25.5 C
Skopje
Wednesday, July 17, 2019
Vendi per Reklame

Ja si festoi Shaqiri pas kalimit të Liverpoolit në finale të Ligës së Kampionëve (Video)

Xherdan Shaqiri ishte mbrëmë njëri ndër protagonistët kryesor të Liverpoolit. Anësori shqiptar arriti të asistoi në përmbysjen e skuadrës angleze ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Shaqiri asistoi për golin e tretët të Liverpoolit, i realizuar...

Maratona e Shkupit, 12 mijë njerëz nga vende të ndryshme (VIDEO)

Me mijëra sportistë dhe jo vetëm, kanë vërshuar rrugët e Shkupit, secili në mënyrën e tij, për të marrë pjesë në Maratonën e 15-të “Viz Er” të Shkupit. Fituesit, nga vendi i parë e deri në të tretin, në kategorinë e meshkujve...

Sukseset e futbollit shqipëtar s’kanë të ndalur: Shkëndija e Tetovës shpallet kampion

Shkëndija e Tetovës edhe zyrtarisht shpallet kampion në elitën e futbollit vendor, pasi mundi Rabotniçkin me rezultatin 1:0. Goli i Totres në minutat shtesë i ka mjaftuar skuadrës tetovare për të fituar takimin dhe për të siguruar matematikisht titullin...

Kush është Edy Reja, trajneri i ri i Kombëtares?

Kombëtarja shqiptare do të ketë një tjetër trajner italian në pankinën e saj. Edoardo “Edy” Reja është emri i përzgjedhur nga Federata Shqiptare e Futbollit për të drejtuar skuadrën kuqezi në kualifikueset për Europianin e vitit 2020, duke zëvendësuar...

Distria Krasniqi xhudistja kosovare fiton sërben

Distia Krasniqi shqiptarja e Kosoves e fiton ne dyluftim serben Andrea Stojadinov e cila përjetoi fiasko, një humbje të rëndë nga heroina e Kosovës. Distria fiton me ippon dhe nuk iu desh as dy minuta që serben ta hedh në tokë....

Kosova nuk ka të ndalur, medaljen e dytë të artë në Tbilisi

Xhudistja kosovare Loriana Kuka ka arritur të fitojë medaljen e dytë të artë për vendin e saj në Tbilisi. Kuka e cila debutoi vitin e kaluar në Grand Prix, ndjeku shembullin e koleges së saj nga Kosova, Nora Gjakova, e cili fitoi...

Shqipëria stërvitet në Andorrë, Kosova e pafat për fitore me Bullgarinë

Shqipëria fiton bindshëm 3:0 ndaj Andorra-s me golat e Sadikut, Balajt dhe Abrashit. Kjo tregon se Kuq e zinjtë ndodhen përpara një epoke të re pas Panucit, informon foldrejt.com. Në anën tjetër, Kosova mori një pikë të madhe, por është...

Të mirat e çiklizmit

Biçikleta u bën mirë të gjithëve dhe ka një mori avantazhesh për gratë. E rëndësishme është që të respektohen rregullat e qarkullimit rrugor dhe të ngitet mirë. Më poshtë mund të lexoni këshillat për avantazhet dhe disavantazhet e saj.

Zyrtare/ FSHF shkarkon trajnerin Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. Vendimi është marrë pas përfundimit të sfidës së djeshme në “Loro Boriçi”, ndaj Turqisë, ku kuqezinjtë u mposhtën me rezultatin 0-2. Rezultatet e dobëta, që...

Danezët i gëzohen lëndimit të Xherdan Shaqirit

Danimarka dhe Zvicra janë ndër favoritët më të mëdhenj të Grupit D, dhe tashmë ata do të përballen mes vete më 26 mars. Ndërkaq, Zvicra do të duhet të luajë pa futbollistin kosovar të Liverpoolit,...

Lexo dhe:

Janusz Bugajski, analisti dhe eksperti amerikan për çështjet e Ballkanit këshillon Kosovarët për dialogun

Analisti dhe eksperti amerikan për çështjet e Ballkanit, Janusz Bugajski mendon se Kosova duhet të jetë jashtëzakonisht e kujdesshme gjatë procesit të...

“Super hekurudha” – Kina me projekt prej 8 miliardë dollarë

Kina ka miratuar gjatë ditës së sotme një projekt hekurudhor për trenat me shpejtësi të lartë në provincën verilindore të Shaanxi. Sipas Reuters, projekti kërkon...

Eksporti i çajit turk u rrit me 110% në janar

Turqia eksportoi çaj në 42 vende në muajin e parë të vitit. Destinacionet kryesore për eksportin e çajit ishin vendet evropiane, duke...

Zaev: Zgjedhjet e parakohshme parlamentare e dëmtojnë ekonominë

Kryeministri Zoran Zaev, sot në konferencën e dytë për buxhetin e shtetit të organizuar nga Oda Ekonomike e Maqedonisë, tha se viti i ardhshëm...

Kosova e dëshiron SHBA-në ndërmjetësuese në dialog, e jo Mogherini dhe BE-në

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se sjellja e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj në Bruksel sugjeron që shqiptarët nuk duan një...