31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Banoret e Sanxhakut kërkojnë autonomi!

Këshilli Kombetar Boshnjak me kryetar personalitetin e njohur Sulejman Ugljanin, qe eshte dhe organi me i larte i boshnjakeve, shqiptareve dhe banoreve te tjere te Krahines se Sanxhakut, te drejtat e te cileve jane dhunuar dhe dhunohen nga Beogradi, keto dite vendosi...

Në Shqipëri zbulohen burime të reja të naftës, investon kompania Shell

Është një ditë e shënuar për naftën dhe gazin shqiptar, por edhe për rritjen e ekonomisë së Shqipërisë. Kështu u shpreh sot, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku në një konferencë të përbashkët për shtyp me Drejtorin e Përgjithshëm të Shell...

Godet Sali Berisha: Sot cunami i hisorisë

Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, protestën e sotme të opozitës atje po e cilëson si cunam të historisë. “Sot Cunami i historisë. Shqipëria vërshon drejt Tiranës! Rama ik”, ka shkruar Berisha në Facebook, njofton Klan Kosova.

Aks.ident i rëndë, makina me dy gratë përfundon në kanal

Një tjetër aks.ident është shënuar këtë pasdite në rrugët e Shqipërisë. Makina ku udhëtonin dy gra ka dalë jashtë rrugës dhe si pasojë kanë mbetur të plag.osura dy gra të cilat më pas janë dërguar në spitalin e Fierit...

Eurovizioni në “shtetin e aparteidit Izrael” – Art? Kult apo politikë?

U mbyll skena e Eurovizionit 2019. Si gjithmonë kritikat ndaj garës më të madhe të popit në botë Festivalit Europian të Këngës nuk mungojnë. Por shumica dëshiron thjesht dëfrim me një festival të ngritur tashmë në kult. Figura farfuritëse...

Shqiptarja që garon për partinë e Berluskonit

Zgjedhjet administrative në itali do të mbahen më 26 maj, në të njëjtën kohë me zgjedhjet europiane.Votuesit për zgjedhjet administrative do të jenë rreth 17 milionë. Në listat dhe partitë të ndryshme politike do të ketë disa kandidatë me...

Zyra qendrore e OSBE e shqetësuar për dhunën: Koha për platformë të brendshme për dialog

Zyra qendrore e OSBE ka bërë një deklaratë për situatën në Shqipëri. Në një deklaratë udhëheqësit e OSBE shprehin shqetësim lidhur me protestat e dhunshme në Shqipëri. Ata bëjnë thirrje për përmbajtje dhe dialog. Drejtuesit më të lartë të...

Rama: Opozita manifestim brutal dhune

Në Shqipëri Kryeministri Edi Rama tha sot se opozita e transformoi protestën e saj të djeshme në “një manifestim brutal dhune”, ndërsa ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj deklaroi se policia “u vu në shënjestër të sulmeve të egra” dhe “nën goditjet e...

Basha, Ramës: Do lutesh që të kesh fatin e Gruevskit

Kreu i PD, Lulzim Basha po zhvillon një takim me gazetarët në selinë blu. Teksa komentoi konferencën e sotme të kryeministrit Edi Rama, Basha bëri një paralajmërim. Mes të tjerash kryedemokrati i bëri thirrje Ramës të mos kalojë caqet ...

Momentet e ardhjes së trupit të paj.etë të Zarife Hasanajt, familjarët nuk i mbajnë lotët! (FOTO)

Nën tingujt e “Marshit Funebër” të babait të pianos Frederic Chopin në aeroportin e Rinasit ka mbërritur trupi i paj.etë i nëntetares Zarife Hasanaj I mbuluar me flamurin kuq e zi trupi i 32 vjeçares që mbeti e vr.a.rë...

Lexo dhe:

Ministri i Arsimit, Arbër Ademi: Gjysmëvjetori i dytë fillon të mërkurën me 23 janar

Ministri i Arsimit dhe i Shkencës, Arbër Ademi, nëpërmjet një video ka njoftuar se gjysmë vjetori i dytë do të prolongohet për dy...

Mexhiti: Ne kemi investuar në Blerim Rekën (VIDEO)

Izet Mexhiti, nën-kryetari i Bashkimit Demokratik për integrim në një debat televiziv ka shpjeguar arsyet dhe parimet mbi të cilën bazohet konsensualiteti...

FMN: Dobësitë në tregun e punës, gjyqësorin dhe administratën publike

Strukturat politike të fokusohen në dobësitë afatgjate në tregun e punës, gjyqësorin dhe administratën publike që të rritet produktiviteti, kështu rekomandon Fondi...

Grubi: Bëra me dorë të ndalohet fjalimi i Micovskit, jo Xhaferi ta ndalojë seancën

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi mohon që gjatë seancës së mbrëmshme për heqjen e imunitetit të ish kryetarit të Kuvendit, Trajko Veljanovski,...

SHBA “kërcënon” Gjermaninë, për gazin e Rusisë

Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell, paralajmëroi se kompanitë e përfshira në projektin rus të gazit, Rrjedha e Veriut 2, do të...