25.5 C
Skopje
Wednesday, July 17, 2019
Vendi per Reklame

Rita përsëri “single”

Këngëtarja Rita Ora dhe i dashuri i saj i përfolur aktori Andrew Garfield, thuhet se janë ndarë pas një romance të shpejtë. Yjet u lidhën fillimisht në nëntor, kur u paraqitën thashethemet për lidhje pasi që u panë së...

Këngëtarja nga Kosova përfaqëson Serbin në Eurovizion

​Është zhvilluar në Serbi “Beozivija 2019”, festivali i rëndësishëm i këngës, i cili zgjedh dhe përfaqësuesin e këtij shteti që prej vitit 2007 në Eurovizion. Pas një gare të fortë dhe një votimi surprizë, fituese është shpallur Nevena...

Elvana Gjata me hitin më të ri “Tavolina e merzisë” (VIDEO)

Artistja e mirënjohur shqiptare, Elvana Gjata, ka publikuar këngën e saj më të re në YouTube me titull “Tavolina e merzise”. Kënga është përgatitur nga Armend Rexhepagiqi me tekst të Aida Barakut, e aranzhuar nga Darko Dimitrov, ndërsa videoklipi është realizuar nga...

Shtatë kore nga rajoni bëhen bashkë në Gjakovë të Kosovës

7 kore nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e veriut dhe Italia u bënë bashkë në festivalin ndërkombëtar të muzikës korale “A Cappella”, në Gjakovë të Kosovës. Vendi ynë u përfaqësua nga Shkodra, me korin “Rozafa Ekspresion”, drejtuar nga profesor Zef...

Bebe Rexha sjell hitin e rradhës (Video)

Bebe Rexha ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar “Last Hurrah” ku duket më seksi se kurrë. Këngëtarja shfaqet në disa skena puthjesh me femra e meshkuj duke e konsideruar këtë natë si “cmendurinë” e fundit para se ti kthehet normalitetit.

Dua Lipa apo Rita Ora, kush do triumfojë sonte?

Brit Awards ka vënë përballë Dua Lipën dhe Rita Orën.  Dy këngëtaret me origjinë shqiptare konkurrojnë me njëra-tjetrën në të njëjtën kategori ‘British Video’. Dua mbizotëron me 4 nominime ndërsa Rita Ora me 2 nominime.

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë:Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve “Grammy”. Britaniku O’Connell në llogarinë e tij të Facebook-ut e ka quajtur artisten Lipa, krenaria e dy shteteve, transmeton...

Dua Lipa edhe një herë bën historinë, fiton dy çmime Grammy (Video)

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime “Grammy”. Ajo fillimisht është shpërblyer për bashkëpunimin me Mark Ronson dhe Diplo, 'Electricity', duke u zgjedhur si kënga më e mirë  'Dance' e vitit. https://www.youtube.com/watch?v=F3jA5woMR6k

Era Istrefi me projekt të ri, bashkëpunim me DJ grek

Era Istrefi po përgatitet për hitin e radhës. "Selfish" titullohet kënga që do vijë në bashkëpunim me DJ grek dhe belg, Dimitri Vegas. "Do të vijë së shpejti,"-shkruajti Era në një postim në Instagram.

Reagimet e artistëve pas rikthimit të Elvana Gjatës

Të gjithë në përkrahje të Elvanës Këngëtarja e njohur shqiptare, Elvana Gjata muaj më parë ka marrë vëmendjen për shkak të një vrasje që është bërë në Shqipëri, e që ishte raportuar se ajo ishte e përfshirë në të....

Lexo dhe:

Parkimi në Shkup do të rritet për 50%

"Me rritje të çmimit për parking do të luftohet kundër ndotjes" është motoja e autoriteteve të Qytetit të Shkupit. Autoritetet e qytetit morën një...

Rusia nuk do e njohë ermin e ri të Maqedonisë

“Ajo që ne shohim është një vazhdim i procesit artificial të ndryshimit të emrit të vendit, i cili...

Server thotë se Maqedonia brenda pesë viteve bëhet pjesë e BE-së

Analisti politik, Daniel Server konsideron se Maqedonia në qershor do t’i fillojë negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe për pesë vite...

Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes Kosovë- Serbi, sipas gazetës serbe

Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi i marrëdhënieve, korrigjimi i kufijve, shkëmbimi i territoreve dhe mbajtja e gjendjes staus quo, janë...

Sipas gazetes serbe “Danas” – ShBA jep lajmin e madh Veriu është dhe do...

Gazeta serbe “Danas” shkruan për qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në lidhje me një zgjidhje përfundimtare për çështjen e Kosovës.