31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Kështu duken të famshmit jashtë skenës (FOTO)

Shumica e të famshmëve vizatojnë një vijë të qartë në mes të jetës së tyre në skenë dhe asaj reale. Kur shfaqen në publik me rroba të çuditshme, ata tërheqin vëmendjen e njerëzve. Të shumtën e kohës vetëm fansat e tyre më të mëdhenj e...

Piktura apo Foto? – artisti që po mahnitë botën

Artisti nga Republika e Dominikut, Kamalky Laureano, i cili jeton në Meksisë, po mahnitë botën me kryeveprat e tij. Pikturat e tij janë të nivelit aq të lartë, aq të sofisitukuara saqë syri njerëzor e ka të vështirë të dallojë në rast...

HERENOW – Këtutania, libri më i ri Fahredin Shehut

Shtëpia botuese Inner Child Press International LTD, nga New Jersey, SHBA, botoi librin e radhës nga poeti kosovar Fahredin Shehu. Libri titullohet “HERENOW” ose “Këtutania” që shfaq një poezi avangarde me notë të fuqishme të lirikës shpirtërore dhe kontemplative gjë që është vulë kreative...

Filloi sezoni i tretë i serialit “Egjeli”, publikohet episodi i 61-të: A ka ‘vdekur’ Sahit Plisi?

Sezoni i tretë i serialit “Egjeli”, një prodhim i GjirafaStudios, sapo ka filluar me episodin e 61-të. Stupcat ne këtë episod janë rikthyer me super humor që krijohet nga keqkuptimet. Nëse ju kujtohet në episodin e kaluar, Cengi i gjuan me armë Sahit Plisin, e në...

Godet Mustafa Nano: “Unë jam gay. Për herë të parë e provova me Mariglenin në Skrapar”

Mustafa Nano perceptohet si një ndër gazetarët që vazhdimisht dëshiron të jetë në qendër të vëmendjes me deklaratat e tija të çuditshme. Këtë gjë Nano e ka vërtetuar gjatë shfaqjes së tij në “One Man Show" dedikuar...

Sa të rrezikshëm janë myslimanët?”- rrëfimi i priftit suedez që po thyen rekorde

Artikulli i Kryetarit të Krahut të Majtë të Unionit të Kishave në Suedi, Stefan Lindquist, të cilën e shkroi në rrjetet sociale në lidhje me myslimanët, ka thyer rekorde të pëlqimit dhe shpërndarjes, duke u bërë viral në internet, ndërsa gjithashtu u publikua edhe në...

Kush është modelja më e paguar në botë?

Kendall Jenner për të dytin vit radhazi është shpallur modelja më e paguar në botë nga Forbes. Ylli i pasarelave siguroi 22.5 milionë dollarë në 12 muaj. Ajo mundi supermodelet dhe miket e saj Bella e Gigi Hadid, si edhe Karlie Klose e Gisele Bündchen. Vendin...

Fotot që po trondisin botën!

Artisti me prejardhje ujgure Ugurgallen nga tronditur opinionin botëror me shfaqjen e paradoksit që botës që duam dhe botës që ekziston. Fotot e tij sot qarkullojnë në të gjithë botën me qëllim që të ngrisin vetëdijen për jetën, njeriun dhe planetin.

Deputetja e sapo zgjedhur do të “ndryshojë” politikbërjen këtij shteti (Foto)

Femrat braziliane janë cilësuar shpeshherë si më simpatiket dhe me format më mahnitëse trupore, teksa modelet nga ky vend përzgjidhen në kopertonat kryesore të revistave rozë. Dhe nga magjia e bukurisë braziliane nuk mund të shhpëtonte as Parlamenti i...

Në WhatsApp çdo minutë 29 milion mesazhe, por sa në instagram, facebook, youtube e të tjera?

Çdo 60 sekonda në botë dërgohet 29 milion mesazhe në WhatsApp dhe 156 milion emaile, 243 mijë foto postohen në Facebook dhe 65 mijë foto në Instagram, 350 mijë twit në Twitter dhe ngarkohen 210 mijë snap në Snapchat. Ajo që ka bërë këtë përllogaritje...

Lexo dhe:

Pendarovski flet për ikjen e të rinjëve nga vendi, ja si e sheh zgjidhjen

Të rinjve në shtetin tonë duhet të jepet mundësi dhe perspektivë, ndërsa përpjekjet tona për hyrje më të shpejtë në strukturat euroatlantike...

Monika Kryemadhi: Me Metën bëj dashuri, jo politikë

Kryetarja e LSI ishte e qartë. Në një prononcim për emisionin “Opinion” Monika Kryemadhi tha se LSI-në tani e...

Edhe BE taksë Serbisë

Bashkimi Evropian nuk e lejon importin e qumështit të Serbisë, për shkak të substancave të helmueshme, kancerogjene, alfatoksinë në qumësht, i cili në...

Një musliman mund të drejtojë Britaninë e Madhe, dikur refugjat sot ministër i brendshëm

Konservatorët britanikë ndodhen përsëri përballë sfidës për të caktuar liderin dhe kryeministrin e ardhshëm. Kryeministrja e tanishme Theresa May, ka premtuar se...

“Lugina e ujqërve” e Pollatit, rikthehet në ekranet televizive në Maqedoni

“Luina e ujqërve” seriali më i ndjekur në Turqi dhe më gjerë kthehet në ekranet televizive. Tashmë Pollat Alemndar do të jetë...