31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Publikohen emrat e kombëtares Turke për sfidën kundër Shqipërisë

Janë 28 emrat e grumbulluar nga trajneri i Turqisë Senol Gunes për sfidat ndaj Shqipërisë dhe Moldavisë. Gunes i cili rikthehet në stolin e përfaqësueses turke pas një dekade e gjysmë në këtë grumbullim të parë, ka bërë sërish pjesë të kombëtares...

FIFA: Ky është formati i ri të Botërorit për Klubet

FIFA i ka hapur udhë formatit të ri të Botërorit për Klube, që duke filluar nga viti 2021 do të zhvillohet një herë në 4 vite, në periudhën e verës, konkretisht 17 qershor deri më 4 korrik dhe do të zëvendësojë Kupën...

Jordan, ish-sportisti më i pasur në SHBA. Mësoni se sa fiton dhe vlen pasuria e tij! (FOTO)

Michael Jordan ka fituar më pak se 100 milionë dollarë si lojtari më i madh i të gjitha kohërave NBA, por tani ai është anëtar i listës Forbes të miliarderëve, me një pasuri prej 1.9 miliardë dollarësh. Ai, gjithashtu, është atleti më...

Në Kampionatin Botëror – Katar 2022 do të marrin pjesë 48 përfaqësuese

Në mbledhjen e Këshillit të FIFA në Majami, sot është pranuar propozimi që në Kampionati Botëror në vitin 2022 të marrin pjesë 48 përfaqësuese. Për zgjerimin e këtij kompeticioni nga 32 në 48 ekipe, më së shumti ka...

“Fergusoni” i ri, United gati të mbajë Solskjaer me kontratë milionere

Manchester United është duke kaluar një periudhë të artë që kur në drejtimin e skuadrës u vendos Ole Gunnar Solskjaer. Tekniku norvegjez mori drejtimin e Manchester United dhjetorin e vitit të kaluar, duke koleksionuar gjithsej 17 takime në stolin...

Sot 35 vjet nga Lojrat Olimpike në Sarajevë

Sot është 35 vjetori i Lojrave Olimpike të organizuara në ish - Jugosllavi, kryesisht në Sarajevë. Në foton më poshtë mund të shihni se si Jugosllovenët i uronin Josip Broz Titos ditëlindjen mu në këtë ditë. Përndryshe, Jugosllavia...

Majlinda Kelmendi nuk ka të ndalur fiton medaljen e artë në Dyseldorf

Majlinda Kelmendi pas pak minutash do të zbresë në sallë për ta zhvilluar finalen e Grand Slamit të Dyseldorfit të Gjermanisë. Xhudistja nga Peja në finale e ka mposhtur mongolezen, Sosorbaram Lkagvasuren, në finale të Dyseldorf Grand Prix.

Ajax – Real Madrid formacionet e mundshme

Gjigantët holandez të Ajaxit do të mirëpresin kampionët aktual evropian dhe botëror Real Madridin në shtëpinë e Ajax it Amsterdam Arena. Reali do të mundohet të përfundoj gjithçka qysh në takimin e parë të 16-të të finales së Ligës...

10 klubet më të mëdha në botë

Real Madrid është zgjedhur nga revista e njohur franceze, “France Football”, si klubi më i madh në botë. Për muajin shkurt kjo revistë publikoi listën me 10 klubet më të mëdha të botës ku dy klubet spanjolle, Real Madridi dhe Barcelona,...

Armand Duka triumfon në UEFA, zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv

Sot në Romë është zhvilluar Kongresi i 43-të i UEFA-s që kishte në rendin e ditës zgjedhjen e Presidentit të UEFA-s dhe antarëve të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, pozicion për të cilin kandidonte dhe Presidenti i FSHF, Armand Duka.

Lexo dhe:

Bekteshi:625 milion euro investime të huaja në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka shkruar në rrjetin social “Facebook” për një rekord të ri investimesh në Maqedoninë e Veriut që...

Dua Lipa edhe një herë bën historinë, fiton dy çmime Grammy (Video)

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime “Grammy”. Ajo fillimisht është shpërblyer për bashkëpunimin me Mark Ronson dhe...

Gazeta zvicerane: Si u bë aq e pasur elita politike e Maqedonisë?

Shembulli i Maqedonisë Veriore tregon sesi partia, shteti dhe biznesi janë kthyer sëbashku në një “maqineri parash”. Këtë detyrë e ka...

Posta Franceze emeton pullë postare me imazhin e Gjergj Kastriot Skënderbeut

Posta Franceze “La Poste”, emeton pullë postare me imazhin e Gjergj Kastrioti Skënderbe.

Thaçi, befason me kufijtë e rinj të Kosovës (VIDEO)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas takimit me Ekipin Negociator, përmes një kofenrece të dhënë për media ka shpjeguar pikat...