31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Këngëtarja Sinead O’Connor konvertohet në fenë islame

Këngëtarja Sinead O’Connor vendosi të pranojë Islamin, dhe ka një emër të ri, Shuhada Davitt. Davitt në Twitter ka thënë se nuk është më një katolike. Sinead ose tani Shuhada ka publikuar edhe fotot ku ajo duket e mbuluar. “Unë do të doja me krenari të...

Filloi sezoni i tretë i serialit “Egjeli”, publikohet episodi i 61-të: A ka ‘vdekur’ Sahit Plisi?

Sezoni i tretë i serialit “Egjeli”, një prodhim i GjirafaStudios, sapo ka filluar me episodin e 61-të. Stupcat ne këtë episod janë rikthyer me super humor që krijohet nga keqkuptimet. Nëse ju kujtohet në episodin e kaluar, Cengi i gjuan me armë Sahit Plisin, e në...

Ish-konkurrentja e “American Idol”, Antonella Barba, arrestohet për kontrabandim të heroinës

Një ish-konkurrente e cila u shfaq në sezonin e gjashtë të “American Idol”, është arrestuar për shitje dhe kontrabandim të heroinës. Antonella Barba, 31 vjeçe, u arrestua në Norfolk County të Virxhinias të enjten, shkruan DailyMail Ajo është akuzuar për shpërndarjen e heroinës me qëllimin për...

Çfarë bën kur ndodhet jashtë vendit? Capital T sjell videon e tretë për fansat që përshkruan stilin e tij të jetesës

Ka tash e sa javë që reperi Capital T vazhdimisht po publikon në rrjetet sociale video që tregojnë për stilin e tij të jetesës. E nisi me videon e parë, duke treguar se çfarë bën në mëngjes dhe se si fillon dita e tij e...

Lexo dhe:

Serbia humbje 42 milion ne muaj, arsyeja është taksa

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç ka deklaruar se vendi i saj humb 42 milion euro në muaj për arsye të taksave që ka vendosur...

Artan Grubi propozon kontroll për drogë për secilin funksionar që kryen detyrë publike

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi deklaroi se do të nisin nismë për të ashtuquajturin “veting”, përkatësisht kontroll për përdorimin e drogës për...

Vuçiq në panik: Protestuesit mund të futen me dhunë në Kuvend

Opozita në Serbi sot do të protestoj në Beograd. Udhëheqësit e opozitës nuk dëshiruan të publikojnë aktivitetet në protestën e sotme, për...

Tahir Kukaj, imami shqiptari që po bekon detyrat e funksionerëve të ShBA së

Imam Dr. Tahir Kukaj mban fjalimin e rastit përkrah senatorit amerikan Charles Schumer dhe kryetarit Bill DeBlasio në ceremoninë e inaugurimit të...

Rumania merr presidencën e radhës të BE-së

Rumania është shteti i radhës që e ka marrë presidencën gjashtë mujore të Bashkimit Europian. Gjithë punën për këtë...