31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Lexo dhe:

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë: Jemi të vendosur ta ndihmojë Kosovën

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka thënë se Qeveria gjermane e konsideron të gabueshme nëse BE-ja dhe Gjermania heqin dorë...

Cakaj: Shqipëria do të ketë angazhim maksimal në njohjen e pavarsisë së Kosovës

Shqipëria do të ngrejë një Task-Forcë diplomatike për njohjen nga sa më shumë vende të Pavarësisë së Kosovës. Lajmi është bërë me...

Erdogan: Sa herë që jemi para progresit, Turqisë i vendosin kurthe

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se “para Turqisë janë vendosur kurthe sa herë që janë bërë progrese dhe sa...

Nisma për ndërrimin e emrave të shkollave në Qytetin e Tetovës

Ndërrimi i emrave të shkollave në Tetovë vazhdon të mbetet peng i mos-marrëveshjeve politike në këshillin komunal. Drejtorët e shkollave këmbëngulin se...

Sipas Putinit Ballkani destabilizohet nga SHBA-ja

Presidenti rus, Vladimir Putin pretendon se Shtetet e Bashkuara po destabilizojnë Ballkanin duke “shpallur rolin e tyre dominues” në rajon, pretendim ky...