina nuk do jetë më kryeqyteti i vetëm evropian pa xhami

Zv. ministri i punëve të jashtme Markos Bolaris ka konfirmuar se xhamia, e finansuar nga qeveria greke me vlerë 900.000 euro, do...

Daçiq takohet me Mike Pompeon

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, po qëndron në Brazil me rastin e inaugurimit të presidentit të ri të...

Mersel Bilalli thotë se e mirë e përgjithshme është që BDI të shkoj në...

Nëse të jashtmit kanë besim tek ju, do t'u japin plotë argumente se përse BDI duhet të shkoj në opozitë si e...