25.5 C
Skopje
Wednesday, July 17, 2019
Vendi per Reklame

Gruevski jep dorëheqje nga funksioni i deputetit

Ish-kryeministri dhe deputeti i VMRO-DPMNE-së, Nikola Gruevski ka dhënë dorëheqje nga funksioni i deputetit. Ai vendimin e tij e bëri të ditur përmes profilit të tij në Facebook. “Vendosa të tërhiqem nga funksioni i deputetit,për të njejtin vendim ditëve...

Edhe BDI fillon me publikimin e “bom.bave” (Foto)

Bom.bat e Ali Ahmetit Antarsimi ne NATODy Univerzitete në gjuhën shqipe, Tetovë dhe ShkupLigji i gjuhës shqipe. ne nivel republikan.( ne kuvend. qeveri, kryetar i shtetit)Kryetari i kuvendit shqiptar.Prej struge deri kumanovë të gjithë komunat drejtohen nga shqiptarët...

SHBA: Pasoja “shkatërruese” për Turqinë nëse e blen sistemin rus

Një zyrtare e lartë e Pentagonit ka paralajmëruar përsëri Turqinë për pasojat e blerjes së një sistemi të mbrojtjes raketore nga Rusia. Presioni i fundit amerikan ndaj Turqisë, bëhet pavarësisht vendosmërisë së deklaruar të Ankarasë për të realizuar marrëveshjen me rusët.

Valon Bela i përgjigjet Zoran Zaevit (Dokument)

Valon Bela Punët po bëhen edhe më interesant.Involvimi i Kryeministrit Zaev tregon qartazi se rrënjët e krimit shkojnë shumë larg! 1. Nëse mua më është bërë e ditur se do të shkarkohem, përse mu vazhdua vendimi...

Zaev flet për shkarkimin e Valon Belës

Kryeministri Zoran Zaev në lidhje me shkarkimin e Valon Belës nga posti i Drejtorit ekonomik në spitalin gjinekologjik, ka deklaruar se Bela ka qenê në listën e zyrtarëve që do shkarkohen. Ai ka thënë se secili duhet të...

Si po zhvillohen negociatat për Prokurorinë sipas Zaev?

Kryeministri Zoran Zaev ka theksuar se janë thelluar dallimet me opozitën mbi propozim Ligjin për Prokurori Publike. Sipas Zaev para se marrëveshja të arrihet, VMRO ka dalë me kërkesa të reja të cilat do ta obligonin pushtetin për ligj...

Kush është eurodeputetja e parë shqiptare në PE?

Eurodeputetja e parë shqiptare e sapozgjedhur në Parlamentin Europian është Arba Kokalari. Deputetja që përfaqëson Suedinë në Parlamentin Europian është mbesa e intelektuales, disidentes dhe atdhetares së njohur Musine Kokalari. 32-vjeçarja mori mbështetjen e suedezëve në këto zgjedhje, ndërsa...

Ahmeti: Qoftë i përjetshëm kujtimi për Fadilin dhe të gjithë dëshmorët e kombit

“Më 18 maj 2001 Brigada 113 vijoi betejën në zonën në mes fshatit Llojan dhe Vaksincë me luftime të ashpra, ndërsa sulmi vazhdoi më 25 maj në Vaksincë e Llojan në betejën 24 orëshe pa ndërprerje. Brigada 113 në...

Politika mbron grupet kri*minale nga Haraçina, Kondova dhe Gërçeci

Sipas raportit të Iniciativës globale kundër kri*mit të organizuar transnacional, “grupet kryesore kri*minale në Shkup kontrollohen nga shqiptarët etnikë. Format më të shpeshta të kr*imit të organizuar janë tregtia me dr*ogë, vjedhja e veturave, kontr*abandimi i migrantëve”, shkruan...

Filloi “fshesa”, Zaev sot i nënshkruan shkarkimet e para, ja kush janë funksionarët!

Kryeministri Zoran Zaev ka bërë të ditur sot shkarkimet e para që ka vendosur t’i bëjë. Ai tha se ka sjellë vendim për shkarkim të gjithë kryetarëve të degëve të LSDM-së. “Mbrëmë solla vendimet, kurse rendi e don që...

Lexo dhe:

Nata finale e “Kënga Magjike 2018”, Sonte (e shtunë) në pallatin e Kongreseve në...

Sot, shënon përmbylljen e edicionit të 20-të të këtij festivali. Emra të shumtë pjesëmarrës pati edhe këtë vit, të cilët sollën këngë të ndryshme,...

Hoxhaj pas takimit me këshilltarin e Merkelit: 2019-a vit i mundshëm për marrëveshje me...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur në takim delegacionin gjerman të kryesuar nga këshilltari kryesor i kancelares së Gjermanisë, për politikë...

Aeroportet më higjenike në botë!

Aeroporti Ndërkombëtar i Frankfurtit është renditur si aeroporti më i ‘’shëndetshëm’’ në botë. Studimet e kryera nga Netflights, kishin në fokus 25...

Kompania nga Kumanova “Deluks – Auto”, përsëri fitoi tenderin si ofertuesi i vetëm!

Gjykatat në aksion për të blerë makina luksozë. Pas Gjykatës së Tetovës, makinë luksoze do të blejë edhe Gjykata Administrative. Tenderi tashmë...

Policia shpall “Non Grata” 52 shtetas grekë

52 shtetas grekë që morën pjesë në varrimin e Kostandinos Kaçifas në Bularat, janë shpallur “Non Grata” nga Ministria e Brendshme. Vendimin e marrë pak...