31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Parfumi më i shtrenjtë në botë që kushton mbi 1 milon dollarë (VIDEO)

Në Dubai është prezantuar parfumi më i shtrenjtë në botë. Ai është unisex dhe emir tij është “Shumukh”. Parfumi kushton 1 milion 295 mijë dollarë. Ai përmban tre litra aromë dhe është i vendosur në një shishe të gjatë...

Krahasimi i ushtrive të Amerikës, Rusisë dhe Kinës

Donald Trump ndjehet i kërcënuar nga Kina. Megjithatë edhe Rusia ka më shumë ushtarë sesa SHBA. A ndodhet bota përpara kohëve më të vështira? Harta e botës ku SHBA-të, Rusia dhe Kina kanë baza ushtarake.

Sipas Bankës Botërore: Arsimi po përjeton krizë globale

Bota po përballet me një krizë të të mësuarit. Ndërsa vendet kanë rritur dukshëm aksesin në arsim, të qenët në shkollë jo gjithmonë prodhon dije. Në mbarë botën, qindra miliona fëmijë arrijnë moshën madhore pa përfituar aftësitë më themelore,...

Sa të rrezikshëm janë myslimanët?”- rrëfimi i priftit suedez që po thyen rekorde

Artikulli i Kryetarit të Krahut të Majtë të Unionit të Kishave në Suedi, Stefan Lindquist, të cilën e shkroi në rrjetet sociale në lidhje me myslimanët, ka thyer rekorde të pëlqimit dhe shpërndarjes, duke u bërë viral në internet, ndërsa gjithashtu u publikua edhe në...

Kosovarët më të lumturit në rajon, sipas raportit të OKB’së

Shqipëria renditet në vendin e 107 nga 156 shtete në Indeksin e Lumturisë 2019, të publikuar sot nga Organizata e Kombeve të Bashkuara, duke qenë e fundit në Europë, pra më e palumtura, ndonëse ka shënuar përmirësim të lehtë prej 5 vendesh...

Sot është Dita e Lumturisë

Bota vërtet ka nevojë për një ditë plot buzëqeshje dhe prandaj Kombet e Bashkuara e shpallën 20 marsin si Ditën ndërkombëtare të Lumturisë. Dita e Lumturisë u prezantua nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara gjatë vitit 2012...

Dua Lipa koncert në sheshin “Skënderbej”?

Violinisti shqiptar Olen Cezari dhe babai i Dua Lipës kanë bërë një vizitë në Tiranë për një arsye shumë të mirë. Ata të dy kanë dalë në sheshin “Skënderbej” dhe kanë shkrepur një imazh duke e shoqëruar me shkrimin: “Ne...

Në Shkup, së shpejti, premiera e filmit “Pranverë e paharruar në fshatin e harruar” (Foto+Video)

Premiera e filmit të gjatë artistik “PRANVERË E PAHARRUAR NË FSHATIN E HARRUAR” me skenar dhe regji të Kushtrim Bekteshit do të jetë më datën 29 mars 2019 (e premte), në kinemanë CINEPLEXX – Shkup, në ora 19:30. Filmi...

Art, dhimbje dhe guralecë

Kur konflikti sirian shpërtheu në vitin 2011, Nizari ka parë shtëpitë e shkatërruara, familjet e zhvendosura, fëmijët e vrarë. Ai nisi të rikrijojë këtë pamje në gurë. “Nuk kisha...

Dua Lipa me dy çmime të tjera në “Global Awards 2019”

Dua Lipa, ka fituar edhe dy çmime të reja në eventin e madh “Global Awards”.Dua Lipa ka rrëmbyer çmimin e “Femrës më të dëgjuar të vitit” dhe “Artistes më të suksesshme britanike”. ”Global Awards” është një ceremoni që shpërblen...

Lexo dhe:

Taravari: Pendarovski investim i dështuar i BDI-së dhe LSDM-së

Kryetari aktual i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, në emisionin "Analiza" ka deklaryar se qeveria aktuale e BDI-së dhe LSDM-së morën mesazh...

Vonesat në rifillimin e bisedimeve mund ta destabilizojnë Ballkanin Perendimor

Vonesat në rifillimin e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mbi normalizimin e marrëdhënieve mund të destabilizojnë Ballkanin Perendimor i cili ende po...

Rama si një musliman i vërtetë, tani i hap luftë alkoolit

Beteja e kryeministrit Edi Rama kundër veseve nuk ndalet vetëm te lojërat e fatit. Kryeministri ka paralajmëruar të gjitha bizneset që tregtojnë alkool për “masa...

Sheshel, djeg flamurin e NATO-s dhe BE-së

Lideri i Partisë Radikale Serbem Vojisllav Sheshel ka djegur sot flamurin e NATO-s dhe BE-së në prezencë të dhjetra protestuesve të parisë...

Vllatko Gjorçev kandidati favorit i VMRO-DPMNE për Zgjedhjet Presidenciale

Sipas gazetës "Nezavisen Vesnik", Vllatko Gjorçev është një nga kandidatët më të pëlqyer të VMRO-DPMNE për Kryetar Shteti. Sipas burimeve jozyrtare, ai...