31.6 C
Skopje
Sunday, August 25, 2019
Vendi per Reklame

Mark Zuckerberg, paralajmëron rregulla të reja

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg, në një letër të hapur të botuar nga Washington Post nga “kolegu” i Jeff Bezos, guru i Amazon ku shprehet se duhen “rregulla të reja për të mbrojtur ëeb-in nga përmbajtje të rrezikshme”. Sipas...

Google do të shtoj patentën dixhitale të shoferit, në telefonin tuaj Android

Google po punon për t’ju lejuar të ruani dokumentet tuaja, si patentën e shoferit në telefonin tuaj Android, në vend të patentës në kuletën tuaj. Zhvilluesit e XDA raportojnë se Google ka lansuar API IdentityCredential, një portofol dixhital për...

Energizer, smartphone që mban 50 ditë bateri

Më shumë se çdo gjë tjetër, përdoruesit e smartphone-ve në mbarë botën duan që pajisjet e tyre të kenë jetëgjatësi të baterive, sa më shumë të jetë e mundur. Avanir Telecom duket se e ka pasur bë mendje këtë...

Krijuesit e YouTube në panik nga politikat e reja të platformës…

Një zëdhënës i YouTube konfirmoi se sajti kishte filluar kufizimin e reklamave në video që mund të tërheqin komente të papërshtatshme. YouTube ka filluar të tërheqë reklamat nga disa prej videove që përmbajnë komente të papërshtatshme duke shkaktuar panik...

Një përdorues i Facebook së shpejti mund ti dërgojë mesazh një përdoruesi të WhatsApp

Facebook planifikon të integrojë shërbimet e tij të mesazheve në Instagram, WhatsApp dhe Facebook Messenger. Ndërsa të tre këto aplikacione do të mbeten të pavarura, në një nivel shumë më të thellë ato lidhen sëbashku, kështu që përdoruesit...

Zimbabveja ndalon internetin, arsyeja?

ZOperatori më i madh celular në vend – Econet – tha se është urdhëruar t’i shkurtojë shërbimet deri në njoftimin e radhës. Qasja në Facebook, WhatsApp dhe Twitter ka qenë e bllokuar prejse kanë shpërthyer protestat të hënën

Automobilat më interesantë të panairi më të madh të teknologjisë

Aty paraqiten pajisje nga më të ndryshmet, dhe automjetet sigurisht që janë nga më interesantet. Në edicionin e këtij viti nuk kanë munguar marka të fuqishme si Mercedes-Benz, Audi dhe BMW, por edhe marka të reja nga Kina e...

Norvegji,një në tre makina të reja janë elektrike

Shifrat e reja kanë deklaruar se pothuajse një e treta e të gjitha makinave të reja të shitura në Norvegji janë elektrike – në vendin që ka për qëllim ndalimin e shitjes së makinave me benzinë ​​dhe naftë deri në vitin 2025.

Gjenerali në pension paralajmëron të mos lejohen që Kina të dominojë rrjetet 5G

Sipas gjeneralit, Robert Spalding, i cili u largua nga Këshilli i Sigurimit Kombëtar vitin e kaluar, Kina do të fitojë një aftësi për ndjekjen dhe mbikëqyrjen masive nëse dominon rrjetet e avancuara 5G që lidhin miliarda pajisje.

Kina zbarkon në Hënë

Një anije hapësinorë kineze ka ribërë historinë duke prekur kështu pjesën e largët të Hënës ditën e Enjtë, bëjnë të ditur mediat shtetërore kineze. Kjo shihet si një arritje historike jo vetëm për Kinën por edhe më gjerë, pasi është hera e...

Lexo dhe:

Ja si pritet të jete moti sot në Maqedoninë e Veriut

Sot mban mot me diell dhe i nxehtë me vranësira mesatare. Deri në fund të ditës në pjesët jug perëndimore të vendit do...

KSHZ publikon rezultatet e para zyrtare

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut ka bërë publike rezultatet e para zyrtare pas pranimit të materialeve zgjedhore nga Komisionet...

Zjarre në rrethinën e Dibrës, po shqetësojnë qytetarët

Numri i zjarreve në rrethinën e Dibrës është rritur në mënyrë rapide. Vetëm dje, Njësiti territorial zjarrfikës ka intervenuar në shuarjen e...

Policia shpall “Non Grata” 52 shtetas grekë

52 shtetas grekë që morën pjesë në varrimin e Kostandinos Kaçifas në Bularat, janë shpallur “Non Grata” nga Ministria e Brendshme. Vendimin e marrë pak...

Sela: “Alija” të tregojë kush ishin funksionarët e BDI-së lojalë ndaj Gruevskit më 27...

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, viktima kryesore e 27 prillit, kërkon nga Ali Ahmeti që publikisht të tregojë se kush janë funksionarët...