31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Popullata e Zvicrës është më e pasura në botë

Pavarësisht një rënie të lehtë, zviceranët ende pasurinë mesatare më të lartë për një të rritur, sipas një raporti të “World Wealth Report” nga “Credit Suisse”. Sipas raportit, pasuria mesatare e një të rritur zviceran është 530,240 dollarë (577,707 franga), derisa vitin e kaluar ishte...

45 mln euro për portalet në Shqipëri, a është kjo arsyeja e largimit të Kotzias?

Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarë në Shqipëri dhe vende të tjera të rajonit. Ky lajm po diskutohet nga burime që tregojnë detajet e largimit të ministrit të jashtëm Niko Kotzias nga qeveria. Pas dorëheqjes flitet edhe për një skandal financiar, pasi sherri...

PORTUGALIA U GODIT NGA URAGANI LESLIE

Një uragan i fuqishëm ka goditur Portugalinë, duke lënë 300,00 mijë shtëpi pa energji elektrike. Uragani Leslie përfshiu vendin me shpejtësi prej 174 kilometra në orë. Shumë fluturime u anuluan dhe qindra pemë u shkatërruan tërësisht. Ky uragan që konsiderohet më i fuqishmiqë ka goditur vendin,...

ALEATËT E MERKELIT PËSOJNË HUMBJE NË LANDIN E BAVARISË

Aleatët konservatorë të CSU-së, së kancelares gjermane Angela Merkel pësuan humbje historike në zgjedhjet shtetërore të Bavarisë të dielën, duke i dhënë një goditje qeverisë së saj të brishtë të koalicionit trepalësh. CSU siguroi 35.5 për qind, sipas parashikimeve të Exit-Polleve të publikuara në mbyllje...

ARRESTOHEN SULMUESIT E SHQIPTARËVE NË NOVI SAD (VIDEO)

Dy të rinj kosovarë u sulmuan në Novi Sad të Serbisë vetëm e vetëm se po flisnin shqip. Babai i Çlirim Malokut, njërit nga dy të rinjtë kosovar që u sulmuan, rrëfeu ngjarjen e së hënës. Policia serbe për këtë rast ka arrestuar katër persona. https://youtu.be/4Z-Tt5U-Hg0

Lexo dhe:

Rëndësia e vaksinimit

Debatet mbi rëndësinë e vaksinimit janë të përhershme, mbi dobinë dhe dëmet që mund t’i shkaktoj ajo. Mirëpo shumica e studiuesve mendojnë se vaksinimet...

Janë regjistruar 2.943 të sëmurë nga gripi në Maqedoni – A do shpallet situatë...

Gjatë javës së kaluar (prej 11 deri më 17 shkurt), në shtet janë regjistruar 2.943 të sëmurë nga gripi, që është rritje...

Ambasadorja Çitaku në iftarin e shtruar nga Donald Trump (VIDEO)

Ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku ka qenë në mesin e të ftuarve në darkën e Iftarit të shtruar nga...

SHBA: Prishtina dhe Beogradi duhet të arrijnë marrëveshje

Përpara vizitës që do të zhvillojë në Beograd e Prishtinë, nënsekretari i Shtetit për Çështjet Politike, David Hale, diplomat karriere dhe ish...

“Otokar Cobra”, bisha që tash e posedon Ushtria e Kosovës, cili shtet ia dhuroi?

Automjetet kanë arritur në Kosovë në mbrëmjen e para dy ditëve. Këto automjete janë përdorur për një kohë të gjatë nga ushtria...