14 C
Skopje
Monday, August 19, 2019
Vendi per Reklame

Lexo dhe:

Arrestohen dy ish-ministra të Bujqësisë, në kërkim dhe një deputet

Dy ish-ministra dhe një zv.ministër në Bujqësi këtë mëngjes janë arrestuar, në lidhje me hetimet për keqpërdorim të ndihmës bujqësore dhe dhënies...

Shqiptarët, optimistë për fitore në Tuz

Në qendrën kryesore të votimit në Tuz, sipas anëtarëve të Këshillit Zgjedhor, mbi 50 për qind kanë dalë për të votuar, ndërsa...

Shekerinska: Në armatë nuk do të ketë zbatim të plotë të Ligjit për Gjuhët,...

Ministrja e mbrojtjes Radmilla Shekerinska është prononcuar në lidhje me përdorimin ligjit të gjuhëve në Armatën e Maqedonisë, duke komentuar se...

Sipas raporti të BB “Qiejt e Errur” e thekson ndikimin e luftës tregtare në...

Raporti, i quajtur “Qiejt e Errur”, bën të ditur se rritja ekonomike botërore është ngadalësuar, tensionet tregtare qëndrojnë të larta dhe rreziqet...

Kim Mehmeti: Jetojmë në kohët kur edhe feja shihet si biznes (VIDEO)

Në këtë libër, por jo vetëm, ai ndërthur natyrshëm realitetin me fantazinë, duke i krijuar lexuesit variante dhe horizonte të reja mbi...