31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Ja si festoi Shaqiri pas kalimit të Liverpoolit në finale të Ligës së Kampionëve (Video)

Xherdan Shaqiri ishte mbrëmë njëri ndër protagonistët kryesor të Liverpoolit. Anësori shqiptar arriti të asistoi në përmbysjen e skuadrës angleze ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Shaqiri asistoi për golin e tretët të Liverpoolit, i realizuar...

Maratona e Shkupit, 12 mijë njerëz nga vende të ndryshme (VIDEO)

Me mijëra sportistë dhe jo vetëm, kanë vërshuar rrugët e Shkupit, secili në mënyrën e tij, për të marrë pjesë në Maratonën e 15-të “Viz Er” të Shkupit. Fituesit, nga vendi i parë e deri në të tretin, në kategorinë e meshkujve...

Sukseset e futbollit shqipëtar s’kanë të ndalur: Shkëndija e Tetovës shpallet kampion

Shkëndija e Tetovës edhe zyrtarisht shpallet kampion në elitën e futbollit vendor, pasi mundi Rabotniçkin me rezultatin 1:0. Goli i Totres në minutat shtesë i ka mjaftuar skuadrës tetovare për të fituar takimin dhe për të siguruar matematikisht titullin...

Kush është Edy Reja, trajneri i ri i Kombëtares?

Kombëtarja shqiptare do të ketë një tjetër trajner italian në pankinën e saj. Edoardo “Edy” Reja është emri i përzgjedhur nga Federata Shqiptare e Futbollit për të drejtuar skuadrën kuqezi në kualifikueset për Europianin e vitit 2020, duke zëvendësuar...

Distria Krasniqi xhudistja kosovare fiton sërben

Distia Krasniqi shqiptarja e Kosoves e fiton ne dyluftim serben Andrea Stojadinov e cila përjetoi fiasko, një humbje të rëndë nga heroina e Kosovës. Distria fiton me ippon dhe nuk iu desh as dy minuta që serben ta hedh në tokë....

Kosova nuk ka të ndalur, medaljen e dytë të artë në Tbilisi

Xhudistja kosovare Loriana Kuka ka arritur të fitojë medaljen e dytë të artë për vendin e saj në Tbilisi. Kuka e cila debutoi vitin e kaluar në Grand Prix, ndjeku shembullin e koleges së saj nga Kosova, Nora Gjakova, e cili fitoi...

Shqipëria stërvitet në Andorrë, Kosova e pafat për fitore me Bullgarinë

Shqipëria fiton bindshëm 3:0 ndaj Andorra-s me golat e Sadikut, Balajt dhe Abrashit. Kjo tregon se Kuq e zinjtë ndodhen përpara një epoke të re pas Panucit, informon foldrejt.com. Në anën tjetër, Kosova mori një pikë të madhe, por është...

Të mirat e çiklizmit

Biçikleta u bën mirë të gjithëve dhe ka një mori avantazhesh për gratë. E rëndësishme është që të respektohen rregullat e qarkullimit rrugor dhe të ngitet mirë. Më poshtë mund të lexoni këshillat për avantazhet dhe disavantazhet e saj.

Zyrtare/ FSHF shkarkon trajnerin Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. Vendimi është marrë pas përfundimit të sfidës së djeshme në “Loro Boriçi”, ndaj Turqisë, ku kuqezinjtë u mposhtën me rezultatin 0-2. Rezultatet e dobëta, që...

Danezët i gëzohen lëndimit të Xherdan Shaqirit

Danimarka dhe Zvicra janë ndër favoritët më të mëdhenj të Grupit D, dhe tashmë ata do të përballen mes vete më 26 mars. Ndërkaq, Zvicra do të duhet të luajë pa futbollistin kosovar të Liverpoolit,...

Lexo dhe:

PPS: I ngrihet prona partisë politike VMRO-DPMNE

Me kërkesë të kësaj Prokurorie Publike, gjykatësi i procedurës paraprake të Gjykatës Themelore Shkup 1 solli vendim me të cilin është shqiptuar masa e...

Moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa do të fryjë edhe erë e lehtë...

Pendarovski fiton 4.606 vota më shumë se Siljanovska

Stevo Pendarovski, kandidati i pozitës në zgjedhjet presidenciale, është fitues në rrethin e para me 4.606 vota më shumë se Gordana Siljanovska...

Edhe Norvegjia ka nevojë për punëtorë, ofron paga të larta

EKëto vende kërkojnë punëtorë për shkak të plakjes së popullsisë dhe mungesës së fuqisë punëtore në disa profesione. Kompanitë...

Der Standard: Vuciq kujton ‘krimet’ e NATO-s, por harron krimet ndaj civilëve në Kosovë

Në lidhje me përkujtimin pompoz të serbëve për 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO në Serbi, ka reaguar së fundi edhe prestigjiozja...