31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Çështja e Detit, burime për Top Channel: Greqia tërhiqet nga zgjerimi i vijës kufitare

Burime të sigurta diplomatike kanë bërë me dije për Top Channel mbrëmjen e së martës se Athina ka ndryshuar qëndrim lidhur me shpalljen e zgjerimit të vijës së saj bregdetare nga 6 në 12 milje. Ka qenë një vendim i marrë pas një mbledhje me...

Analisti i cili deklaroi se “kosovarët kanë gjak serbi”, u pagua nga Greqia 30 mijë euro

Analisti i njohur, Mustafa Nano, i njohur për deklaratat e tij kontraverse, e fundit ajo se ‘kosovarët kanë gjak serbi’, është në listën e njerëzve të medias, që raportet thonë se është paguar nga Greqia. Në mediat shqiptare, ka filluar të qarkullojë kjo listë, në...

Rama: Gëzuar ditëlindjen, Republika e Maqedonisë Veriore

Menjëherë sapo parlamenti maqedonas u hapi udhë ndryshimeve kushtetuese, për të proceduar më pas me miratimin e ndryshimit të emrit në Republikën e Maqedonisë Veriore, reagoi edhe kryeministri shqiptar, Edi Rama. Në një postim në Twitter, Rama uroi për “lindjen” e kësaj republike të re,...

45 mln euro për portalet në Shqipëri, a është kjo arsyeja e largimit të Kotzias?

Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarë në Shqipëri dhe vende të tjera të rajonit. Ky lajm po diskutohet nga burime që tregojnë detajet e largimit të ministrit të jashtëm Niko Kotzias nga qeveria. Pas dorëheqjes flitet edhe për një skandal financiar, pasi sherri...

Basha: Nëse s’pranohet zgjidhja e PD, populli ka të drejtë ta rrëzojë Ramë

Nga studioja e “Opinion” në Tv Klan, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha paralajmëroi se nëse nuk pranohet zgjidhja politike e PD, atëherë popullit i lind e drejta ta rrëzojë me çdo mjet Edi Ramën. Basha: Ne na takon të propozojmë një zgjidhje politike. Zgjidhja...

Lojërat e fatit më morën gjithçka, biznesmeni shqiptar shokon me rrëfimi e tij

Në çdo kohë, bixhozi ka shkaktuar drama të forta sociale, ndërsa pasojat financiare janë të pallogaritshme. Top Story solli ekskluzivisht intervistën, me një nga bizesmenët e hoteleve dhe bar kafeve në Tiranë, i cili rrëfen pasojat, dëmet dhe eksperiencën e tij të lidhur me...

Lexo dhe:

Aktori i famshëm, Luran Ahmeti: E keqja e pushtetit në Maqedoni janë BDI, LSDM...

Aktori i njohur me famë të lartë, Luran Ahmeti, mbrëmë ishte mysafir në emisionin OXYGEN të Besim Dinës.

Cili shtet do të jetë më i vizituari në vitin 2030?

Rezultatet e analizave më të reja parashikojnë se Kina do të jetë destinacioni turistik më i popullarizuar në botë. Deri në vitin 2030, Kina do...

Borë në Kodrën e Diellit

Me rënien e temperaturave të përgjithshme, kanë ndryshuar temperaturat edhe në lartësitë e mëdha. Sot në llogarinë e...

Deputetja e PLD së, Nikollovska do të nisin procedurën parlamentare për Ligjin për legalizimin...

Deputetja e shumicës parlamentare në pushtet, Julijana Nikollovska nga PLD së deklaroi se si grup parlamentarë do të nisin Ligj...

Sipas FMN së: Lufta tregtare SHBA-Kinë rrezikon stabilitetin botëror

Lufta tregtare ndërmjet Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kinës përbën rrezikun më të madh për stabilitetin botëror dhe mesa duket stabilizimi...