31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Kush janë këngëtaret më të paguara për 2018?

Katy Perryn është femra më e paguar e vitit 2018 në muzikë sipas Forbes. Katy Perry 34-vjeçare, fitoi 83 milionë dollarë në periudhën qershor 2017 deri në qershor 2018. Beyonce, e cila ishte femra më e paguar e Forbes...

Ylli në ngritje Ava Max, Vajza e dy emigrantëve shqiptarë

24 vjeçarja që po krahasohet me Lady Gaga-n, tashmë po radhitet në mesin e këngëtareve që po premton shumë në botën e muzikës. Madje me këngën e saj të re “Sweet but Psycho” ajo është radhitur në vendin...

Dua Lipa në mesin e albumeve më të shitura

Dua Lipa është artistja femër me albumin më të shitur oër vitin 2018. Ajo ishte e vetmja këngëtare në top 10 albumet më të mira të artistëve vitin e kaluar. Albumi 'Dua Lipa' ndodhet në vendin...

Rita Ora me projekt të ri muzikor (Foto)

KNë postimet e saj të fundit në rrjetin social Instagram, kjo mund të kuptohet më së miri, kur ndër të tjerash ajo shkruan edhe “Coming soon”. “Nuk mund të presë deri në fundjavë pasi po punoj shumë këtë javë...

Ava Max, shqiptarja që nuk lëshon vendin e parë për javë të tëra

Ava Max mban vendin e parë në ‘Official Singles Chart’ me Sweet But Psycho, që ka hyrë në javën e katërt në krye të listës. Kënga regjistroi 8 milionë dëgjime këtë javë dhe 12.000 shkarkim. Duke...

Këngëtarja nga Kosova përfaqëson Serbin në Eurovizion

​Është zhvilluar në Serbi “Beozivija 2019”, festivali i rëndësishëm i këngës, i cili zgjedh dhe përfaqësuesin e këtij shteti që prej vitit 2007 në Eurovizion. Pas një gare të fortë dhe një votimi surprizë, fituese është shpallur Nevena...

Era Istrefi me projekt të ri, bashkëpunim me DJ grek

Era Istrefi po përgatitet për hitin e radhës. "Selfish" titullohet kënga që do vijë në bashkëpunim me DJ grek dhe belg, Dimitri Vegas. "Do të vijë së shpejti,"-shkruajti Era në një postim në Instagram.

Dua Lipa koncert në sheshin “Skënderbej”?

Violinisti shqiptar Olen Cezari dhe babai i Dua Lipës kanë bërë një vizitë në Tiranë për një arsye shumë të mirë. Ata të dy kanë dalë në sheshin “Skënderbej” dhe kanë shkrepur një imazh duke e shoqëruar me shkrimin: “Ne...

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë:Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve “Grammy”. Britaniku O’Connell në llogarinë e tij të Facebook-ut e ka quajtur artisten Lipa, krenaria e dy shteteve, transmeton...

Një surprizë e këndshme për Dua Lipën nga bashkëpunëtorët e saj!

Këngëtarja e njohur Dua Lipa është surprizuar nga një ngjarje në Hollywood. Ajo ka mbetur pa fjalë kur një makinë para saj kishte si targë identitetin e saj. Kjo gjë ishte një surprizë nga bashkëpunëtorët e Duas, për të...

Lexo dhe:

Maqedoni dhe Azerbajxhanin thellojnë bashkëpunimit energjetik

Azerbajxhani dhe Maqedonia e Veriut diskutuan mbi perspektivat e bashkëpunimit energjetik, teksa ministri i Jashtëm i Azerbajxhanit, Elmar Mammadyarov u takua me...

Mjekët i japin 15 birra për t’ia shpëtuar jetën

Njerëzit pëlqejnë të tregojnë e të dëgjojnë histori kur e kanë tepruar me pijen, por pak mund të thonë se kishin pirë...

Tragjedi në Etiopi! (FOTO)

Një tragjedi ajrore ndodhi paraditen e sotme në Etiopi, ku avioni “Boeing 737 MAX” që ishte ngritur...

Thaçi e ka fjalën kryesore në dialog

Hashim Thaçi njëherit edhe President i shtetit e ka kryefjalën në bisedimet Kosovë-Serbi, këtë rol atij ua jep kushtetuta e vendit, ndërsa ekipi negociator...

Sergey Lavrov: Maqedonia e Veriut do të jetë e detyruar që të blejë armë...

Anëtarësimi i Malit të Zi dhe Maqedonisë së Veriut në NATO do të çojë në shfaqjen e objekteve ushtarake në territorin e...