25.5 C
Skopje
Wednesday, July 17, 2019
Vendi per Reklame

Dafina Zeqiri me çizme në vlerë afro 1300 euro në klipin e ri

Këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri, pritet që këto ditë të publikojë projektin e saj më të ri muzikor. Bëhet fjalë për një këngë të re, e cila me gjasë do të mbajë titullin “Kurgjo nuk kallzojna”, referuar faktit që këtë fjalë ajo e ka përdorur...

Pacolli: Serbia po përhap lajme të rreme të cilat po “hahen”, edhe në Kosovë

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh shefi i diplomacisë Behgjet Pacolli ka reaguar ndaj obstruksioneve, të cilat Serbia i projekton kundër afirmimit ndërkombëtar të Kosovës, duke thënë se bëhet fjalë për një subordinim deri në nënshtrim të mediave në Beograd nga Qeveria e Serbisë. Ai në një...

PORTUGALIA U GODIT NGA URAGANI LESLIE

Një uragan i fuqishëm ka goditur Portugalinë, duke lënë 300,00 mijë shtëpi pa energji elektrike. Uragani Leslie përfshiu vendin me shpejtësi prej 174 kilometra në orë. Shumë fluturime u anuluan dhe qindra pemë u shkatërruan tërësisht. Ky uragan që konsiderohet më i fuqishmiqë ka goditur vendin,...

ALEATËT E MERKELIT PËSOJNË HUMBJE NË LANDIN E BAVARISË

Aleatët konservatorë të CSU-së, së kancelares gjermane Angela Merkel pësuan humbje historike në zgjedhjet shtetërore të Bavarisë të dielën, duke i dhënë një goditje qeverisë së saj të brishtë të koalicionit trepalësh. CSU siguroi 35.5 për qind, sipas parashikimeve të Exit-Polleve të publikuara në mbyllje...

“DUKEJ SIKUR FILLOI LUFTA”: SHPËRTHIM I FUQISHËM NË NJË RAFINERI (VIDEO)

Rreth orës 21:30 të mbrëmjes së sotme ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm në një rafineri në Bosanski Brod, vend që ndodhet në veri të Bosnjës dhe Hercegovinës. Sipas mediave lokale, përcjell Telegrafi, ende nuk ka informacione për viktima të mundshme dhe për shkakun e...

ARRESTOHEN SULMUESIT E SHQIPTARËVE NË NOVI SAD (VIDEO)

Dy të rinj kosovarë u sulmuan në Novi Sad të Serbisë vetëm e vetëm se po flisnin shqip. Babai i Çlirim Malokut, njërit nga dy të rinjtë kosovar që u sulmuan, rrëfeu ngjarjen e së hënës. Policia serbe për këtë rast ka arrestuar katër persona. https://youtu.be/4Z-Tt5U-Hg0

Dy shtetas nga Maqedonia kanë humbur jetën në aksident në Sërbi

Dy shtetas nga Maqedonia kanë humbur jetën sot gjatë  aksidenti zinxhiror në autostradën Nish-Beograd. Edhe Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë. “Kemi një konfirmim telefonik nga policia në Jagodinë se për fat të keq dy qytetarë maqedonas janë vrarë në aksidentin...

Lexo dhe:

SHBA: Prishtina dhe Beogradi duhet të arrijnë marrëveshje

Përpara vizitës që do të zhvillojë në Beograd e Prishtinë, nënsekretari i Shtetit për Çështjet Politike, David Hale, diplomat karriere dhe ish...

Gazeta austriake “Tiroler Tageszeitung”, Thaçi synon që përmes shkëmbimit të territoreve të anëtarësohet në...

Sipas tij, marrëveshja do të krijojë më shumë stabilitet dhe paqe në rajon. Ai ka thënë se kjo do t’ia mundësojë Kosovës...

Irinej: Serbia nuk guxon të heqë dorë nga Kosova

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, patriarku Irinej, ka deklaruar se Serbia nuk guxon të heqë dorë nga Kosova. “Plaga...

Hahn: Koha për reforma në Maqedoni, jo për zgjedhje të parakohshme

Çështja e emrit nuk është kushti i vetëm për fillimin e negociatave me Bashkimin Europian për Maqedoninë dhe fokusi duhet të jetë...

Kalendari i festave shtetërore në Maqedoni – do kemi 4 vikende të shtuara

Vitin 2019 u shpall kalendari i festëve shtetërore në Maqedoni, ajo që bie në sy është që këtë vit do kemi 4 vikende të...