25.5 C
Skopje
Wednesday, July 17, 2019
Vendi per Reklame

Mposhtni lodhjen pranverore dhe vështirësitë e tjera

Ekspertët nuk e mohojnë ndikimin e ndryshimit të kohës në shumë sëmundjet, madje edhe në vetëvrasje të shpeshta dhe në fatkeqësi komunikacioni, ndërkaq që moti dihet edhe për alergjinë ndaj pluhurit të luleve. Alergjia ndaj pluhurit të luleve

Google po teston shitjen e produkteve përmes videove në YouTube

Në mars, Google zbuloi planin e tyre për të eksperimentuar me reklama shitëse në rezultatet e kërkimit të imazhit. Qasja e re ndaj reklamimit u lejon kompanive të shfaqin imazhe të sponsorizuara midis rezultateve të imazheve të Google, të...

500 vjetori i vdekjes së Leonardo Da Vinçit – 16 fakte që nuk i keni ditur

Sot është 500 vjetori i vdekjes së njërit ndër personalitetet më të shquara perëndimore dhe botërore – Leonardo Da Vinci. Ai lindi në kohën dhe vendin e duhur – Anchiano/Fiorentinë. Qytetin simbol të kulturës së atëhershme, shkruan foldrejt.com. Por cilat janë disa...

Modelja muslimane që po sfidon modën dhe traditat (Foto)

Për të parën herë, një modele muslimane ka pozuar për revistën e famshme Sports Illustrated’s, faqet e së cilës mbushen zakonisht me femra gjysmë të zhveshura. Këtë radhë, revista e cila “shënjestron” meshkujt, solli amerikanen me origjinë nga Somalia,...

A po zhvillon Apple modemin e tyre 5G?

Që një kohë tani, raportohet se Apple mund të kërkojë të zhvillojë modemet e veta. Për një kompani që duket se dëshrion të bëj gjithçka vet, në fakt ka shumë kuptim. Sipas raportit, është pohuar se në fillim të...

Çfarë ju bën të ndiheni të vetmuar dhe si ndikon kjo gjendje në mendje dhe trup?

Çdo person është ndjerë të paktën në një moment të jetës së tyre i vetmuar. Ju ka munguar një person për të biseduar me të, për të shkuar në kinema… Të gjithë ne jemi të ndryshëm. Kur ne ballafaqohemi...

Papa viziton Maqedoninë Veriore, disa fakte për katolikët e Shkupit dhe Strumicës

Në 7 maj Maqedoninë Veriore e viziton Papa Francesku, një papë i i njohur për vizitat nëpër vendet multietnike dhe të varfëra. Ai para dy vjetësh vizitoi Shqipërinë dhe Bosnjën e Hercegovinën. Por pse kjo vizitë në Maqedoninë Veriore nga një Papë?

Edhe në “50 Shades of Grey” bëhet portretizim negativ i shqipëtarëve – Reagon ambasadori shqiptar në Britani

Autorja e vëllimit të shumë përfolur ‘50 Shades of Grey’, EL James, ka qenë në qendër të debateve këtë fundjavë, pas portretizimit të shqiptarëve si ‘trafikant’ dhe ‘gangsterë’ në botimin e saj më të fundit, “The mister”.

14 vjeçari kosovar Dio Dragaj siguron finalen në ‘’The Voice Kids’’ të Gjermanisë

Kosovari Dio Dragaj, është emri më i ri që pritet të shijojë suksese në arenën ndërkombëtare në muzikë. 14 vjeçari ka arritur që pas disa performancave të mrekullueshme të sigurojë pjesëmarrjen në finalen e ”The Voice Kids” të Gjermanisë.

Biblioteka e librave të harruar

Kur nazistët dogjën libra, sepse qenë “jo-gjermanë”, një njeri zgjodhi t’i ruante ato për brezat e ardhshëm. “Kjo literaturë përfshin më së shumti libra të publikuar para vitit 1933, të cilët u bënë “halë në sy” për nazistët, për...

Lexo dhe:

(VIDEO) Halil Kastrati dhuron live banesë në emisionin OXYGEN

Humamisti, Halil Kastrati, ishte i ftuari i radhës në emisionin “OXYGEN” në Klan Kosova. Kastrati edhe të shtunën gëzoi...

Ministria e Kulturës, megjithatë i mbetet Alternativës

Më herët është përfolur dorëheqja e ministrit të kulturës Asaf Ademi, gjegjësisht se i njëjti do tërhiqet nga funksioni për arsye shëndetësore....

Në Maqedoni janë 12 mijë punëtorë pa sigurim pensional

12 mije punëtorëve nga sektori privat dhe publik në Maqedoni nuk iu janë shpërndarë sigurimet pensionale të shtyllës së dytë, edhe pse punëdhënësit...

Ali Ahmeti: Nuk ka krizë mes BDI së dhe LSDM së

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dje në konferencë për shtyp mohoi se ka përçarje mes partnerëve të koalicionit qeveritar LSDM-BDI, duke...

Paga mesatare vetëm për ushqim dhe faturat

Edhe  pse u bë rritja e pagave në Maqedoni përsëri fuqia blerëse e konsumatorëve është e dobët. Qytetarët janë të shqetësuar kurse autoritetet -...