31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Dua Lipa dhe Bebe Rexha vazhdojnë me suksese, janë nominuar për çmime e tjera

Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndahet. Këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht me 3 dhe2 nominime. Pas dy nominimeve në Grammy, Dua goditi në iHeart Radio. 23-vjeçarja u nominua për 3 çmime,...

Dua Lipa në mesin e albumeve më të shitura

Dua Lipa është artistja femër me albumin më të shitur oër vitin 2018. Ajo ishte e vetmja këngëtare në top 10 albumet më të mira të artistëve vitin e kaluar. Albumi 'Dua Lipa' ndodhet në vendin...

‘Swan Song’, kënga e Dua Lipës me rekord klikimesh

Kanë kaluar vetëm mbi 24 orë që kur Dua Lipa publikoi kolonën zanore të filmi “Alita: Battle Angel”, 'Swan Song' dhe janë regjistuar mbi 4,679,685 milionë klikime në gjigandin YouTube. Kënga po rezulton një sukses i jashtëzakonshëm për Duan,...

Elvana, do të publikojë këngën e saj më të re me këtë reper

Nuk kanë të ndalur befasitë në rrafshin e karrierës nga Elvana Gjata. Këngëtarja do e publikojë shumë shpejt këngën e saj më të re, në bashkëpunim. Elvana i ka bashkuar forcat me reperin Lyrical Son për...

Dua Lipa edhe një herë bën historinë, fiton dy çmime Grammy (Video)

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime “Grammy”. Ajo fillimisht është shpërblyer për bashkëpunimin me Mark Ronson dhe Diplo, 'Electricity', duke u zgjedhur si kënga më e mirë  'Dance' e vitit. https://www.youtube.com/watch?v=F3jA5woMR6k

Rita përsëri “single”

Këngëtarja Rita Ora dhe i dashuri i saj i përfolur aktori Andrew Garfield, thuhet se janë ndarë pas një romance të shpejtë. Yjet u lidhën fillimisht në nëntor, kur u paraqitën thashethemet për lidhje pasi që u panë së...

Rita Ora me projekt të ri muzikor (Foto)

KNë postimet e saj të fundit në rrjetin social Instagram, kjo mund të kuptohet më së miri, kur ndër të tjerash ajo shkruan edhe “Coming soon”. “Nuk mund të presë deri në fundjavë pasi po punoj shumë këtë javë...

Bebe Rexha sjell hitin e rradhës (Video)

Bebe Rexha ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar “Last Hurrah” ku duket më seksi se kurrë. Këngëtarja shfaqet në disa skena puthjesh me femra e meshkuj duke e konsideruar këtë natë si “cmendurinë” e fundit para se ti kthehet normalitetit.

Dua Lipa në muzeun “Madame Tussauds” do të krijohet skulptura e saj prej dylli

Këtë e ka bërë të ditur vet këngëtarja përmes rrjeteve sociale, derisa ka bërë shaka se "trupi i saj i dyfishtë" do të shfaqet në ngjarje private. Dua Lipa u bashkohet yjeve të tjera botërore me skulpturën e saj...

Bebe Rexha fiton çmim në iHeartRadio Music (Foto)

Mbrëmja e së enjtes ishte një nga netëve më të mëdha të muzikës pop. iHeartRadio Music ndau çmimet për artistët më të famshëm dhe grupet muzikore më të njohura. Mes fituesve ishte edhe këngëtarja me origjinë...

Lexo dhe:

Picieri shqiptar dhuron spektakël në restorantet e Berlinit

  Ai quhet Rigert Karaj, është nga Tirana dhe prej 25 vitesh jeton në Berlin, në Gjermani, ku ka emigruar nëpërmjet ambasadave, bashkë me nënën...

Mickoski: Ekziston mundësia që deputetët e përjashtuar të kthehen në VMRO-DPMNE

Lideri i partisë opozitare të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në duelin televiziv që po zhvillohet sonte në Kanal 5, midis tij dhe Kryeministrit të...

Albin Kurti: Me qeverisjen e Vetëvendosjes do të lirohet nafta për bujqit dhe do...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka reaguar lidhur më çmimin e shtrenjtë të naftës, sidomos për bujqit kosovarë. Ai ka thënë se me qeverisjen...

Momentet e ardhjes së trupit të paj.etë të Zarife Hasanajt, familjarët nuk i mbajnë...

Nën tingujt e “Marshit Funebër” të babait të pianos Frederic Chopin në aeroportin e Rinasit ka mbërritur trupi i paj.etë i nëntetares...

Gazeta gjermane: Erdogani dhe Macroni rrezikojnë të ardhmen perëndimore të Maqedonisë

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut nuk janë të rëndësishme vetëm për politikën e brendshme, por edhe për atë se cilin orientim...