31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

A po zhvillon Apple modemin e tyre 5G?

Që një kohë tani, raportohet se Apple mund të kërkojë të zhvillojë modemet e veta. Për një kompani që duket se dëshrion të bëj gjithçka vet, në fakt ka shumë kuptim. Sipas raportit, është pohuar se në fillim të...

Qytetet e Europës përplot ngjyra

Nyhavn, Kopenhagë Burano, Itali Main Square of Poznań, Poloni Happy Rizzi Haus in Braunschweig, Gjermani

Zbulohet ngatërresa në Eurovizion, Maqedonia e Veriut është fituese e jurisë

Nuk është hera e parë që ndodh gabimi në numërimin e votave në Eurovision. Edhe këtë vit, kështu ka ndodhur. Lajmin e ka publikuar faqja zyrtare e Eurovisionit, duke lajmëruar se pas rillogaritjes së pikëve, renditja ka ndryshuar. Pas numërimit të votave...

News Growl: Kosovarja Vlora Çitaku është konsideruar ambasadorja më me stil në Washington(Foto)

Revista prestigjioze News Growl i ka kushtuar një artikull ambasadores së Kosovës në Shtetet e Bashkuara, ku thuhet se ka pak diplomatë në Washington që i afrohen asaj për nga moda. Ambasadorja Vlora Çitaku është konsideruar ambasadorja më me stil...

Karl Lagerfeld, ikona e modës ndërroi jetë, 200 milionë dollarë trashëgojë macja e tij!!!

Karl Lagerfeld, ikona legjendare e Chanel është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 85-vjeçare. Stilisti me famë botërore, në një intervistë të mëparshme në emisionin ‘Le Divan’ ka deklaruar se macja e tij e që quajtur Choupette,...

Filloi sezoni i tretë i serialit “Egjeli”, publikohet episodi i 61-të: A ka ‘vdekur’ Sahit Plisi?

Sezoni i tretë i serialit “Egjeli”, një prodhim i GjirafaStudios, sapo ka filluar me episodin e 61-të. Stupcat ne këtë episod janë rikthyer me super humor që krijohet nga keqkuptimet. Nëse ju kujtohet në episodin e kaluar, Cengi i gjuan me armë Sahit Plisin, e në...

Zimbabveja ndalon internetin, arsyeja?

ZOperatori më i madh celular në vend – Econet – tha se është urdhëruar t’i shkurtojë shërbimet deri në njoftimin e radhës. Qasja në Facebook, WhatsApp dhe Twitter ka qenë e bllokuar prejse kanë shpërthyer protestat të hënën

Botohet romani i shumëpritur i Michel Holluebecq – “Serotonim”

Kështu që, kur romani i shumëpritur i Michel Holluebecq, “Serotonim”, doli nëpër dyqanet franceze këtë të premte, me një tirazh prej 320 mijë kopjesh e përkthime në shumë vende të botës, autori qëndroi në heshtje për herë të parë dhe refuzoi çdo...

Gazetarja shqiptare që pretendon të jetë Jenifer Lopez (VIDEO)

“Unë preferoj trupat më të reja të grave, kjo është e gjitha.Trupi i një gruaje 25-vjeçare është i jashtëzakonshëm. Trupi i një gruaje 50 vjeçare nuk është aspak”, ishte kjo deklaratë e shkrimtarit të njohur francez Yann Moix, që shkaktoi shumë diskutime...

Elvana Gjata me hitin më të ri “Tavolina e merzisë” (VIDEO)

Artistja e mirënjohur shqiptare, Elvana Gjata, ka publikuar këngën e saj më të re në YouTube me titull “Tavolina e merzise”. Kënga është përgatitur nga Armend Rexhepagiqi me tekst të Aida Barakut, e aranzhuar nga Darko Dimitrov, ndërsa videoklipi është realizuar nga...

Lexo dhe:

Putini letër Erdoganit: Turqia dhe Rusia do të vazhdojnë të forcojnë së bashku sigurinë...

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin në një mesazh urimi për vitin e ri dërguar presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se “Turqia...

Putin: Erdogani më meritori për forcimin e raporteve Rusi-Turqi

Putin gjatë bisedimeve të sotme me kryetarin e Turqisë ka deklaruar se tashmë këto takime po bëhen tradicionale, dhe janë duke rezultuar...

Serbia jep 1 milion euro për rindërtimin e Notre Dame

Qeveria e Serbisë ka dërguar një donacion financiar për rindërtimin e Notre Dame në vlerë prej një milion euro, shkruan B92, përcjell...

Edi Rama: Publikoi vendimet e Këshillit të Ministrave, kemi shkuar përtej kërkesave të studentëve

Kryeministri Edi Rama publikoi vendimet e Këshillit të Ministrave në një konferencë për shtyp paraditen e së mërkurës. “Jo vetëm për kërkesat e tyre, por...

Nëna tregon arsyen pse e braktisi foshnjen në Fushë Tophanë

Policia ka identifikuar nënën e cila e ka braktisur foshnjën e saj në një park në lagjen Fushë Topanë në Shkup.