31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Elvis Naçi me Shqiptarët i dhurojnë familjes Veseli banesë të re në Shkup (Video)

Në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” u trajtua historia e familjes Veseli në Shkup të Maqedonisë. Në banesën e fundit në të cilën kanë jetuar, Familja Veseli nuk mundën të paguanin qiranë dhe dritat për muaj të tërë. Por më e keqja nuk kishte ndodhur, atë natë...

Çfarë i tha Gent Caka Daçicit në samit

Duke parë që në takim gjendej përveç Gent Cakës edhe Ministri i Jashtëm i Kosovës Behxhet Pacolli, përfaqësuesi serb ka kërkuar shkas për ta parë këtë si provokim dhe në përpjekje për të ironizuar, që në hyrje të mbledhjes është shprehur:

Çfarë tha Arlind Qori në Shkup për opozitarizmin?

Protagonisti i protestave studentore në Tiranë, pedagogu Arlind Qori, në fillim të këtij viti ishte mysafir edhe në Shkup. Ai, së bashku me anëtarët e Lëvizjes për Universitetin, po i lëkundin themelet e qeverisjes Rama, apo siç disa analistë e kanë quajtur si “momenti...

Forbes: Si bunkerët e komunizmit u rikthyer në biznes në Shqipëri

Bunker
Përgjatë fshatrave shqiptarë dhe luginave malore janë qindra e mijëra fortesa të betonuar. Këta bunkerë u ndërtuan nga vitet 1960 deri në vitet 1980, gjatë qeverisjes komuniste të Enver Hoxhës. Prestigjiozja “Forbes” i ka kushtuar një artikull bunkerit të Shqipërisë. Në kohën...

Analisti i cili deklaroi se “kosovarët kanë gjak serbi”, u pagua nga Greqia 30 mijë euro

Analisti i njohur, Mustafa Nano, i njohur për deklaratat e tij kontraverse, e fundit ajo se ‘kosovarët kanë gjak serbi’, është në listën e njerëzve të medias, që raportet thonë se është paguar nga Greqia. Në mediat shqiptare, ka filluar të qarkullojë kjo listë, në...

Kushtet në Universitetet e Shqipërisë në gjendje të mjerueshme

Kërkimi shkencor është fjalë e huaj për studentët, ndërsa laborantët pranojnë që për shkak të mungesës së fondeve bazën materiale e blejnë vet për të mos penguar studimin. Pas një vëzhgimi që bëri Fiks Fare në universitete të ndryshme të vendit rezultoi se laboratorët ishin...

Donald Trump falënderon Shqipërinë për dëbimin e diplomatëve iranian (Letra)

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump ka falënderuar kryeministrin Edi Rama për vendimin e dëbimit të diplomatëve iranianë. Ai e ka cilësuar Shqipërinë si vend mik të ShBA-së dhe ka shtuar se ky veprim është një shembull në përpjekjet për ti luftuar aktivitet terroriste të Iranit...

Rama: Kjo proteste ka katër komponentë, PD, LSI …

Edi Rama përtej 8 pikëshit që i konsideron si kërkesa të arsyeshme nga ana e studenteve, kjo protestë ka katër komponentë, përjashtuar njërën që merret me hallin e vetë, tre struktura të tjera kanë agjendat e tyre politike. Komponenti që është në të drejtën...

Shqipëria dëbon dy diplomatë iranian

Qeveri e Shqipërisë ka dëbuar dy diplomatë iranian për shkak të dyshimit se janë përfshirë në aktivitet ilegale të cilat kanë rrezikuar sigurinë e shteti shqiptar. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme ka deklaruar se diplomatët janë dëbuar sepse kanë shkelur statusin e tyre diplomatik, dhe...

Çështja e Detit, burime për Top Channel: Greqia tërhiqet nga zgjerimi i vijës kufitare

Burime të sigurta diplomatike kanë bërë me dije për Top Channel mbrëmjen e së martës se Athina ka ndryshuar qëndrim lidhur me shpalljen e zgjerimit të vijës së saj bregdetare nga 6 në 12 milje. Ka qenë një vendim i marrë pas një mbledhje me...

Lexo dhe:

Rama: Të kujdesemi për demokratët që u tradhtuan nga përfaqësuesit e tyre

I pranishëm sot në Gjirokastër në një takim me qytetarët, Rama nuk ka kursyer deklaratat ndaj kundërshtarëve të tij politikë.

Real Madridi fiton derbin Madrilen

Real Madridi ka arritur të fitojë në udhëtim te rivali i urryer, Atletico Madridi, me rezultat 3-1 në ndeshjen e vlefshme për...

Njihuni me femrën më të paguar në industrinë e muzikës

Katy Perry renditet e para në listën e femrave më të paguara në industrinë e muzikës për vitin 2018. Kjo nuk është hera e parë...

Republika e Maqedonisë së Veriut

Tani e tutje kështu do të quhet shteti me identitetin më të ri në Europë, emër ky i cili do t'i hapër...

Tsipras: Kjo është ditë historike

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras në Kuvendin e Greqisë e ka marrë fjalën e fundit para votimit të ratifikimit të marrëveshjes së...