31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Mayweather i përgjigjet Khabibit

Pak ditë pas përplasjes me Connor McGregor, Khabib Nurmagomedov i ka bërë thirrje për përballje edhe boksierit amerikan, Floyd Mayweather. Beteja me McGregor bëri bujë në të gjitha mediet botërore, duke mbajtur primatin për ditë me radhë. Kjo më shumë për skenat që ngjanë pas...

Ndeshja e javës në Ligën Premierë i takon Liverpoolit, shkëlqen Shaqiri me dy gola

Derbin e javës në Ligën Premiere ndërmjet Liverpoolit dhe Man United e fiton Liverpooli. Liverpooli e dominoi dhe e kontrolloi pothuajse tërë ndeshjen. Rezultati i ndeshjes përfundoi 3 me 1 për Liverpoolin, me golat e shënuar në minutën e 24 nga Sadio Mane dhe dy...

Real Madridi ka tejkaluar me lehtësi Kashiman

Real Madridi ka tejkaluar me lehtësi Kashiman falë hat-trickut të Gareth Bale dhe tashmë është në finalen e kupës së botës për klube. Ndeshja filloi ngadalë me të dyja skuadrat që tregoheshin të kujdesshme për të mos pësuar por një aksion thuajse individual i Gareth...

Formacioni i javës në Europa League, Çalhanoglu dhe shumë “të panjohur”

Në faqen e saj në Twiter, UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të xhiros së pestë të ndeshjeve në grup të Europa League. Në këtë formacion janë përzgjedhur shumë lojtarë “të panjohur”, edhe pse disa prej tyre luajnë në skuadra me emër. Emri më...

Goli i Neymarit kthehet në vepër artistike (VIDEO)

Goli fantastik i realizuar nga ylli i PSG-së, Neymar Junior, ndaj skuadrës Crvena Zvezda, është kthyer në vepër artistike. Neymar ka arrit të shënoj kundër skuadrës serbe në minutën 40’, njofton Klan Kosova. Ndeshja është zhvilluar në stadiumin Red Star të Serbisë, ku PSG-ja ka mposhtur...

Shaqiri legjendë e Liverpoolit, pas dy golave ndaj Unitedit

Xherdan Shaqiri ka dhënë një intervistë të gjerë për gazetën kryesore britanike, The Guardian në të cilën shpreh entuziazmin prej protagonisti në ndeshjen me Unitedin. Fillimisht, Shaqiri ka thënë se të gjithë në klub po i thonë se tashmë është bërë legjendë e klubit, pas...

Hedhet shorti për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, Liverpool – Bayern Muni, Manchester United – PSG,

Është hedhur shorti për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës.  Këto janë përballjet:

Man United shkarkon Mourinho

Jose Mourinho është shkarkuar nga posti i trajnerit te Manchester Unitedi, ka konfirmuar klubi anglez përmes faqes zyrtare. Ky shkarkim vjen pas humbjes prej 3 me 1 ndaj rivalit të përbetuar Liverpoolit, në të cilën dy gola kishte shënuar Xherdan Shaqiri. “Manchester Unitedi konfirmon se trajneri...

Portieri i Kosovës i jashtëzakonshëm, e kualifikon Cityn në gjysmëfinale

Manchester City ka kaluar në gjysmëfinale të EFL Kupës pasi ka eliminuar Leicesterin. Skuadra e Pep Guardiolës fitoi pas penalltive falë Arijanet Muricit i cili priti dy penallti.   Ndeshja e rregullt përfundoi në barazim me rezultat 1-1. City kaluan të parët në epërsi me golin...

EKSKLUZIVE: Cristiano Ronaldo vjen në Shkup

Sefer Canoski, pronar i Universitetit FON, nëpermjet një statusi në Facebook ka paralajmëruar ardhjen e Cristiano Ronaldo në Shkup. Ai më tutje ka shtuar se më në fund Ronaldo ka pranuar ftesën e Universitetit FON, me që rast...

Lexo dhe:

CIA parashikon bashkimin e Shqipërisë me Kosovën

CIA parashikon që Bashkimi Evropian do të shkatërrohet deri në vitin 2025. Portali i gjeopolitikës analizuese “Stratfor”, më e njohura në Shtetet e Bashkuara, raporton...

Ndrimi i emrit në “Maqedonia e Veriut” do paraqet shpenzime të reja për qytetarët

Marrëveshja e Prespës hyri në fuqi, por e njëjta do të godas xhepat e qytetarëve të Maqedonisë. Për katër qytetarët duhet aplikojnë...

Kosova nuk ia arrinë të bëhet anëtare e INTERPOL-it

Edhe pas votimit në raundit të dytë Kosova nuk ka arritur të marrë 2/3 e votave për t’u bërë pjesë e INTERPOL-it. Votimi në raundin...

Në Poloni priftërinjtë katolik djegin libra, ngjashëm si në Gjermaninë Na.ziste

Priftërinjtë në qytetin e Gdansk, në Poloninë veriore, kanë djegura libra, duke djegur edhe  librat Harry Potter dhe disa libra të tjerë...

Paga mesatare vetëm për ushqim dhe faturat

Edhe  pse u bë rritja e pagave në Maqedoni përsëri fuqia blerëse e konsumatorëve është e dobët. Qytetarët janë të shqetësuar kurse autoritetet -...