31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Ylli në ngritje Ava Max, Vajza e dy emigrantëve shqiptarë

24 vjeçarja që po krahasohet me Lady Gaga-n, tashmë po radhitet në mesin e këngëtareve që po premton shumë në botën e muzikës. Madje me këngën e saj të re “Sweet but Psycho” ajo është radhitur në vendin...

Bryan Adams në bashkëpunim me Ed Sheeran publikojnë këngën më të re “Shine A Light” (VIDEO)

Këngëtari kanadez, Bryan Adams, ka publikuar këngët e tij më të re me titull "Shine A Light". Kjo këngë është pjesë e albumit më të ri të Adams, i cili do të mbaj të njëjtin titull. Bryan Adams...

‘Swan Song’, kënga e Dua Lipës me rekord klikimesh

Kanë kaluar vetëm mbi 24 orë që kur Dua Lipa publikoi kolonën zanore të filmi “Alita: Battle Angel”, 'Swan Song' dhe janë regjistuar mbi 4,679,685 milionë klikime në gjigandin YouTube. Kënga po rezulton një sukses i jashtëzakonshëm për Duan,...

Ava Max, shqiptarja që nuk lëshon vendin e parë për javë të tëra

Ava Max mban vendin e parë në ‘Official Singles Chart’ me Sweet But Psycho, që ka hyrë në javën e katërt në krye të listës. Kënga regjistroi 8 milionë dëgjime këtë javë dhe 12.000 shkarkim. Duke...

Një surprizë e këndshme për Dua Lipën nga bashkëpunëtorët e saj!

Këngëtarja e njohur Dua Lipa është surprizuar nga një ngjarje në Hollywood. Ajo ka mbetur pa fjalë kur një makinë para saj kishte si targë identitetin e saj. Kjo gjë ishte një surprizë nga bashkëpunëtorët e Duas, për të...

Rita Ora bashkëpunim me reperin e mirënjohur amerikan Eminem!

Albumi mban titullin ‘Phoenix‘, i cili do të përmbajë gjithsej 16 këngë. E ftuar në një emison radiofonik ‘Capital FM‘ në Londër, këngëtarja me origjinë shqiptare ka treguar se do të ketë edhe një super bashkëpunim me një reper të njohur.

Rita Ora me projekt të ri muzikor (Foto)

KNë postimet e saj të fundit në rrjetin social Instagram, kjo mund të kuptohet më së miri, kur ndër të tjerash ajo shkruan edhe “Coming soon”. “Nuk mund të presë deri në fundjavë pasi po punoj shumë këtë javë...

Dua Lipa dhe Bebe Rexha vazhdojnë me suksese, janë nominuar për çmime e tjera

Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndahet. Këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht me 3 dhe2 nominime. Pas dy nominimeve në Grammy, Dua goditi në iHeart Radio. 23-vjeçarja u nominua për 3 çmime,...

Dua Lipa në muzeun “Madame Tussauds” do të krijohet skulptura e saj prej dylli

Këtë e ka bërë të ditur vet këngëtarja përmes rrjeteve sociale, derisa ka bërë shaka se "trupi i saj i dyfishtë" do të shfaqet në ngjarje private. Dua Lipa u bashkohet yjeve të tjera botërore me skulpturën e saj...

Në Australi, të gjithë “Elvis Presley”, festival dedikuar “Mbretit të Rock and Roll”-it (Foto)

Të veshur me kostume plot ngjyra dhe, pasi kanë përdorur një pafundësi llaku apo xheli në flokë, sozitë e Elvisit kënduan dhe kërcyen pafund. Atmosfera e festës ishte e ndezur, një homazh ndaj trashëgimisë kulturore dhe muzikore të “Mbretit”,...

Lexo dhe:

Der Standard: Për shumë diplomatë të huaj ndarja e Kosovës është çështje e përfunduar

Media austriake “Der Standard” ka shkruar rreth zhvillimeve të fundit në trojet shqiptare ku më e “nxehta” pritet të jetë faza...

Gjatë fushatës Pendarovski ka shpenzuar më së shumti, 19 herë më shumë se Reka

Kandidati i koalicionit qeveritar në zgjedhjet presidenciale, Stevo Pendarovski ka shpenzuar tre here më shumë se kandidatja e opozitës maqedonase Gordana Siljanovska...

Pas 15 qershorit fillojnë sanksionet për zbatimi i gjuhës shqipe

Anëtari i grupit nder resorësh, Tahir Hani thotë se asnjë nga institucionet, faqet e të cilave nuk janë edhe në gjuhën shqipe,...

Maqedonia e Veriut, shteti i 30-të që ulet në tavolinën e NATO’s

Maqedonia e Veriut sot u ulë së bashku me 29 vendet anëtare të NATO-s në takimin e ministrave të mbrojtjes në Bruksel.

Telekom Albania shitet për 50 milion euro

Kompania shqiptare e telefonisë mobile "Telekom Albania" është shitur për 50 milion euro. Ajo do të kalojë në pronesi të kompanisë...