Ndahet nga jeta futbollisti i KF Shkëndijes

Sot ëahtë ndarë nga jeta në mosh të re futbollisti i klubit futbolistik Shkëndija Albini 19 vjeçar Klubi futbollistik Shkëndia u shpreh ngushllimet më të...

6 raste të tjera me koronavirus, në mesin e tyre edhe një 4-vjeçare

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, ka bërë të ditur shifrat e fundit të të prekurve në vend nga koronavirusi. Sipas tij deri në orën...

Konfirmohet rasti I parë me koronavirus në Gostivar.

Në Gostivar është konfirmuar rasti I parë me koronavirus. Kështu bëjnë të ditur nga reparti infektiv në Gostivar. Bëhet fjalë për një grua të...

Epoka e CoVid-2019, vështrim sociologjik mbi krizën shoqërore

Ardita Abduli Epidemitë e mëdha dhe fatale duket që po godasin fuqishëm shoqërinë globale. Shpërthimi i përnjëhershëm i virusit të sapo-zbuluar me emrin Corona dhe...

Zyrtare: Nga 18 maji stërvitje kolektive, ‘nëse një futbollist rezulton pozitiv, skuadra do të...

Zyrtare: Nga 18 maji stërvitje kolektive, ‘nëse një futbollist rezulton pozitiv, skuadra do të futet në karantinë’ Nga 18 maji, skuadrat e futbollit në Itali...

Bisedë me pediatrin e infektuar nga Dibra, Ylber Kokale

Mjeku pediatër Ylber Kokale nga Dibra është një nga të prekurit me Covid 19. Ai po qëndron në shtëpi dhe tashmë është në ditën...

Gruaja e aktorit të njohur, vritet me thikë nga djali

Gruaja e aktorit të njohur amerikan Ron Ely, i famshëm për rolin e tij si Tarzan, në mesin e viteve ’60-të, u qëllua për...

Ndryshon orari i lëvizjes, Rama: Nga nesër pas orës 13:00 deri të hënën askush...

Duke filluar nga dita e nesërme orari i lëvizjes për qytetarët do të ndryshojë dhe nuk do të jetë më në dy fasha kohore. Lajmin...

Maqedoni e Veriut, “orë policore” nga ora 21:00 deri në ora 06:00

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, ka njoftuar se nga dita e nesërme në mbarë territorin e vendit do të kufizohet lëvizja e...

Dramë në Bruksel, Makron lëshon takimin pas kritikave për Maqedoninë e Veriut

Presidenti francez Emmanuel Macron ka lëshuar mbledhjen e sotme të Këshillit Evropian, pasi është përballur me kritika të ashpra nga shumë kolegë të vendeve...

Follow us

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest news