31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Barcelona dhe Real Madridi ndahen me barazi (VIDEO)

Ka përfunduar pa fitues ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Mbretit, El Classico-ja e madhe Barcelona-Real Madrid, e cila u mbyll me rezultatin 1-1. E cilësuar si një finale e parakohshme, sfida prodhoi një 90-minutësh vërtetë spektakolar, ku...

Liga e Kampionëve nuk do të jetë më e njëjta, UEFA largon një rregull të rëndësishëm !?

Liga e Kampionëve në Futbollit do të përjetojë një ndryshim të një rregulle, gjë që do ti bën ndeshjet e fazës së eliminimit të jenë jo si tash. Në një takim që do të mbahet në Romë e cila është planifikuar...

EKSKLUZIVE: Cristiano Ronaldo vjen në Shkup

Sefer Canoski, pronar i Universitetit FON, nëpermjet një statusi në Facebook ka paralajmëruar ardhjen e Cristiano Ronaldo në Shkup. Ai më tutje ka shtuar se më në fund Ronaldo ka pranuar ftesën e Universitetit FON, me që rast...

(VIDEO) Oblak i Atletiko Madridit bën pritjen e sezonit

Por klubi spanjoll sot, tregoi edhe njëherë se në përbërjen e saj ka një portier të madh, ndoshta më të mirin në botë për momentin. Ai është slloveni Jan Oblak, i cili ka bërë një pritje spektakolare. Në pjesën...

Reali fiton, futet në lojë për titullin

Mund të quhet java e Realit të Madridit në Primera Division. Skuadra kampione në fuqi e Europës fitoi lehtësisht 3-0 me Alaves në “Santiago Bernabeu” duke përfituar dyfish; nga ndalesa e Barcelonës 2-2 me Valencian dhe nga humbja 1-0 e Atleticos së...

Katari edhe pse i penalizuar fitoi ndaj Japonisë dhe rembeu Kupën e Azisë 2019

Me një rekord të përgjithshëm të turneut me 19 gola të shënuara dhe vetëm një të pranuar, mund të argumentojnë se Katari janë fitues të meritor të Kupës së Azisë 2019, pasi sot ata fituan në fushë më shumë politike se sa...

Reali përballet me Barcelona 3 herë për një muaj

Në “Benito Villamerin”, stadiumi i Real Betis, i përcaktuar si mikpritës i finales së Copa Del Rey është hedhur shorti për gjysmë-finalet e kësaj kupe. Shorti ka rezervuar përballjen me të fortë në Spanjë. Barcelona dhe Real Madrid do...

Berisha dhe Gjimshitit eliminuan Ronaldon me Juven

Atalanta arriti që të kalonte në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, pasi mundi thellë mbrëmjen e sotme Juventusin me shifrat 3-0. Në fushë ishin titullarë, dhe luajtën për 90 minuta, dy shqiptarët Etrit Berisha dhe Berat Gjimshitit, që vlerësohen...

Novak Djokovic fitues i sivjetmë i Australian Open

Fitues i sivjetmë i Australian Open është shpallur Novak Djokovic, i cili fitoi me rezultat 3-0 në sete (6-3, 6-2, 6-3 ) kundër Rafael Nadal. Ky ishte trofeu i 15-të Grand Slam për të, ndërsa turneun në Melbourne e...

Hysaj drejt Interit

Një kohë të gjatë është spekuluar për një transferim të Elseid Hysajt te Chelsea. Mirëpo, gjërat kanë ndryshuar dhe mbrojtësi shqiptar mund të mbetet në Itali, konkretisht tek Interi. Klubi zikaltër për momentin ka transferuar mbrojtësin e Southamptonit Cedric...

Lexo dhe:

Kush kë e finanson?

Partitë politike nuk zbulojnë se sa para do të shpenzojnë për zgjedhjet presidenciale. Nga ditë e hënë fillon fushata...

Vrasje në Shkup. Nipi vret gjyshen e tij

Në lagjen Draçevë të Shkupit, sot pas mesdite është vrarë një grua e moshës 66 -vjeçare. Vrasjen e ka kryer nipi i saj me...

Thaçi, befason me kufijtë e rinj të Kosovës (VIDEO)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas takimit me Ekipin Negociator, përmes një kofenrece të dhënë për media ka shpjeguar pikat...

Ajax – Real Madrid formacionet e mundshme

Gjigantët holandez të Ajaxit do të mirëpresin kampionët aktual evropian dhe botëror Real Madridin në shtëpinë e Ajax it Amsterdam Arena.

“Ti je lulediell” Klinikës të sëmundjeve të fëmijëve në Shkup i dhuron 62.000 euro!

Fond prej 62.000 euro, që janë të mbledhura në sajë të humanizmit të njerëzve  që kanë veshur bluza "Ti  je Luledielli" në fushatën...