14 C
Skopje
Monday, August 19, 2019
Vendi per Reklame
Home Sporte të Ndryshme

Sporte të Ndryshme

Lexo dhe:

Të burgosurit e Idrizovës kërkojnë të përfshihen në Ligjin për amnisti

Në rrjetet sociale ka qarkulluar një kërkesë e të burgosurve drejtuar deri tek drejtori i burgut të Idrizovës, në të cilën kërkohet amnisti për të...

Kujtime të studentit për profesor Eqrem Çabej

Në vitet 1962-1966 isha student në “Fakultetin Histori dhe Filologji” të UT, Fakulteti përdorte dy katet e para të asaj godine, kurse...

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë:Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve “Grammy”.

Notre-Dame do të ringrihet

Pamjet apokaliptike të flakëve në katedralen më famshme në të gjithë botën janë ende të freskëta. Ashtu si apokalipsi i Kullave...

Në Kosovë konsumohen 10 milionë kilogramë çaj dhe kafe gjatë një viti

Rreth 10 milionë kilogramë kafe e çaj konsumohen nga kosovarët përgjatë një viti. Disa i konsumojnë nëpër shtëpitë e tyre, e të...