31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Lojtari e do largimin, Chelsea refuzon shitjen e tij

Ruben Loftus-Cheek po e mendon largimin nga Chelsea. Ruben Loftus-Cheek nuk është i lumtur me minutazhën e ofruar nga Maurizio Sarri, andaj dëshiron të largohet në janar. Chelsea nuk do ta lejoj shitjen e tij, mirëpo do ta huazoj te ndonjë skuadër e Premierligës, përcjell “lajmi.net”. Skuadra...

Barcelona ka zyrtarizuar blerjen e portierit Norberto Neto nga Valencia

Akordi mes palëve është arritur mbi bazën e 26 milionë eurove, të cilave do iu shtohen dhe 9 milionë euro bonuse. Ish-portieri i Juventusit ka bërë 80 paraqitje me fanellën e Valencias. Në të shkuarën ai ka luajtur me...

Perisic kërkon largimin

Në proçes evoluimi çështja e kroatit Ivan Perisic tek zikaltërit ashtu siç në të vërtetë përkon të jetë gjithë reparti i sulmuesve të krahut tek Interi. Duke e njohur në detaje lojtarin 29-vjeçar sigurisht që drejtuesit e Interit dinë tashmë dhe...

Kush është Edy Reja, trajneri i ri i Kombëtares?

Kombëtarja shqiptare do të ketë një tjetër trajner italian në pankinën e saj. Edoardo “Edy” Reja është emri i përzgjedhur nga Federata Shqiptare e Futbollit për të drejtuar skuadrën kuqezi në kualifikueset për Europianin e vitit 2020, duke zëvendësuar...

Publikohen emrat e kombëtares Turke për sfidën kundër Shqipërisë

Janë 28 emrat e grumbulluar nga trajneri i Turqisë Senol Gunes për sfidat ndaj Shqipërisë dhe Moldavisë. Gunes i cili rikthehet në stolin e përfaqësueses turke pas një dekade e gjysmë në këtë grumbullim të parë, ka bërë sërish pjesë të kombëtares...

Xherdan Shaqiri shenon Golin e dytë kundër Man United

Xherdan Shaqiri ka realizuar Golin e dytë kundër Man United, në derbin e javës në Premier Ligë. Shaqiri u inkuadrua në pjesën e dytë të ndeshjes dhe po shkëlqen me paraqitjen e tij deri më tani. Golin e parë e realizoi në minutë e 73,...

Ronaldinho në gjendje të rëndë ekonomike, ka më pak se 6€ në bankë

Legjenda braziliane e futbollit, Ronaldinho, duket se është në gjendje shumë të rëndë ekonomike. Pasi gjykata braziliane i hoqi pasaportën brazilianit dhe vëllait të tij, për shkak të mos pagesës së një kredie, gjendja ekonomike e ish lojtarit të Barcelonës është bërë publike. Një raportim nga...

NBA, rezultatet e ndeshjeve të fundit

  Mbrëm u zhvilluan ndeshje interesante në kuadër të ligës më të fort të Basketbollit në Botë. Toronto Raptors është mposhtur në udhëtim tek Brooklyn Nets pas vazhdimeve me rezultat 106-105. Fitore befasuese ka shënuar edhe Chicago Bulls përballë Oklahoma City Thunder 114:112. Fitore befasuese...

Zyrtare: Kevin-Prince Boateng në Barcelonë

Kevin-Prins Boateng tashmë është pjesë e Barcelonës. Katalunasit kanë publikuar në faqen e tyre zyrtare se kanë huazuar 31 vjeçarin nga ekipi i Sasuolo. Barcelona do të paguaj 2 milion euro, ndërsa në marrëveshje do të ketë klauzolë që do t' ju...

Tottenham kërkon 350 milion euro për Harry Kane

Sulmuesi i Tottenhamit, Hari Kejn, është lojtari të cilin Reali i Madridit dëshiron ta transferoj në sezonin e ardhshëm. Në qershor ai do të mbush 26 vjet, ndërsa mosha e tij e favorizon në raport me sulmuesit tjerë, Edison Kavani (32) dhe...

Lexo dhe:

“DUKEJ SIKUR FILLOI LUFTA”: SHPËRTHIM I FUQISHËM NË NJË RAFINERI (VIDEO)

Rreth orës 21:30 të mbrëmjes së sotme ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm në një rafineri në Bosanski Brod, vend që ndodhet në veri...

Kosova është krahinë e Shqipërisë – ky është realiteti

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, në një intervistë për Televizionin e Shqipërisë, RTSH, ka folur edhe një herë për deklaratën e tij...

ME KENË A MOS ME KENË …

(Pse pranvera e sivjetme ta kujton dimnin e acartë të motit 1956...) Dimën 1956... “Sutra...

Ligji për administratën, parashikon dhe shkurtim të administratës

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan Mançevski thotë se bartja e të punësuarve në sektorin publik do të jetë në konsultime...

ShBA dhe Turqia dokordohen për Sirinë

Presidenti i ShBA – së Donald Trump nënshkroi dekret për tërheqjen e menjëhershme e trupave amerikane nga Siria. Kjo u njoftua nga një zyrtar i...