31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Asensio: “Nuk jam unë ai që duhet të mar lidershipin, në skuadër ka lojtar më me eksperiencë se unë”

Marco Asensio beson se nuk është puna e tij të marë lidershipin dhe të dëshmoje vetveten në skuadër. Me problemet aktuale që përballet Real Madridi, Asensio beson se është punë e atyre me më eksperiencë. Teksa ka qenë në skuadër për një kohë të mjaftueshme,...

Ronaldinho në gjendje të rëndë ekonomike, ka më pak se 6€ në bankë

Legjenda braziliane e futbollit, Ronaldinho, duket se është në gjendje shumë të rëndë ekonomike. Pasi gjykata braziliane i hoqi pasaportën brazilianit dhe vëllait të tij, për shkak të mos pagesës së një kredie, gjendja ekonomike e ish lojtarit të Barcelonës është bërë publike. Një raportim nga...

Mayweather i përgjigjet Khabibit

Pak ditë pas përplasjes me Connor McGregor, Khabib Nurmagomedov i ka bërë thirrje për përballje edhe boksierit amerikan, Floyd Mayweather. Beteja me McGregor bëri bujë në të gjitha mediet botërore, duke mbajtur primatin për ditë me radhë. Kjo më shumë për skenat që ngjanë pas...

Lojtari e do largimin, Chelsea refuzon shitjen e tij

Ruben Loftus-Cheek po e mendon largimin nga Chelsea. Ruben Loftus-Cheek nuk është i lumtur me minutazhën e ofruar nga Maurizio Sarri, andaj dëshiron të largohet në janar. Chelsea nuk do ta lejoj shitjen e tij, mirëpo do ta huazoj te ndonjë skuadër e Premierligës, përcjell “lajmi.net”. Skuadra...

Liverpooli po e bën një sulm edhe më të frikshëm

Liverpooli tashmë ka sulmin më të frikshëm në Premierligë edhe në Evropë. Liverpooli ka në sulm treshen, Mohamed Salah, Roberto Firmino dhe Sadio Mane, por kërkon ta shtoj edhe një. Skuadra anglez dëshiron që ta transferoj Lorenzo Isignen nga Napoli, përcjell “lajmi.net”. Sulmuesi italian ka disa vite...

Izraeli merr kryesimin e tabelës, Shqipëria kërkon shpëtimin kundër Skocisë

Të përzgjedhurit e trajnerit italian Cristian Panucci duhet të shënojnë patjetër fitore kundër Skocisë, në mënyrë që të mos bie nga Liga C. Kombëtarja shqiptare pësoi në udhëtim nga Izraeli 2:0, pavarësisht se pati shumë raste për shënim, por që duket se fati nuk ishte...

Lideri musliman i Çeçenisë i jep dhuratë “Mercedes” Khabibit

Boksieri Khabib Nurmagomedov arriti të shpallej kampion bote në peshat e lehta në UFC përballë irlandezit Conor McGregor, një fitore nga dhe ku po merr nderime të shumta. Pas takimit me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, tashmë ishte radha e kreut të Çeçenisë, Ramzan Kadyrov...

Lexo dhe:

“Oscars”, triumfon filmi “Green Book”

Ceremonia e 91-të e çmimeve të Akademisë së Arteve të Filmit dhe Shkencës është mbajtur në teatrin “Dolby” në Hollywood, prej orës...

Mizerje: Foshnja porsalindur gjendet në trotuar në Fushtophanë

Një i porsalindur sot është lënë në mëshirë të fatit në trotuar në lagjen Fushë Tophanë. Dëshmitarët kanë njoftuar...

Barcelona ka zyrtarizuar blerjen e portierit Norberto Neto nga Valencia

Akordi mes palëve është arritur mbi bazën e 26 milionë eurove, të cilave do iu shtohen dhe 9 milionë euro bonuse.

Vuçiç kërkon ndihmën e Rusisë dhe Kinës për çështjen e Kosovës

Kosova nuk do të heq taksën ndaj Serbisë edhe pas presionit ndërkombëtar, gjithashtu brenda këtij muaji do të krijoj  edhe ushtrinë e saj. Kryeministri...

Ora 15, ky është dallimi i daljes së votuesve në RMV në referendumin e...

ORA 15.30 – Deri në ora 15.00 sot në Republikën e Maqedonisë së Veriut kanë votuar 396 252 votues, apo 28.89 %...