30.4 C
Skopje
Sunday, June 16, 2019
Vendi per Reklame

“Nefa Mebel” zhduket brenda natës, qindra familje të mashtruar

Kompania serbo-ruse “NEFA mebel” ka mbyllur brenda natës dyqanet zinxhir në të gjithë Maqedoninë dhe Serbinë, dhe qindra konsumatorë që kanë paguar porositë e mobilieve kanë mbetur të mashtruar. Në Maqedoni ka dhjetëra dyqane “NEFA mebel”. Ekipi i...

Mbyllet reparti i kirurgjisë në Strugë, sëmuren të punësuarit nga fruthi

Në repartin kirurgjik në Spitalin e përgjithshëm të Strugës janë sëmurë nga fruthi 16 për qind e të punësuarve, gjegjësisht nëntë nga gjithsej 56 punonjës shëndetësorë të cilët punojnë në këtë repart, ndërsa pesë e kanë kaluar sëmundjen dhe janë në vendin...

Politika mbron grupet kri*minale nga Haraçina, Kondova dhe Gërçeci

Sipas raportit të Iniciativës globale kundër kri*mit të organizuar transnacional, “grupet kryesore kri*minale në Shkup kontrollohen nga shqiptarët etnikë. Format më të shpeshta të kr*imit të organizuar janë tregtia me dr*ogë, vjedhja e veturave, kontr*abandimi i migrantëve”, shkruan...

Godet Sali Berisha: Sot cunami i hisorisë

Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, protestën e sotme të opozitës atje po e cilëson si cunam të historisë. “Sot Cunami i historisë. Shqipëria vërshon drejt Tiranës! Rama ik”, ka shkruar Berisha në Facebook, njofton Klan Kosova.

Një katër vjeçar nga Kosova gjendet i vdekur në Zvicër

Një katër vjeçar nga Kosova me emrin Zenel M, fillimisht ishte raportuar i zhdukur në Möriken-Wildegg AG. Vogëlushi të enjten i shoqëruar nga nëna e tij kishte vizituar këndin e lojërave të lagjes, kur rreth orës 16:30 nuk ishte...

BDI e Shkupit me ministër, ja kush përmendet?!

Në fillim të qershorit do të bëhen të ditura detajet e para lidhur me ndryshimet qeveritare. LSDM dhe BDI nuk kanë dhënë detaje se kush do të mbetet dhe kush do të largohet nga Qeveria. Portalet e ndryshme...

Pas 250 vjetëve në Suboticë thirret ezani për namaz nga minarja e Xhamisë

Me vendim të Këshillit të Bashkësisë Islame të Suboticës, dje, në xhaminë “El-Muhajir”, në Suboticë është thirr ezani i parë gjatë namazit të ikindisë, shkruan snews, transmeton Lugina-Lajm. Kjo xhami në qytetin më verior të Serbisë u ndërtua në...

Ja kur pritet të hapet vendkalimi i ri kufitar mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Në një prononcim për Gazetën Express, zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë bërë të ditur se vendkalimi kufitar Bellanoc-Stançiç pritet të hapet për qarkullim në muajin gusht të këtij viti. Punët në këtë vendkalim kufitar janë ndërprerë...

Maqedonia e Veriut me 6 futbollistë shqiptarë në Kualifikueset e Europianit

Maqedonia e Veriut ka publikuar listën zyrtare sa i përket futbollistëve që ka grumbulluar për ndeshjet e qershorit. Ajo që veçohet në të, është se janë pjesë e kësaj përfaqësuese 6 shqiptarë. Dy prej tyre janë nga ekipi shqiptar...

Dëgjoni reagimin Erolld Musliu pas komenteve të Bujar Osmanit (VIDEO)

Erolld Musliu, drejtori i ri i Agjencisë për Zbulim, ka refuzuar që të komentojë deklaratat e anëtarëve të BDI-së, se janë të shqetësuar pas emërimit të tij si drejtor i Agjencisë për Zbulim. Musliu ka sqaruar se është e...

Lexo dhe:

Trump i shkruan Thaçit për 11 vjetorin e Pavarësisë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, përmes një letre, ka përgëzuar mbarë popullin e Kosovës për përvjetorin e njëmbëdhjetë...

Nga 1 Janari mund të bëhen pagesa deri në 1000 euro cash!

Me këtë dispozitë pragu i lejuar i pagesave me para në dorë prej 15 mijë euro u ul në 2 mijë...

Rrokullisja e autobusit, nis dërgimi i të lënduarve për në spital

Rreth orës 17:00 në kilometrin e shtatë të autostradës Shkup-Tetovë është rrokullisur një autobus. Të gjithë udhëtarët kanë mbetur...

Media zvicerane: Greqia kërkon hapësirën ajrore maqedonase, diçka që e kërkonte edhe Turqia

Përherë të parë në histori, një kryeministër grek sëbashku me 140 biznesmenë viziton shtetin fqinj Maqedoninë Veriore. Edhepse vizita është simbolike, ajo...

Në kalimin kufitar “Tabanoc”, konfiskohen 350 kilogramë marihuanë

Zyrtarët doganorë në kalimin kufitar “Tabanoc”, kanë penguar kontrabandimin e një sasie të madhe të marihuanës. Më 29 mars...