Fenerbahçe Beko Istambul i pamposhtur në Euroleague

Fenerbahçe Beko Istamboll mbeti i pamposhtur në shtëpi këtë sezon në Euroleague Turkish Airlines duke fituar Olympiacos Piraeus 90-75

200

Fenerbahçe Beko Istambul mbeti i pamposhtur në shtëpi këtë sezon në Euroleague Turkish Airlines duke fituar Olympiacos Piraeus 90-75 në një rikthim të lojës së kampionatit EuroLeague 2017 që u luajt të enjten në Ulker Sports and Event Hall në Istanbul.

Fenerbahçe ka rezultat në 18 fitore dhe vetëm 2 humbje dhe kjo e bën për të mbajtur vendin e tij në majë të renditjes. Olympiacos është i pesti me një rekord prej 12-8.

Erick Green befasoi sonte shënoi  17 pikë, Nikola Kaliniç shtoi 16, Ali Muhammedi shënoi 13 pikë dhe 10 asistime, dhe Kostas Sloukas shënoi 12 pikë për Fenerbahçe. Janis Timma udhëhoqi Olympiakos me 14 pikë, Janis Strelnieks shtoi 13, Nikola Milutinov kishte 11 dhe Vassilis Spanoulis 10 për vizitorët. Fenerbahçe udhëhoqi 21-15 pas 10 minutash, zgjati diferencën e tij në 40-28 në gjysmën e parë dhe pastaj përsëri në 68-54 në fund të tremujorit të tretë në rrugën për një fitore të merituar.

Advertisement